Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Usa és Kanada közötti keresked...

Usa és Kanada közötti kereskedelemben van valamilyen vám?

Figyelt kérdés
Most hallottam, hogy tárgyalnak az EU és Kanada közötti szabadkereskedelemről. Van rá esély, hogy így olcsóbban hozzájuthatunk egyes termékekhez olcsóbban ha megállapodás születik? Például egy Google Pixel telefon az usában jóval olcsóbb áron vásárolható mint itt jelenleg. Ha szabadkereskedelem lenne Kanada és EU között itt is olcsóbban hozzájuthatnánk az ilyen telefonhoz?

2016. okt. 25. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, vannak vámok.

És igen, ha megszűnnek a vámok akkor valószínűleg olcsóbbak lesznek a kanadai termékek.

2016. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

A TTIP lenne az USA-val kötendő gazdasági együttműködés, aminek egyik eredménye lenne a vámmentesség.

Amúgy a vám max 12% (nem tudom telefonra mennyi, ha írsz egy vtsz-t megmondom), az ÁFA meg 27%. Sok esetben nem a vám az árnövelő tényező. És persze ott a szállítási díj is.

2016. okt. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából csak arra voltam kiváncsi, hogy az USÁból Kanadába kereskedelem áfamentes-e vagy van e rajta valamilyen adó. Azzal tisztában vagyok, hogy vámköltség van, sajnos volt szerencsém fizetni kínából rendelt cucc után.
2016. okt. 25. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!