Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miétr Trump ellen tüntetnek...

Miétr Trump ellen tüntetnek Amerikában, miért nem a nép ellen?

Figyelt kérdés
Trump tény, hogy nacionalista, de mégis miért nem azt hibáztatják a győzelméért, aki elsősorban a hibás?
2016. nov. 10. 21:04
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ne lenne elegáns. Ha a törvény az elektorok kezébe adta a szabad szavazás lehetőségét, akkor élhessenek vele. Ha baj van ezzel, akkor változtassák meg a törvényt.
2016. nov. 10. 23:12
 22/45 anonim ***** válasza:
62%

Gondolom ha Clinton nyer úgy mint Trump (kevesebb ember szavaz rá), akkor a clintonisták szerint minden rendben lenne és ez a normális, ez a törvény, el kell fogadni :)


Ne csak akkor kezdjünk már el beszélni a rendszer reformjának esetleges szükségességéről, amikor nekünk nem tetsző jelölt kerül hatalomra, mert ez így nagyon átlátszó és biztos nem objektív.

2016. nov. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
56%
A tüntetők néhány liberális értelmiség. Nálunk is ki szokott Heller Ágnes és csapata tolószékkel vonulni.
2016. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:

"A tüntetők néhány liberális értelmiség. Nálunk is ki szokott Heller Ágnes és csapata tolószékkel vonulni."


:-D ide vezet a hazai illiberális néphülyítés, hogy ezt le tudod írni röhögés nélkül. A valóság persze más, de ez ne zavarjon, egy biztos, ha Clinton nyert volna, akkor most a Trumpisták tüntetnének, azokra is azt írnád, hogy pár liberális értelmiségi?

2016. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Én pl nem tudtam elolvasni röhögés nélkül. Előttem van a kép, és igen, aki PUSSY GRABS BACK feliratú táblával tüntet az utcán, maszturbáló mozdulatokkal... a liberális idiótája, mintapéldány... :D Trump szavazói is tüntetnének valószínűleg, nagyon megosztó volt a választás. De nem így. És nem is tüntetnek. Mert ő nyert. Ennyi.
2016. nov. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

23-mas vagyok. Miért hogy néz ki nálunk egy MSZP tüntetés? Kivonul a nyugdíjas klub és az ATV-sek próbálnak közeli képeket csinálni, hogy az a kb 50 fő tömegnek tűnjön. Nagyából ez a helyzet az USA-ban is.

Az amcsi választási rendszernek is vannak előnyei. pl felértékelődik az államhoz tartozás, vagy hogy aki nyer az nagyon nyer. Nem kell folyton újra számolni több száz millió szavazatot.

2016. nov. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
#21: Akkor mi értelme az egésznek, ha az elektor másra voksol? Akkor felesleges kiírni a szavazást, az emberek otthon maradhatnak, mert az elektorok úgyis random szavaznak nem? Ez olyan, hogy megbízlak, hogy tarts egy előadást a suliban a dohányzás káros hatásairól, te elvállalod, de ehelyett a trópusi legyek párzási szokásairól kezdesz beszélni. Akkor minek vállalod el, ha nem azt csinálod, amire kértelek?
2016. nov. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Mert nem random voksolnak, hanem a nép szavazata alapján. De ezt nyilván te is tudod. Ha úgy kérdezed mire kellenek elektorok, akkor a válaszom, hogy semmire, nyugodtan kirúghatják az összeset, legalább nem kell fizetni őket.
2016. nov. 12. 17:38
 29/45 anonim ***** válasza:
Ugyanezt mondom, hogy nem random voksolnak. Te jöttél elő azzal, hogy hát szerinted nincs abban semmi, ha másra szavaznának: "Ha a törvény az elektorok kezébe adta a szabad szavazás lehetőségét, akkor élhessenek vele." Ere írtam, amit írtam.
2016. nov. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Ha másra voksol az elektor, mint a nép, akkor semmi értelme a szavazásnak. De nem voksol másra. Viszont ha mégis, akkor szerintem pusztán él a törvény adta jogával. Ezt gondolom. Ebből az következik, hogy semmi értelme a szavazásnak, ha az elektorok élnek a törvényadta jogukkal. Ezzel a véleménnyel nem tudsz egyetérteni vagy mit nem értesz?
2016. nov. 12. 17:59
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!