Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jó ötlet lenne a visegrádi...

Jó ötlet lenne a visegrádi együttműködés szorosabbra vétele, akár egy laza konföderáció létrehozása?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a már tervezett parlamenti közgyűlés akár közvetlenül választható is lehetne, emellett a parlament akár egy végrehajtó szervet is választhatna, amely a nemzeti parlamentek beleegyezése nélkül nem hozhatna döntést, viszont a Visegrádi Együttműködésben minden tagország ugyanolyan jogokkal és kötelezettségekkel bírna. Idővel akár ki is lehetne bővíteni (mint ahogy azt Norbert Hofer is akarja), tag lehetne Ausztria, Szlovénia, Horvátország és Románia is.
2016. okt. 15. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Kis EU-t akarnál csinálni? Minek?

Mi köze lenne Visegrádnak hozzá?

2016. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 partizana ***** válasza:
Ez a 4 ország külön túl gyenge ahhoz, hogy szava legyen, Lengyelország talán ebből kivétel én támogatom. Ausztria egy ilyenbe nem hiszem, hogy beállna, Románia pedig már kétszer bebizonyította, hogy nem való szövetségbe, hitvány áruló nemzet, helyettük a rohamosan fejlődő Bosznia-Hercegovina ideálisabb társsá válhat idővel.
2016. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rohamosan fejlődő??? Ezt iróniának szántad??
2016. okt. 15. 17:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Minek? Az EU keretein belül már elég szorosan együttműködünk az említett országokkal.
2016. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 partizana ***** válasza:

"Rohamosan fejlődő??? Ezt iróniának szántad??"


Öh nem? Ha nem vagy tisztában az országok fejlődésének mértékével aligha kéne politikával foglalkoznod. Az egyik leggyorsabban fejlődő ország, persze a béka segge alól elég sokáig tart majd akár csak magyar szintre érniük. A fejlődés üteme ettől függetlenül gyors.

2016. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem tartom számon Bosznia-Hercegovina fejlesztési -, gazdasági - és pénzügyi politikáját. Nem tudtam, hogy rohamosan fejlődik, eddig úgy tudtam, a túlzott bürokrácia és a széles hivatali réteg felemészti az éves bevételek majdnem felét (a 14 kormánnyal járó több mint száz minisztérium kiadásaira gondolok)
2016. okt. 15. 18:16
 7/8 partizana ***** válasza:
Hát nálunk gyorsabban fejlődnek. Nekünk jobb a feltörekvőkkel foglalkozni másoktól már rég leszakadtunk, őszintén szólva furcsállnám ha akár csak egy Szlovákia is leállna velünk komoly szintű partnerként..
2016. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell központi politika, pont ez a baj az EU-val is szerintem. Egy politika mentes Unióval kibékülnék, a mostani viszont süllyedő hajó.
2016. okt. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!