Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A letelepítési kvóta érvényes...

A letelepítési kvóta érvényes Magyarországra is, vagy nem? Tavaly nyáron valaki felvetette, hogy nem, de nem tudom, hogy az érvényes-e még.

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják (meg én is mintha hallottam volna ilyet tavaly nyáron), hogy mivel hozzánk rengetegen érkeztek (Szerbia felől, a kerítés építése előtti időkben...), ezért a jóságos EU úgy döntött, hogy minket mentesít a befogadási kötelezettség alól. Szóval erre hivatkozva azt mondják, hogy a népszavazás fölösleges, mert hogy már nem is akar az EU ide telepíteni senkit.


Szó mi szó, kíváncsi vagyok, hogy azóta ami megjelenik bármilyen hírportálon (szóval az indexen, origón is, nemcsak a fideszes oldalakon!), abban az "EU-s javaslat", meg a "betelepítési kvóta" meg a többi szöveget azzal a nemes céllal írják nekünk, hogy tájékozódjunk arról, hogy "a többi tagállamnak milyen kötelezettségei lesznek", vagy már mindenki el is felejtette, hogy valaha a Keletinél randalíroztak a migránsok, és a kvóta ránk is érvényes lesz?



2016. szept. 11. 17:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Rosszul emlékeztem. A terv szerint Magyarországnak az EU-ba érkező menedékkérők 1,79%-át kellene befogadni.

[link]

2016. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
32%

Teljes a sötétség a fejekben. A tervezet szerint elenyésző a befogadandó menedékkérők száma. És nem, nem ILLEGÁLIS migránsokról van szó mint ahogyan a plakát mondja. Na és kb. max. egy falura való ember, nem VÁROSra való.... Ezen hajtja a cirkuszt Orbán és sleppje, mert ebben van most politikai hasznuk (nem kicsi).

A kérdezőnek: Amúgy a Keletinél szted miért voltak ott hetekig? Mert nem tudtak továbbmenni. Randalíroztak? Az állam a kisujját nem mozdította (direkt) hogy az ottrekedtek tovább tudjanak állni, vagy hogy valamilyen minimálisan segítsék őket bármivel is. A civileknek köszönhetnek mindent. Az egész Keleti-cirkusz egy hatalmas ingyenpropaganda volt a gyülőletkeltő kampány részeként.

2016. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Teljes a sötétség a fejekben"


És ennek hogy örül a Fidesz! :D

2016. szept. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 11-es. Tudnál kérlek egy frissebb cikket is küldeni? A tavaly május óta sok víz lefolyt a Dunán, hogy úgy mondjam...
2016. szept. 12. 21:12
 15/18 Kertesz Adam ***** válasza:
37%

A baloldal szerint menekültügy sem volt. :)

Aztán egyszer csak ott feküdtek a Keletiben.

Ugyanígy nincs kvóta sem. De azt sem kell megvárni. Esernyőért sem visszarohangálni kell. Fogd fel előrejelzésnek. épp esernyőt nyitunk.. az ellen ami az EU-t ismerve várható lenne!

2016. szept. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az ég szerelmére. Miért voltak ott a Keletiben?!? Miért nem tudtak továbbmenni?

Az hogy a baloldal, meg libsik, meg bánomisén hogy hívjátok... "elbagatellizálja" a bevándorlási kérdést, kizárólag a Fidesz és holdudvarának propagandája. Ti meg benyaltok mindent amit mondanak. Senki nem kér bevándorlókat. Én sem, senki. De ettől függetlenül vannak és kell velük valamit kezdeni. És nem csak kelteni a feszültséget, riogatni mindenkit a k...va kék plakátokkal közpénzen, mintegy Fidesz-kampányként. Fel nem foghatom, hogy nem lehet objektíven átlátni ezt az egészet. Nem kell őket ölelgetni. De a legtöbben vissza sem tudnak menni. Nézzetek ISIS videókat, ahol a torkukat vágják azoknak akik ellenszegülnek vagy nem állnak közéjük.

Embernek kell maradni, ennyi. Ezt mondja a józan ész, a vallás, egy jóérzésű szív. Ennyi. Nem lincshangulatot kell kelteni, hanem komoly ellenőrzést a bevándorlási hivatali rendszerbe EU-szinten. Emberséges módon elrendezni az egészet. Aki nem tud beilleszkedni, menjen...

Na de mindegy, nem hiszem hogy értitek.

2016. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2016. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Aranyos, ahogy egymásnak estek, de olvassátok el a kérdést, mielőtt válaszolnátok, kérlek!
2016. szept. 14. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!