Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van ekkora törés a...

Miért van ekkora törés a termelékenységben Észak-Amerikában is, úgy ahogy Európában, amikor Mexikóban nem is volt kommunizmus?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Mindenki arra fogja Kelet-Európa csóróságát, hogy hát megviselt minket a kegyetlen múlt, kényszerű orosz megszállásban és kommunizmusban kellett élni 40-50 évig, meg a háborúkban is szar oldalon álltunk meg stb. miközben Nyugat-Európa fejlett és virágzik, a termelékenység ott 4-5x-annyi.


Hasonló módon van ez Amerikában is, ahol Mexikó és a tőle délebbre lévő részek csórók, nem tudnak GDP-t termelni, míg az USA és Kanada virágzik, gazdasági nagyágyúk.


De van egy óriási nagy kérdőjel, miért van ekkora törésvonal Amerikában az angol-spanyol nyelvhatáron, mint Európában a germán-szláv/magyar nyelvterületek határain, amikor Amerikában sosem volt se kommunizmus se orosz megszállás, de még világháborúk sem?


2016. szept. 22. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Mexikóban drogháború folyik évente 100 ezer ember gyilkolnak le. Az ország olyan, mint egy háborús övezet, közbiztonság csak a turistáknak kipucolt helyeken van.

Latin-Amerikában Chile, Argentína, Uruguay élhető ahol még fölényben vannak a spanyolok a meszticekkel szemben.

2016. szept. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát amúgy a Dél-Amerikai országok nagyrészében diktatúra van vagy legalábbis nem teljesen demokratikusak, Mexikóban is egy csomó felkelés volt a 20. században is a kormányhatalom ellen, és itt nem a 2006-os tüntetésre kell gondolni hanem fegyveres felkelésekre a kormány megdöntésére.
2016. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Összefüggésben lehet azzal hogy mennyire tisztességesek az emberek. Nem csak a népekre értendő hanem a nép soraiból kikerült vezetőkre is. Minden amit a nem tisztességes kategóriába sorolna az ember, visszafogja az adott ország gazdaságát. Ilyen a korrupció, bűnözés, drog, erőszakos államosítások, padlássöprések, szocialista kényszermunka, bármilyen diktatúra, hivatalos vagy nem hivatalos uzsorakamatok, indololatlanul magas adók és más lenyúlások, és még lehetne sorolni.

Egy-egy országnak kiemelkedő életszínvonalat elérni csak úgy lehet ha minél nagyobb a társadalmi kiegyensúlyozottság, minél inkább tisztességesek az emberek. Alkotni csak úgy lehet igazán. Ha ez a feltétel nincs meg, ott csak zavarosban halászni lehet, ott a tisztességes munkának nem is szokott lenni becsülete. Hanem ott a drogbáró, lánykereskedő, korrupt politikus, csaló milliárdos hordja feljebb az orrát.

Ha csinálnánk egy kísérletet és mondjuk az osztrák lakosság helyet cserélne például a venezuelaival, akkor az osztrákok Venezuela területén is magas életszínvonalú országot hoznának létre rövidesen, míg a venezuelaiak Ausztriából is szeméttelepet csinálnának szintén rövid idő alatt és a mérsékelt égövön is jól elboldogulnának a drogtermesztéssel csak a tisztességes élet lenne baromi nehéz.

2016. szept. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:
A kulcs az, hogy a második ipari forradalomtól kezdve az USA és Kanada nem vívott saját területén háborút, független (bár Kanada a brit korona alá tartozik) és demokratikus volt, valamint nem volt gazdaságilag alávetve senkinek. Ezek közül a legtöbb nem teljesült sem Mexikóban, sem délebbre.
2016. szept. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a szocializmus javítja a termelékenységet, ahol nem volt ott ez a béka segge alatt maradt.
2016. szept. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy a szocializmus javítja a termelékenységet, ahol nem volt ott ez a béka segge alatt maradt."


A nap vicce......


Egyébként azért, mert a fent említett országok kimaradtak az 1. és a 2. ipari forradalomból is.

Sajnos mi is kimaradtunk, csak késve érkezett meg hozzánk.

Emiatt az USA, Japán és Nyugat Európa kivételével elmaradt a kezdeti tőkefelhalmozás technológiai fejlődés. Minden ennek tudható be.

2016. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy csak ezek a különbségek Kelet- és Nyugat-Európa között. Bár az még érdekesebb kérdés lenne, hogy Európában miért van ez a hatalmas különbség. Amerika és Kanada kvalifikált bevándorlókat engedett be, hatalmas a területe, gazdag természeti kincsekben, a területükön nem igazán folytak háborúk, ők viszont annál többet háborúztak máshol, igáztak le, raboltak ki másokat, persze főleg az USA. Kanadában nagyon kevés ember lakik az ország méretéhez képest
2016. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!