Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A parlamentáris monarchia...

A parlamentáris monarchia angliában mikor született meg?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én eddig csak alkotmányos monarchiáról hallotam, de az 1869-ben jött létre...
2010. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1650 környékén
2010. ápr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
I. Edward volt az első aki rendszeresen összehívta az országgyűlést 1295-től, innentől rendi monarchia, szerintem ez a gyökere.
2010. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Az angol polgári forradalom után,amikor a királyság megdőlt,de Oliwer Cromwell diktatúrája se jött be,ezért visszahívták a királyt(nem a régit)és megállapodtak a rendszerben.
2010. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1688-89
2010. ápr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

hát folyamatosan alakult ki, nem egyik napról a másikra. Mert Cromwell pont azért győzte le a királyt, mert addigra már a valódi hatalmat a parlament gyakorolta.

Szerintem VIII Henrikkel kezdődőtt, aki egyébként nem volt nagy király, gyakorlatilag sikerült elherdálni a vagyonát-és neki köszönhetően indult el az infláció, amikor "kilopta" az ezüstöt a pénzből. Lánya még fellendítette az országot, de utána az elindult a lejtőn. Különösen a katolikus-anglikán/református viszálynak köszönhetően.

2010. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt nincs olyan hogy körülbelül, meg fokozatosan. 1689. május 24-én, amikor az angol parlament kiadta a Jognyilatkozatot.
2010. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: igen, hivatalosan akkor, de azt sem úgy adták ki, hogy reggel hétkor csörgött a vekker, a király felébredt, nyújtózott egyet, és közölte, hogy "na, ma kiadom a Jognyilatkozatot, mert olyan kedvem van". Az előkészítése mégiscsak egy folyamat volt...
2010. máj. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!