Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Igaz, hogy az iráni fiatalok...

Igaz, hogy az iráni fiatalok nagyrésze utálja az iszlámot meg az arabokat és Amerikát meg a nyugati kultúrát szereti?

Figyelt kérdés

2016. okt. 28. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Ebben a formában nem. Egészen más a felfogása a világról a többségnek, mint az iszlám forradalom idején volt. Részben ez a különbség a korból adódik( nagyon sok a fiatal, sokan nem is éltek a forradalom alatt). És ők nem arabok, hanem perzsák. Méghozzá siíta perzsák, az arabok többsége meg szunnita( még Irakban vannak siíták ha jól tudom).


Az "fenevad" ellenségkép sokat finomodott, de elég szigorú szabályozások vannak a vallás terén is. Szerintem inkább arról van szó, hogy valahol a kettő között vannak, viszonylag szabadabbak gondolkodás terén, mint az arabok. De arról szó sincs, hogy az iszlámot utálnák...

2016. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekem az jött le, amikor erről a témáról olvastam, hogy az iráni fiatalok büszkék rá, hogy perzsák, tehát kötődnek a perzsa nyelvhez, hagyományokhoz, Irán földrajzi területéhez, viszont úgy is látják, hogy az arab kultúra és az iszlám nagyon rájuk telepedett és kultúraidegen dolgokat vezetett be.


A perzsáknak megvolt a saját vallása, a zoroasztrianizmus, ez leginkább a kereszténységre hasonlított, de mégis más, mellette ittak alkoholt pl. nagyon jók voltak régen a perzsa borok, valamint gazdag szexuális kultúrával is rendelkeztek, ez mind olyan dolog, amit a később bejövő muszlim arabok elnyomtak.


A perzsa nyelv is indoeurópai, nempedig közel-keleti nyelv, a hindire és kisebb mértékben az oroszra hasonlított eredetileg, saját írásuk is volt, csak most az arab írás van bevezetve.

2016. okt. 28. 20:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Irán történelme több, mint érdekes. Valóban 79 előtt, amerikai támogatást élvezett az ország. Hogy mennyire változtatta meg őket? Olyan generáció él most ott, akik csak az iszlám korszakban éltek, és nem nagyon látom, hogy ez a jövőben változni fog, Khomeini arcképe mindehol ott lóg. Nekem inkább elégedettnek tűnnek, látva az arab világ bizonytalanságait. Ráadásul tesznek a kereskedelmi embargókra is, és vígan üzletelnek Kínával :)


Irán elég stabil pont.

2016. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt hozzáteszem, hogy iszlám állam lévén, eszükbe sem jutott megtagadni a perzsa örökséget, sőt...
2016. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ezt nem én mondom, hanem a huszonéves iráni ismerősöm.


Egy fanatikus 20%-nyi kisebbség elnyomja a többieket és ráerőlteti ezt az iszlám baromságot Iránra.

2016. okt. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
21:49: tulajdonképpen maguknak köszönhetik. A sah idejében Irán jóval liberálisabb ország volt. Miért zavarták el, és ültettek a helyébe egy begőzölt vallási fanatikust? Most már ne sírjanak miatta, egyék meg, amit főztek.
2016. okt. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!