Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van egyáltalán olyan részlete...

Van egyáltalán olyan részlete az 1984 c. regény világának, ami máig nem valósult meg?

Figyelt kérdés
Akár a múltban, akár a jelenben.
2016. szept. 19. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van. Olvastad a regényt? Mármint sokmindenre rá lehet erőltetni, hogy ez a mi világunkban is így van, de ez (ahogy írtam) csak erőltetés.
2016. szept. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Olvastam, és lehet, hogy van, ami tényleg csak erőltetés, de a legtöbb dolog csak kisebb részletekben vagy a megvalósítás módjában különbözik.
2016. szept. 19. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pl. aki nem ért egyet az állammal, azt nem viszik egy titkos létesítménybe, nem kínozzák ott meg elektrosokkal, majd találnak ki speciális kínzási módszereket csak neki a személyes félelmei alapján, majd ölik meg.
2016. szept. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem figyel a lakásodban egész nap egy teljes falat betöltő képernyőn a Nagy Testvér.
2016. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3 Andrássy út 60.

#4 Viszont tudják figyelni a teljes internetforgalmadat, le tudják hallgatni a telefonbeszélgetéseidet, stb.

2016. szept. 20. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondtam, hogy erőltetés...
2016. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nagy része nem valósult meg és szerintem nem is fog, mert egyik ember sem lehet ilyen gonosz. És a népnek is 100%ig bele kell mennie , akár önszántából akár agymosás útján.
2016. okt. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Figyelj, a könyvet a Szovjetunió ihlette, akkor még koránt sem volt internet, volt helyette besúgóhálózat.


Nem volt állandósult háború a nagyhatalmak között (Kelet-Nyugat nem bombázta/rakétáta egymást)


Nem tiltották a szexuális örömöket, ha jól tudom, a prostitúciót sem.


Nem volt váratlan átpártolás a harmadik félhez (nem volt harmadik nagyhatalom)


Az emberek tudták, melyik évben járnak, és a történelmet (ha kissé elferdítve is) ismerték


Lehetsées volt a lázadás, még ha sikertelenül is (lásd 1956)


Nem próbálták szétzilálni a családon belüli egyensúlyt


Nem alakítottak ki mesterséges nyelvet


Most csak ezek jutottak eszembe.

2017. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!