Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy külföldön "kolbászból van a kerítés"?

Figyelt kérdés

Azzal mindenki tisztában van, hogy ingázni megéri ( mondjuk Sopronból átmegy az ember Ausztriába ).

De azt sokan nem tudják, hogy ott sem sokkal jobb élni. Ausztriában például 2000€ után 35% csak az adó, ebben nincs benne egészségügyi biztosítás ( fizetni kell az egészségügyi ellátásért ), illetve a nyugdíj ( manyup rendszer, de kötelező fizetni ). A maradék épphogy megélni elég, bár inkább az "éhen halni sok" kategória. Az 1500-2000€-s fizetés csak nekünk számít soknak, de náluk még az orvoshoz is kevés ( nagyon sokan járnak át hozzánk orvoshoz a határ mellé ).

Angliában is ismerősöm 1000£-ért dolgozik, épphogy megél belőle, sokszor inkább túlórázik.

Persze, magasabbak a fizetések és náluk könnyebb megélni, de ott is csak megélni elég ez a pénz ( náluk 1500-2000€ olyan mint amikor nálunk valaki bruttó 160-180 ezer forintot keres ).

Ezt persze csak a külföldön élők tudják megerősíteni.

De miért hiszik mégis sokan, hogy külföldön minden szipi-szupi?


2016. szept. 3. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

"Persze, magasabbak a fizetések és náluk könnyebb megélni, de ott is csak megélni elég ez a pénz ( náluk 1500-2000€ olyan mint amikor nálunk valaki bruttó 160-180 ezer forintot keres ). "


A legtöbben nem keresnek annyit se. Nekik kolbász az a kerítés.

2016. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%
Mert a legtöbben amerikai filmeken szocializálódtak, tájékozatlanok, befolyásolhatóak és hülyék, hallottak valakiről aki látott valakit aki olvasott valakiről aki ismert valakit aki meggazdagodott "kűfődön", és úgy gondolják, ott ez az általános, a sültpulykák csak úgy röpködnek a levegőben, a szegénységet hírből se ismerik, és haverok-buli-fanta odakint az élet. A webről is csak az azokat a cikkeket olvassák el, ahol ajnározzák a külföldet, olyasmikről hallani se akarnak, hogy vízum, munkavállalói engedély, vagy hogy esetleg ha nálunk ennyire elítélik a bevándorlókat, akkor vajon róla odakint mit fognak gondolni. Ezekről ugye nem szólnak a filmek. Csak kimegyünk külföldre oszt egybű' fúdejó lesz.
2016. szept. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ki hiszi ezt? Senki. Azt hiszik, ott kemény munkáért megélhetést nyújtó bért kapnak és ez így is van.
2016. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Ott több a lehetőség. Míg itt egy átlag embernek a havi 150-160 ezer a maximum amit elérhet, sőt sokaknak meg még ez is elérhetetlen álom addig kint az 1400-1500 euro a legalja és onnan csak fentebb van. Egyik haver kiment Londonba mosogatni 900 fontért fél év múlva már szakács volt 1500 ért most meg egy menőbb helyen szakács és 2000 fölött visz haza. Másik ismerős Hollandiába ment gyári melóra 1200 euroval kezdett 2 éve most meg részlegvetető 2500 euros fizuval. Kint sincs kolbászból a kerítés de aki dolgozni akar annak ott bármi elérhető. Aki persze életképtelen az kint sem fogja semmire vinni.
2016. szept. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
29%
A szomszéd kertje mindig zöldebb.
2016. szept. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Hát ezt sikerült nagyon eltorzítanod kérdező. Valójában ott 1500-2000€ az annyit ér mint itt 450-600 ezer forint! Az albérletárak olyanok mint a budapestiek, már szinte semmi különbség nincs, vagy csak nagyon kevés. A bolti árak, sokkal-sokkal alacsonyabbak mint az itteniek, nyilván a jó adórendszer és infrastruktúra miatt. A szolgáltatás árak azok amik drágábbak, bár már Budapesten is fél-nyugati árak vannak, szóval ebben is csökken a különbség.


Én itt élek Ausztriában, és ebben az árkategóriában keresek és köszönöm, sokkal jobban élek mint Magyarországon... össze sem lehet hasonlítani.

2016. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ott is ismerik a kolbászt?
2016. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ma már mindenkinek van több ismerőse külföldön, és szoktunk velük beszélni. Remekül össze tudom hasonlítani azokat, akik olyan diplomát szereztek mint amit én most csinálok, és itthon illetve kint dolgoznak. Nekem ez elég meggyőző.
2016. szept. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tetro ***** válasza:
Szerintem a többség nem hiszi azt. Csak azt gondolják (joggal), hogy kint nem feltétlenül kell a kerítés mögött várat szarból építeni.
2016. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ott sem sem kolbászból a kerítés, de legalább még van egyáltalán kerítés.


Ausztriában az átlag medián fizetés olyan 1600 euró körül van +13. +14. havi bér + juttatások. Magyarországon ez 120 ezer forint, nincs 13-14. havi bér és sok helyen juttatások sem.


Ausztriában egy normális kisebb lakás rezsivel együtt megáll olyan 7-800 euróból úgy, hogy télen nem fázol, van meleg víz és nem egy putri a hely, amihez a 80-as években nyúltak hozzá utoljára. Itthon vidéken egy ilyen lakás olyan 120 ezer forint (vagyis a medián béred) és rezsit még nem fizettél. Budapesten 160 ezer egy normálisabb lakás (több ismerősöm is ad ki ennyiért felújított lakást) és ebben sincs benne a rezsi.


Ezen felül igen, van ami többe kerül mint itthon, de ha arányosítva nézem az ottani fizetéshez, akkor körülbelül ott van, mintha itthon csinálná. Pl. ilyen egy gépjármű fenntartása. Valaki sírt nekem, hogy ott is milyen szar és milyen sokba kerül a kocsi fenntartása. Erre megtudtam hogy két autója van, az egyiket idén vette, a másikat 2 éve. Újonnan. Az én családomnak meg van egy 15 éves autója...


Az árakról meg inkább nem is beszélek. Ausztriába járunk ki vásárolni mert olcsóbb, mint itthon. Nem is tudom, hogy mi a faxt keresek még ebben az országban, komolyan. Gyakorlatilag egy dolgot nem tudok mondani, ami jobb lenne itthon, mint ott.

2016. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!