Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gazdasági német nyelvvizsgát...

Gazdasági német nyelvvizsgát szeretnék tenni. Könnyebb úgy, hogy 4 éve közgazdasági szakközépbe járok?

Figyelt kérdés
Vagy teljesen másról szól ez az egész? ÉS még egy kérdés : az üzleti ill. gazdasági nyelvvizsga egy és ugyanaz? Ha nem, mi a különbség?
2011. okt. 17. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én most nyáron csináltam BGF-es üzleti középfokot angolból. Üzleti szaknyelv volt az óra neve fősulin meghirdetve, de közgazdasági nyelvvel bővített ez a nyelvvizsga, azért "több" mint egy sima középfok. Jobban be van határolva a szókincse, ezért szerintem egykutya, h üzleti vagy gazdaságinak hívod.

Én is közgázba jártam négy évig, de egy szálat nem volt könnyebb ettől még a nyelvvizsga. Mondjuk a tanáron múlik inkább, h mit ad le, a miénk nem igazán volt a helyzet magaslatán középsuliban.

Ja és még valami. Nem hencegni akarok, de nekem két év alatt meglett az üzleti középfok angolból a 0-ról indulva úgy, h mellette fősulira járok és dolgozok is. Meg lehet csinálni, szerintem a német se sokkal vészesebb!

2011. okt. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
egyedül fel tudnék rá készülni?
2011. okt. 17. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

A kiejtés miatt jó lenne ha tanárhoz járnál egy rövid időre, illetve, h ellenőrizze az elvégzett munkáid. A szóbeli vizsga miatt pedig megint csak jó lenne ha beszélgetnél valakivel. Én egy évig jártam tanárhoz, aztán már magamtól készültem. :)

Első vagyok.

2011. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most lett meg az általános közép nyelvvizsgám (ÖSD) szóval nem hiszem hogy gáz lenne a kiejtéssel.
2011. okt. 17. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Oké, ahogy gondolod, de akkor is jobb, ha valakivel tudsz beszélgetni, te is jobban fejlődsz így!
2011. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha kiválasztod a megfelelő nyelvvizsgát (www.nyak.hu), több vizsgarendszer vizsgájának próbavizsgáját megoldod, abból érezni fogod neked melyik fekszik. (általában a vizsgák honlapján eléred a mintafeladatokat, tételeket)

Választhatsz 1- és 2nyelvű vizsgák közül, annyiban térnek el egymástól, hogy utóbbi tartalmaz fordítási feladatot, ami megint plusz feladat, és gyakorlást igényel. De nem feltétlen nehezebb :)


Ezután célirányosan készülj a vizsgára: vedd meg a felkészítőkönyvet (könyvesbolt, internet vagy a vizsga weblapjáról is rendelhetsz) és készülj abból. Írj sok levelet, ezeket célszerű tanárral kijavíttatni, lehetőleg olyannal, aki már készített fel szakmai vizsgára... A szókincset meg tudod tanulni a felkészítőkönyvből, emellett olvass szakcikkeket a neten, és te magad dolgozd ki a tételeket, abból is sokat tanulsz és gyakorolsz. A szituációkat, szóbeli kommunikációt inkább tanárral gyakorold, de ha pénzszűkében vagy, ráérsz vizsga előtt menni csak. A magnót meg sok-sok rádió hallgatással, tv nézéssel tudod fejleszteni, de neten is találsz híradókat, ilyen-olyan szakmai összefoglalókat, érdemes azokba is belenézni, akkor tényleg felkészült leszel :)


Végezetül egy kis biztatás: nekem 3 hónap alatt sikerült felkészülnöm a szakmaira, igaz a középfokú szint megvolt, erre csak rá kellett építeni a szakmai szókincset, begyakorolni a levélírást és a tételeket.


Sok sikert!

2011. okt. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!