Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti is láttátok ezt a politikai...

Ti is láttátok ezt a politikai tanulmányt? Mi véleményetek róla?

Figyelt kérdés

[link]


Ritkán találkozni ennyire széleskörű és részletes politikai elemzésekkel. Ez a tanulmány minden irányból kielemzi a politikai történéseket.


A XXI. században a hadviselés jellege alapjaiban megváltozott. A nagyhatalmak közti összeütközés nem közvetlen formában, hanem indirekt módszerek alkalmazásával, közvetítőkön keresztül zajlik.


A szerző az oroszországi Népek Barátsága Egyetem Stratégiai Tanulmányok Intézetének geopolitikai szakértője. Lépésről lépésre bemutatja azt a hibrid háborús stratégiát, ami az Amerikai Egyesült Államok és nyugati szövetségei által világszerte alkalmazott módszer a vazallus szerepet el nem fogadó kormányok megdöntésére.


A tanulmányban foglaltak megértése által az olvasó képessé válik arra, hogy tüntetések, felvonulások vagy utcai harcok láttán bizonyos indikátorok mentén magabiztosan meg tudja állapítani, hogy az adott történés idegen országok érdekérvényesítéseként és hibrid háborús stratégia részeként történik-e, vagy természetes politikai folyamat.


Szerintem a tanulmány pont a jelenlegi, illetve a jövőben várható eseményeket taglalja.



2016. nov. 3. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A hidfo.ru egy putyinista propagandaszócső, és ez a tanulmány se marad el ilyen téren. Szóval ezt mindenképpen tudni kell, mielőtt az ember elolvassa, és erőteljes kétkedéssel kell fogadni, ami benne foglaltatik. Amúgy nem olvastam el az egészet, de beleolvastam valamennyire, és ez alapján azt tudom mondani: nem csak egy rakás zagyvaságról vagy hazugságról van szó, sok igazságmorzsa van benne önmagában véve, ami az amerikai geopolitika módszereit illeti - de összességében kezelve mégiscsak egy ideológiai fegyver a mű, ami kimondottan az orosz diplomácia felhasználására készült, és éppen az a célja, hogy a különböző putyinista kisdiktátorok és autokraták (pl. Janukovics régen, Orbán vagy Lukasenko most) ellen mindenféle népi felkelést diszkreditáljon, akármennyire legitim is legyen az. A szerző a színes forradalmak tárgyalásakor alig foglalkozik azzal, hogy milyen célok vannak a forradalmak mögött - leginkább a módszerekre tér ki, és ez alapján befeketít gyakorlatilag minden 21. századi népi mozgalmat, emellett egymaga meg akarja határozni, milyen a legitim "nemkonvencionális háború", hogy tényleg csak azt lehessen jó színben feltüntetni, amely az orosz diplomácia céljainak is megfelel.
2016. nov. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Például hogy a törököket is megakarták puccsolni szerinted mitől lettek annyira rosszban és miért nem adták ki a törököknek az amerikában vendégeskedő puccs megszervezőjét. Ukrajnában is megcsinálták és szíriában is a felkelőket pénzelik. Egy tüntetés lehet természetes folyamat is csak hát arról mint [link] ez nem fog beszámolni a sajtó. A sajtó szájíze szerint kavarja a dolgokat. Amikor a huligán menekültek köveket dobáltak át a magyar rendőrökre mert nem jöhettek be illegálisan akkor a nyugati sajtó azt emelte ki hogy a náci magyarok lemerték locsolni szegény menekülteket. Persze mára már mindenfele kerítéseket emelnek meg mehalt több száz francia az ellenőrizeten migránsok miatt.


[link]


erről sem nagyon beszéltek


Érdekek mentén büfög a sajtó. Most például kiemelik amikor meghalnak a civilek amikor amerikai terroristákat bombáznak viszont amikor amerikai drónok bombáznak ensz kórházat és civileket akkor az járulékos veszteség.


[link]


ez viszont vezető cikk és az ensz főtitkár szólal fel

[link]


csak ennyire képmutatóak na jó sokkal jobban ez csak a felszín.

2016. nov. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Uuuu most aztán Kiderült a nagy titok. Ja vagy mégse, véletlenül nem ezt hívták Hidegháborúnak, ahol pont ugyanezeket a módszereket használta MINDKÉT FÉL.
2016. nov. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1


Szerintem meg elég szomorú, hogy a hídfő az egyetlen hírportál, ami nem amerikai propagandát ír.

Mindenütt máshol amerikai érdekeknek kedvező propagandákat nyomatnak és az nem zavar senkit, senki nem háborodik fel, hogy milyen obamaista oldal az index, 444 stb. Erre a hídfő meg nem ilyen szövegeket ír és azon meg felháborodik mindenki, hogy mer az milyen putyinista oldal...

2016. nov. 3. 23:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, szerintem ezek a hírek pl kínosak amerikai szempontból:

[link]

[link]

[link]


...és azt sem értem, ha már nem szereted az USA-t (miért is szeretnéd), miért kell egyből a másik végletig elmenni, és az oroszok csecsén csüngeni, az ő propagandájukat kritika nélkül benyelni.

2016. nov. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Beleolvasna nagyjából arról szól, hogyan sírnak, mert elvesztették a befolyásukat az több országban és nem ők dirigálnak ott.
2016. nov. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!