Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Orbán, Kina, Putyin, Trump,...

Orbán, Kina, Putyin, Trump, Brexit, Le Pen, AFD a világ nagyon rossz irányba halad?

Figyelt kérdés
2016. nov. 9. 08:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon...

Majd a következő világháború után talán észhez térnek az emberek.

Bár ha jobboldali diktatúra lesz nem sokra megyünk vele...

2016. nov. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Orbánt és Putyint leszámítva, ezek jó dolgok.
2016. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Irány tökéletes. Itt az ideje egy normális, nagyobb háborúnak.
2016. nov. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
31%
A szélsőség mindig rossz, szóval igen, rossz irányba halad a világ.
2016. nov. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

A liberalizmusra, a kisebbségimádatra, bevándorlásra, feminizmusra, melegházasságra, véleményszabadság megszűnésére, politikai korrektségre, "safe space"-ekre, fehérek/férfiak/heterók elleni uszításra megjött a válasz, nem is elaprózva, hanem egyben és nagyban.


Ha ezeket, a fentieket nem csinálnák ennyire, akkor a válasz sem lett volna rá ilyen durva, mint Trump. A fentiek mentén gondolkodó emberek maguknak okozták ezt.

A liberális oldal sem tudta az arany középutat, hanem nagyon nyomta a saját dolgait. Hát most az inga kileng, de visszafelé a másik irányba.

2016. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5-ös ugye tisztában vagy vele,hogy Oroszországban és Kínában van a legtöbb újságíró bebörtönözve,ráadásul náluk is ölik meg a legtöbb liberális/ellenzéki újságírót?

Nem a liberalizmusban van gond a vélemény szabadsággal.

2016. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

5: Sosem mondtam, hogy Kína- vagy oroszpárti lennék, vagy azt akarom ami ott van náluk. Nagyon nem akarok olyan fajta diktatúrákat. Én a mostani demokratikus rendszerünk reformját szeretném, amit a regnáló elit meg nyilván nem.

Én véleményszabadság alatt arra gondoltam, hogy Magyarországon pl büntetik a kommunisták bűneinek és a nácik bűneinek tagadását, börtönnel.


De kisebb mértékben Trump-ot is megnézheted. Szerintem sok emberben önmagában az szimpátiát ébresztett Trump iránt, hogy kiállt ellene a teljes gazdasági, politikai elit és még a legtöbb újság/netes híroldal is.

Ez utóbbit főleg úgy értem, hogy a legtöbb ember azt gondolja, hogy a fent leírt különböző elitek nem a társadalom közös jólétéért, hanem a saját jólétükért dolgoznak. Amikor egy befolyásos újság, egy gazdag milliárdos vagy egy nagyhatalmú politikus Trump ellen állt ki, azzal csak a Trumpra adott szavazatok számát növelte.

2016. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Erre ébredtem ma sajnos...

és igen nekem is ilyen gondolataim voltak mint a kérdezőnek...

Nem tartom kizártnak hogy a ruszkik "meghekkelték" a szavazást, mivel részeredményeknél ilyen olyan (sokszor igenis nagyon nagy különbséggel vezetett Hillary) de például Delaware állam Washington településén sem működtek az ottani szavazógépek egy darabig, de én csalásra gondolok és ez csak az én magánvéleményem...

Trump erőszakos volt korántsem játszott fairplait, és úgy mint viktorci, csizárólak -mint általában a republikánusok- az "amerikaiaskodásra" épített, demagóg, populista dumákkal...


Egy adalék még:


Azt azért (sajnos) ugye tudjuk, hogy Hillary legközelebb már nem fog indulni, ugyanis persze a republikánusoknál Trump majd "újrázhat", viszont majd a Demokrata pártnak új jelöltet kell állítania és az nem Hillary lesz, mivel ott nem divat egyszer már "levitérlett" politikusokat újra indítani, egyáltalán jelöltetni, pedig ott még ő nem is volt hatalmon soha...itt meg ugye...

erről ennyit...

annak idején (2010-ben) mondtam hogy igen, sajnos nyert a fidesz, de remélem -bár szinte elképzelhetetlen-, hogy nem fognak azért visszaélni a hatalommal, és most csak Trump esetében is csak ennek adnék hangot. Dehát ugye orbán esetében mit is igazolt az idő?

Ráadásul a felcsúti gonosz törpénél, aki "csak" egy Országot és Népet és gazdaságot vágott totál tönkre a saját javára, Trump sajnos még ennél is nagyobb kockázat.

Hillary! Veled voltunk/vagyunk, indulj majd szenátornak!!

2016. nov. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A világ haladására mindig is jellemző volt a hullámzás, és a periodicitás - lásd Lenin spirális fejlődés elmélete, vagy a jin-jang, hogy két szélsőséges prezentációs példát említsek. Min csodálkozol?
2016. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8:

Tudod én Trump és Clinton közül inkább Trumpot választom, de ha Clinton nem verekszi ki magának az indulást és hagyja hogy Sanders induljon, akkor szerintem Sanders simán nyert volna. És Sanders és Trump közül én is inkább Sanders-t választom.


"Trump nem játszott fairplayt"- ???


Az fairplay volt, hogy a celebek, politikusok, újságírok, sajtóorgánumok, milliárdosok, hatalmasok, az elit tagjainak 90%-a Clinton mellett állt ki? És még így is elszúrta.

2016. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!