Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire van jelen most...

Mennyire van jelen most 2016-ban modernkori tengeri kalózkodás? FONTOS: akik egykezes szólóvitorlázóként járják az óceánokat mivel biztosít (hat) ják, hogy őket ne támadják meg/rabolják el környékbeli kalózok?

Figyelt kérdés

Mit tudnak tenni azért, hogy elkerüljék őket messzire a kalózok?


Mit tehetnek annak érdekében, hogy "kissé elhagyatott" partszakaszokon (például Malajzia, Brazília, Peru, Kína, Madagaszkár teljesen lakatlan, vagy majdnem teljesen elhagyatott - kevés lakosú partjainál), vagy azok közelében a nyílt tengeren horgonyozva ne lopják el, ne fosszák ki távollétükben az ideig-óráig magára hagyott vitorláshajót?


Az összeset csak nem tulajdonítják el (vagy fosztják ki), különben senki nem járná egymagában (esetleg családdal) kisebb-nagyobb hajókkal az óceánokat...


Nem egy, nem két ember érkezett/érkezik meg több éves hajókázás után biztonságban a végállomásukhoz...


(Vagy ők (és gyakran part mellett lehorgonyzott magányos vitorlásaik) is kivétel nélkül mind potenciális célpontok, csak nincs bennük félelem?)



2016. szept. 14. 15:15
 1/10 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

Nem Malajzia, Brazília, vagy Madagaszkár a veszélyes terület, hanem az kenyai, mozambiki partvidék.

A magányos hajók nagyrészt elkerülik.

2016. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
79%
Bocs, a mozambiki helyett szomáliait akartam írni. Úgy látszik, máshol jár az eszem. :-)
2016. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Úgy hogy felbérel fegyveres biztonsági őröket, akik diszkréten motoros yachttal őrzik.
2016. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Én a taxisoktól jobban félek, mint a kalózoktól.
2016. szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Én a taxisoktól jobban félek, mint a kalózoktól.


Na már emberek, azért ilyet ne írjunk már... :D


De (szerintem) ilyet se:


"Úgy hogy felbérel fegyveres biztonsági őröket, akik diszkréten motoros yachttal őrzik."


Szólóvitorlások (nem az éppen aktuális versenyben részt vevő "védett/megfigyelt" ötven-száz főre gondolok, hanem a valódi(!) magányosokra, vagy a családdal évekig magukban vitorlázókra) ők nem mindig pénzemberek (bár sokan azok lennének... szép is volna), sokan közülük direkt ilyen több éves/évtizedes utakra spórolnak, aztán kevés pénzzel a "zsebben" nekivágnak a tengereknek.

Nézz TeCső-s videókat, többségük szépen mutatja, hogy a közelben sincs a partoktól pár száz méterre horgonyzott vitorlásaiknál egy teremtett biztonsági őr sem.

2016. szept. 14. 16:00
 6/10 A kérdező kommentje:

Első: azért vannak (sikeres/sikertelen, akár akció közben fegyvereket(!) is használt) támadások máshol is, nem csak Szomália és Kenya partvidékén:


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. szept. 14. 16:50
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:
64%

Nem mondtam, hogy máshol nincsenek. :-)

Csak azt, hogy a legveszélyesebb partok Kenya és Mozambik mellett vannak. Ott szinte 100% hogy megtámadnak, ha közel merészkedsz a parthoz.

A perui partvidék állítólag egész "normális", de általános szabályként szerintem csak olyan résznél szabad a part közelében hajózni, ahol láthatóan vannak települések, vagy érzékelhető hajóforgalom. Ott kisebb az esélye egy támadásnak.

Lakatlan partvidéknél én olyan távol mennék a parttól, vagy egyenként felbukkanó hajóktól, amennyire csak lehet.

2016. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, így világos.


Arra, hogy lakatlantól olyan messze mennél, amenyire csak lehet itt (régebben) azt írták páran, hogy pont a legkevésbé lakott helyett a legveszélytelenebbek.

Olyan példákat hoztak fel, hogy előbb fognak megtámadni egy Budapesti nagyvárosban, vagy Kairóban, mint Argentína, vagy Indonézia elhagyatott partvidékei mellett horgonyozva.

Valaki még (bizonyos) kikötőket is inkább messze elkerülne...


Tanácstalan vagyok.

2016. szept. 14. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"A kérdező kommentje:"Én a taxisoktól jobban félek, mint a kalózoktól.Na már emberek, azért ilyet ne írjunk már... :D" Miért ne, ha ez a valoság?
2016. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mert ez közel sem olyan veszélyes, mint a nyílt vizen hajókázókat (ráadásul elég könnyedén - és gyakran) megtámadni. Utóbbi sajnos meglehetősen gyakori (és komoly veszélyforrásnak tekinthető) holmi elenyésző nevetséges taxis-támadásokkal szemben.


Még csak egyáltalán nem is egy kategória a kettő! Ezt te jól is tudod. :) Butaságokat ne írjunk már.


Előzőnek: te azért az utolsó kérdésemre válaszolhatnál. :) Persze csak ha tudsz.

2016. szept. 17. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!