Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a német gazdasági csoda?

Mi a német gazdasági csoda?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 24. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
He???
2010. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Németország gyors gazdasági fejlődését becézték így kb. 1952 és 1975 között.


Más országoknak is voltak "gazdasági csodái" ezekben az években, pl. Spanyolországnak, Japánnak, Franciaországnak, Olaszországnak, Finnországnak stb.

2010. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

marshall csomag, szociális piacgazdaság és egy kis fortuna.


ez a titka.

2010. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

ma 13:29


A Marshall-segéllyel kevesebbet kapott Németország, mint amennyit a szövetségesek fosztogatással, rombolással stb. elvittek belőle. közkedvelt legenda, hogy a marshall-segélynek köszönhető a német fellendülés, de téves.

2010. ápr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Nehogy már sajnálni kezdjem a németeket. Úgy tudom, ők kezdték a háborút, és a fosztogatást is. A szövetségesek csak visszafosztogattak.

De mindennek az ellenére a háború után hamar talpra álltak, sőt az NDK -t is felhozták a szintjükre. Bennünket is meg lehet nézni. Mi még mindíg segélyekből élünk, építkezünk.

2010. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%

tegnap 20:38


Minden ország talpraállt a II. vh. után, Magyarország konkrétan gyorsabban, mint Németország. Franciaország pedig még gyorsabban, igaz, ők ténylegesen kaptak Marshall-segélyt.

2010. ápr. 29. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
off: Még, hogy Magyarország talpra ált xD ekkora hülyeséget még nem is hallottam. Ha ez egy talpra állt ország akkor én vagyok a pápa.
2010. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

ma 14:00


Konkrétan 1949-re érte el a magyar GDP a háború előtti (1938-as) szintet. Ha úgy érzed, te vagy a pápa, akkor kezeltesd magad.

2010. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Ma az, hogy ott működik a politika, az emberek járnak dolgozni, és a politikusok nem lopnak olyan sokat...
2010. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!