Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Palesztin muszlim miért lőtt...

Avik kérdése:

Palesztin muszlim miért lőtt ma arcba villamosra váró embereket Jeruzsálemben?

Figyelt kérdés

2016. okt. 9. 14:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Ő igazából egy többszörösen elismert versenybíró volt, aki már több nemzetközi rövid távú futóversenyen is szolgált már bíróként és jelenleg épp egy izraeli versenyre tartott, ahol ő adta volna le a kezdőlövést a startpisztolyával, azonban a náczi golyók maguktól kilövődtek és a fasiszta szél az arra járók arcába sodorta a golyókat.
2016. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, nem írtá a hírek. Nyilván terrorista/szabadságharcos/elmebeteg volt.
2016. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
A kérdésedből ítélve, ezt soha nem fogod megtudni kérdező. Hiába mondanák, hamisan, vagy a leghitelesebben, te nem értenéd meg.
2016. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
Biztos csak véletlen volt és most is Izrael a hibás. Összeesküvés. Tudod ,hogy a palesztin terroristák/Hamasz senkinek sem tudna ártani ,kedves emberek...
2016. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3

Nem tudom, hogy a kérdező érti-e vagy sem, de én biztos nem értem. És SOSEM fogom megérteni, hogy miért lő valaki villamosra várakozó, számára ismeretlen emberekre.

Sőt, NEM IS AKAROM MEGÉRTENI.

2016. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

4-es vagyok:


Egyébként szarkazmusból írtam és zsidó vagyok.

Ami azt illeti azért ,mert egy elmebeteg. Bármilyen nép ,vagy vallási csoport elleni uszítás rohadt veszélyes és az egyik leggusztustalanabb dolog ami a világon sajnos globálisan elvan terjedve.

2016. okt. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
10%
OK, elhiszem, hogy uszitották a gyilkost, de ez csak annyit változtat a helyzeten, hogy nem csak EGY palesztin gyilkos, hanem azok is, akik uszitották.
2016. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Azért,mert a palesztinok csak palesztinai arabok valójában.Az arabok meg csináltak már ezt-azt Európában is.
2016. okt. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7: Én nem erre akartam kilyukadni ,hanem arra ,hogy mekkora tragédiákat képes akár egy "ártatlan" bejegyzés szülni facebookon.


Volt már rá példa ,hogy megfenyegettek azzal ,hogy megölnek (arab anyanyelvűek).

Persze nem történt semmi ,ezt csak kiegészítésként írtam.

2016. okt. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Ezt csak az elkövető tudja, de nem hinném, hogy ő most épp a GyK-t olvasgatná. Így a kérdésednek semmi értelme nincsen. Amúgy is eléggé elszaporodtak mostanság a palesztinellenes általánosító kérdések (amelyek nyilvánvalóan palesztinellenes propagandacélokat szolgálnak). Pl:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__8..

Megint értelmetlen megkérdezni, mi honnan tudhatnánk ezt?

Itt ajánlom mindenkinek a 11-es választ:

„Továbbá itt egy statisztika arról, hogy ki is lőtt több rakétát a másikra:

[link]

Kb így foglalnám össze az egész helyzetet:

[link]

Azt is érdemes megnézni, amilyen stílusban a kérdező reagál. Ebből megint kiderül, mi is a valódi célja.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__8..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__8..

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

Az utolsónál még csak az álcára sem figyelt a kérdező, mivel semmit sem szeretne megtudni a kérdésével, nyilvánvalóan az a célja, hogy minél többen megnézzék a linkjét. Ott a 7-es választ ajánlom mindenki figyelmébe. A kérdező stílusát is.


Személyes véleményem szerint egyébként azért tehette, mert az erőszak erőszakot szül. Egy olyan országban, ahol az ember gyerekkorától ezt látja, előbb utóbb azt fogja hinni, hogy ez a normális. Ezért MINDKÉT fél felelős (és felesleges azon merengeni, hogy ki kezdte, mivel ezt már úgysem lehet kideríteni, és nézőpont kérdése is). A kérdés az, hogy kinek lesz esze befejezni. Persze értem én az izraeli propagandát, hogy az a zsidók ősi földje, meg hogy az egész csak önvédelem, meg hogy a palesztinok az egész területet akarják, sőt nincs is palesztin nép. Jelenleg meg a zsidóké az egész terület, ami ugyanúgy nem helyes, mert a palesztinokat (ha nincs is palesztin nép, akkor az arabokat) is ugyanúgy megilleti. És bizony az izraeliek is lövöldözik a rakétáikat, és bizony gyakran azok is kórházakat, iskolákat, lakóházakat találnak el... Lehet, hogy sokan ennek láttán válnak terroristává. Persze attól még nem lesz helyes, ugyanakkor az sem helyes, ahogy Izrael válaszol az ilyen merényletkere. És nem csak szerintem.

[link]


Az ilyen kérdésekkel nem segítesz a problémán. Hogy miért? Azért, amit a 6-os ír:

„Bármilyen nép ,vagy vallási csoport elleni uszítás rohadt veszélyes és az egyik leggusztustalanabb dolog ami a világon sajnos globálisan elvan terjedve.”

Az ilyen kérdésekkel azt sugalljátok, mintha „a palesztinok” lennének ezért a felelősek, pedig nem ők a felelősek, hanem csak az elkövető (és esetleges segítői, felbujtói, ha voltak).


Nem értem, mi szükség van folyton a palesztinellenes gyűlölködő propagandára itt a GyK-n. Mi itt nem ismerjük az elkövető motivációit, a mi életünkre közvetlenül nincs is hatással, a jóérzésű embereket meg éppúgy elszomorítják az ilyen esetek, mint az, amikor palesztinokat ölnek meg.

[link]

[link]

A végtelenségig lehetne gyűjtögetni példákat mindkét oldalról.


Vagy te most komolyan azt gondoltad, hogy valaki itt fog tudni neked arra válaszolni, hogy pontosan mi járt a merénylő fejében? Befejezhetnétek végre a gyűlöletpropagandát. Tudom, hogy most rögtön én leszek a "hazug propagandista", vagy a "buta megtévesztett". Mert általában így megy ez: feltesztek egy provokatív kérdést, és amikor valaki le meri írni, hogy az éremnek van egy másik oldala is, akkor rögtön nekiestek, hogy "palesztinpárti vagy izraellenes propagandista". Pedig nem az. Nekem nincs semmi bajom sem a muszlimokkal, sem a zsidókkal, sem a palesztinok önálló államra való igényével, sem Izrael állam létezésével, de azzal, ahogy arrafelé a helyzetet kezelik, azzal már igen.


Inkább azon törnétek a fejeteket, hogy mit tudnátok TI tenni az ottani békéért vagy akár itt nálunk valamilyen jó célért.

2016. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!