Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikában hogyhogy ennyivel...

Amerikában hogyhogy ennyivel HAZASZERETŐBBEK az emberek?

Figyelt kérdés

Nézegettem amerikai városokat, csak úgy randomra beírtam városneveket az ország különböző részein ,és néztem a google maps-en az utcákat. Nem telik el úgy 1-2 km, hogy valamelyik házon, vagy szupermarketen ne lenne kinnt egy nagy amerikai zászló. Sőt egész divatosan megcsinálják némelyik kertes háznál, hogy a földbe rögzített csövön, amin a zászló van, körülötte divatos szökőkutat, sövénybokrokat csinálnak.


Európában mi történt az elműlt évtizedekben, hogy a nemzeti zászlókat az országokon belül csak elvétve látni épületeken ? A hivatalos épületek a kivételek, aztán ennyi.

Köszönöm a válaszokat.


2016. szept. 7. 18:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az amerikaiaknak a csillagos-sávos lobogó egy nemzeti jelkép, mint nálunk a korona. Például a hűség eskü is úgy kezdődik, hogy "I pledge allegiance to the flag of the United States of America" azaz "hűséget fogadok az Egyesült Államok lobogójának". Nekik ez természetes, mint ahogy nagyszüleinknek is az volt, hogy minden reggel az iskolában elmondták a Hiszek egyet, csak ott nem változott azóta sem a nemzeti tudathoz való hozzáállás.
2016. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Amerika alig 200 éves, a közös történelem nem fogja úgy egyben tartani, mint egy ezeréves európai országot, ráadásul a népe a világ minden tájáról özönlött oda, így mesterségesen, felülről kell generálni a hazaszeretetet. Ennek része a gyerekek által az iskolában elmondott hűségeskü, a hadseregkultusz és az állandó sulykolása annak, hogy ők a legjobbak mindenben. De végül is jól csinálják, mert működik nekik.
2016. szept. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!