Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik külhoni magyarok által...

Melyik külhoni magyarok által lakott országban a legrosszabb a magyarok politikai helyzete?

Figyelt kérdés

Ugye azt tudjuk hogy

Romániában 1,2 millió

Szlovákiában 450 ezer

Szerbiában 250 ezer

Ukrajnában 150 ezer magyar él.


De én arra volnék kíváncsi hogy a magyarságnak melyik országban van a legrosszabb helyzete (az említett országok közül)?

Politikailag melyikek vannak legjobban lebecsülve, melyik országban nézik le a magyarságot, és esetlegesen hol alázzák meg őket?


Szóval egy sorrendre volnék kíváncsi kezdve a legrosszabtól a legjobbig.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 1. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
hát Kárpátalján nagyon rossz a helyzet:((...
2016. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem, de sorrendet ha lehet :)
2016. aug. 1. 20:58
 3/17 anonim ***** válasza:
38%

1. Roma-nia

2. Fuckrajna

3. Serbisexia

4. Slotakia :))))


Szívemből jött ki minden!

2016. aug. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Az Egyesült Királyságban 800 ezer él

Nem kapnak segélyeket az anyaországtól nem részesülnek ingyen oktatásban, nem utaznak ingyen, nem is szavazhatnak pedig ők tartják el a fél anyaországot.

2016. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Csak az említett 4 országra vagyok kíváncsi!
2016. aug. 1. 21:22
 6/17 anonim ***** válasza:
6%
Akkor az a válasz hogy mindenhol tök jól élnek mert a magyar adófizetők eltartják őket. Lehet hogy néha lrköpködik őket meg nem kapnak meg akármilyen munkát de majd röhögnek a markukban amikor utalja a magyar állam a havi apanázst meg a többszáz eurós beiskolázási segélyt míg az adófizető magyar állampolgároknak kiszúrják a szemüket pár forinttal meg olyan bonyolult az ügyintézés mintha nemet váltani szeretnênek míg az új magyarok csak sorban állnak érte és bemondásra kapják is.
2016. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

"a magyar állam a havi apanázst meg a többszáz eurós beiskolázási segélyt"


Na mostmár elég legyen!

Én is külhoni magyar vagyok és NEM KAPOM SEMMIFÉLE APANÁZST

Kicsit elkéne gondolkozni hogy irigykedjünk e a külhoni magyarokra akik nyomorognak éhbérért a saját hazájukban amit elfoglaltak más országok.


Nektek akik Magyarországról kimentek dolgozni külföldre megvolt az esélyetek hogy Magyarországon elkezdjétek az életet, de elmentetek.

Ez a ti döntésetek, de akkor nem kell nyavajogni.


Ha a külhoniak annyi pénzt kapnának, akkor mi a fenének mennének olyan nagy számban el innen???

2016. aug. 1. 21:40
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

1, Ukrajna: nincsenek kisebbségi jogok, nincs ( illetve kevés a ) munkalehetőség, kevés fizetés, ráadásul soroznak.

2, Románia: itt vannak legnagyobb számban, mégsem adnak nekik kisebbségi jogokat ( csak minimálisat, mint például a nyelvhasználat, de azt is csak az EU miatt ) vagy autonómiát, továbbá egész Erdélyt, de főként a székely régiót direkt lehúzzák és visszafejlesztik ( autópálya például összesen 58km van ), munka van, de a fizetések borzasztóak ( töredéke a miénkhez képest ).

3, Vajdaság: van munka, csak rosszul fizetnek, de legalább autonómiát kaptak.

4, Szlovákia: minimális kisebbségi jogok ( az is csak az EU miatt ), nincs autonómia, de van munka, van normális fizetés ( hasonló mint nálunk, csak kicsivel alacsonyabbak az árak ), nincsenek nagyon elnyomva.

2016. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ukránián, románisztán, szerbisztán, szlovákia.
2016. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

"Nem kapnak segélyeket az anyaországtól nem részesülnek ingyen oktatásban, nem utaznak ingyen, nem is szavazhatnak pedig ők tartják el a fél anyaországot."


Megártott a migri-cucli? :D

2016. aug. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!