Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy képzelik el a föderalistá...

Hogy képzelik el a föderalisták és a konföderalisták az Európai Egyesült Államokat? Hiszen annyi probléma lenne.

Figyelt kérdés
Mi lenne a monarchiákkal? (Nagy-Britannia, Spanyolország, Belgium, Hollandia, Luxemburg, Dánia, Svédország) Ott automatikusan lemondatják az uralkodókat vagy mi? Ebbe biztos nem mennének bele a monarchiák. És mi van a föderáció államformájú országokkal (Ausztria, Németország, Nagy-Britannia, stb.)? Ott úgy lesz hogy van az EEÁ, annak tagállama Ausztria Állam, aminek 9 szövetségi tartománya van? Egy újabb probléma: mi van azokkal a tengerentúli területekkel, amelyek nem részei az EU-nak (Grönland, Feröer Dániának, Gibraltár kivételével az összes brit tengerentúli terület és koronagyarmat). És mi lesz Svájccal és Liechtensteinnel, amelyek már így is EU-országok által vannak körülvéve teljesen? És a nemzetközi szervezeti tagság? Nagy-Britannia például nem lépne ki az EU kedvéért a Nemzetközösségből, Ausztriát, Finnországot és Svédországot nem hinném hogy berángathatnák csak úgy a NATO-ba. És még sorolhatnám.

2014. júl. 16. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Konföderáció esetén belefér még a monarchia.


Hisz a konföderáció államok laza szövetsége, nem szólnak bele nagymértékben egymás politikájába, viszont együttműködnek, de nincs centralizálás, mint egy föderációban.

2014. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A két legfontosabb dolgot kihagytad. A föderáció alapja a közös külpolitika, közös hadsereg. Így olyan kérdésekben kellene egyetérteni, mint az Oroszországhoz fűződő viszony, egy esetleges háború indítása Afrikában vagy a Közel-Keleten, a kapcsolatok Amerikával és Kínával. Az egyes tagállamok érdekei jelentősen eltérhetnek ilyen kérdésekben. A közös hadseregnek sincs realitása, amiben Brüsszel felügyeli a francia, brit fegyverkezést, nukleáris arzenált.

Tehát számos oka van, amiért az EU sohasem válhat föderációvá demokratikus módon.

2014. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rómaiknál is ez volt a gond, a köztársaság válságba jutott. Túl nagyra nőtt a birodalom és a véget nem érő viták és túlburjánzó bürökrácia kormányozhatatlanná tette az egészet. Aztán jött a Julius Caesar és a császárság.

Na itt is lehet hogy hasonló vége lesz a dolognak.

2014. júl. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!