Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti mit gondoltok? (a többi lent)

Ti mit gondoltok? (a többi lent)

Figyelt kérdés

A nyugat-európaiak azt mondják, hogy kelet-európai iszlamofóbok vagyunk, ami igaz is, de nekünk meg is van rá az okunk. 500 évvel ezelőtt itt volt a nyakunkon a török és megtapasztalhattuk tőlük az iszlám világot. Az Egri csillagok is úgy kezdődik, hogy gyereket lop a török.

Mellesleg Szulejmán egyik célja az volt, hogy végetvessen a gyaur világnak.


2016. szept. 11. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
7%

Tehát azt akarod mondani, hogy jogosan ítélünk el egy vallást, amiért egy ország politikai vezetője egyszer imperialista törekvései nyomán lerohanta Magyarországot.


Ilyen alapon szerintem jobban kéne félnünk a kereszténységtől, ők gyakrabban támadták meg az országot.

2016. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is keresztények vagyunk, csak szólok. Keresztények (nácik, antant) valóban megtámadtak minket, de nem a vallásunk miatt. A törökök igen
2016. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

"A nyugat-európaiak azt mondják, hogy kelet-európai iszlamofóbok vagyunk"


Tényleg mondanak ilyet?


"ami igaz is, de nekünk meg is van rá az okunk. 500 évvel ezelőtt itt volt a nyakunkon a török és megtapasztalhattuk tőlük az iszlám világot."


500 éve megtapasztaltuk a törököket és ebből következtetést vonunk le a mai arab világra.


50 éve megtapasztaltuk az oroszokat, de most meg, amikor valaki felveti, hogy kell-e nekünk elköteleződni feléjük, ugyanazok mondják, hogy a mostani Oroszország nem a Szovjetunió, nem lehet következtetést levonni az akkori viszonyokból.


Általában ugyanezek az emberek 5 éve még az iszlám világot is a világ utolsó reményének tartották a liberalizmus sötétjében, és a palesztin testvéreikért tüntettek Budapesten, a magyarok voltak Európa palesztinjai.

2016. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Mi is keresztények vagyunk, csak szólok. Keresztények (nácik, antant) valóban megtámadtak minket, de nem a vallásunk miatt. A törökök igen"


Oan kis cukik az ilyen válaszolók, szeretném őket ilyenkor megsimogatni a fejük búbján. A törököket nem Magyarország érdekelte, hanem Bécs, mi csak útban voltunk. A vallásunk meg végképp nem érdekelte őket, hiszen akkor miért támadtak volna meg más muszlim többségű országokat?

2016. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Nem különösebben érdekel, ki mit gondol rólam.

Én - valódi liberálisként - azt gondolom, mindenki abban hisz, amiben akar. Ő dóga. Ha valaki naponta 5x pucsít Mekka irányába, és kétpofára zabálja a kebabot, csinálja. Mi közöm hozzá?

De engem hagyjon vele békén. Nem érdekelnek sem a meséi, sem az agymenései, sem a vallásnak nevezett fantazmagóriái. Nem kérek senkinek a hülyeségéből.

2016. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a vallassal van a baj, hanem a belole eredo KULTURAVAL!

Miattam aztan imadkozhat Allahhoz, az nem erdekel engem. De mikor TOLEM is ezt koveteli, az mar bizony erdekel.


Vegyuk eszre, hogy minden vallasban vannak mind az elvekben, mind a tettekben ellentmondasok.(Ilyen a vallas termeszete, ebbe most ne menjunk bele, kulon konyvet lehetne errol irni.) A keresztenyseg - oszinten relelem - TULJUTOTT azon a korszakan, amikor politiukai celokra fel lehetett hasznalni a hivoit. Az iszlam nem jutott tul.


Az iszlambol eredo MAI KULTURA felhasznalja a vallast politikai celokra, az egyes hivok elvakultsagat pedig eroszakra.

Termeszetesen nem minden muszlim hasznalkato erre, de eleg nagy szazalekban vannak a muszlimok kozott, akik igenis felhasznalhatoak.


Ezek az elemek engem is befolyasolni akarnak.

Koszonom, NEM KEREK BELOLE.

2016. szept. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ebben van egy alapvető nézeteltérés köztünk :) Szerinted a kultúrájuk az iszlámból ered, szerintem meg nem, hanem az addig felhalmozott történelmükből, amiben részben benn van természetesen az iszlám is.


Máskülönben egy kanadai keresztény és egy fülöp-szigeteki is pontosan ugyanúgy viselkedne, nem?

2016. szept. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha eleg rokonszenvvel es egyutterzessel nezed, akkor a legtobb nemzetnek nagyon fajdalmas a tortenelme. Foleg a kisebb nepeknek. Az arab pedig (vegulis tobbnyire veluk van problemank) igazan nem mondhato kicsi nepnek. Mennyien is vannak?
2016. szept. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az egyiptomi arabokra gondolsz, az algír arabokra, a szudáni arabokra, a marokkói arabokra, az iraki arabokra... stb.?
2016. szept. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na látod!
2016. szept. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!