Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek miért akarnák...

A németek miért akarnák Merkelt újraválasztani?

Figyelt kérdés

[link]


Katasztrófa, amit csinált az országgal, miatta több millió migri ellepte Németországot, terrortámadások voltak, késelések, stb. Ráadásul a média is sokat elhallgatott Angela Merkel miatt.

Most mégis mért akarnák újraválasztani? Miért növekszik a népszerűsége?


A németeket ennyire nem zavarja, hogy 2 millió ellenőrizetlen erőszakos betelepülő van Németországban, akiknek a többségét ki sem tudják toloncolni?



2016. nov. 20. 14:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%

Ugyanazért, amiért a magyarok is újrázni fogják Orbánt.


Nincs helyette más.

2016. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Talán ők máshogyan élik meg az egészet.
2016. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

A világ egyik legsz@rabb érve, hogy nincs helyette más.

Magyarországon is kilométeres a pártlista, mégis azt hajtogatják, hogy nincs alternatíva. Miért nem lehet új pártot kipróbálni?

Melyik jobb? Kockáztatni, és max az eredmény ugyanolyan sz@r lesz, mint most, vagy maradni a mostani sz@rnál, mert ezt már megszoktuk?


Merkelnek is van alternatívája, nem is egy. Az AFD is igen erősödik, ők Mecklenburg-Vorpommern-ben már Merkeléket is megverték.

2016. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Mert Merkel egy jó vezető.

Nézd csak meg Németország politikailag és gazdaségilag is mekkora fejlődést ért el az elmúlt 11 évben.

Magyarországon Orbánnak szüksége van az "ellenségekre" akik ellen lehet habzó szájjal uszítani.

Merkel egy olyan jobboldali vezető, akinek ennek nincs szüksége... Tudom, meglepő, hogy így is vezethet egy országot jobboldali politikus....

2016. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Merkel migránspolitikáján kívül milyen további negatívumokat tudsz felsorolni a munkásságából?


Nem minden országot lehet 2 éven át ezzel a témával tematizálni úgy, hogy közben az ország nem halad semerre...

2016. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát én itt élek, ráadásul a határtól nem is messze, talán van egy kicsi rálátásom...


"miatta több millió migri ellepte Németországot"

Németországban elsősorban a liberális gondolkodás az elterjedt, az elmúlt években ritkán hallottam bevándorlóellenes megszólalásokat. A cégeknek külön pozitívum hogy állami támogatás jár azoknak, akik kitaníttatják, felveszik őket - cserébe pedig olcsó munkaerő pont olyan állásokra, amit a németek nem szívesen végeznek.

Mindemellett 2 millió neked lehet sok, de 80 millióval szemben porszem a szélben, észre sem venni (egyébként el vannak osztva rendesen). Ez az ország 2%-a, tehát mintha Magyarországon beszélnénk 200.000 emberről. Ennyi NÉMET kisebbség van Magyarországon pl, ha a hivatalos statisztikát megnézed. Észre sem venni szerintem


"terrortámadások voltak"

? Hol? Mikor? Lemaradtam róla?


"késelések, stb."

Erről sem hallottam kifejezetten az idei/tavalyi bevándorlókkal kapcs. Felvilágosítanál?


"Ráadásul a média is sokat elhallgatott Angela Merkel miatt. "

Ez bizonyára így van, ahogy a legtöbb országban azt teszi a média, amit a miniszterelnök parancsol...


"A németeket ennyire nem zavarja, hogy 2 millió ellenőrizetlen erőszakos betelepülő van Németországban, akiknek a többségét ki sem tudják toloncolni?"


Egyrészt nem tekintenek rájuk erőszakosként (kis részük az, ők is emberek. A magyaroknak vagy épp a németeknek is ugyanakkora része erőszakos). Másrészt elutasítani a valóban segélyt kérő tömeget, aki a háború elől menekül egy pici szívvel is rendelkező ember számára nem megoldás, csak azért mert "lehet hogy" valamelyik erőszakos. Kiszűrni meg nehezen lehet.

Vagy te a rászorulóknak is nemet mondanál?


A másik az, hogy NEM AKARJÁK kitoloncolni őket. Friss munkaerő, örülnek nekik. És nem ellenőrizetlenek, ezt honnan vetted?


Azt, hogy miért akarják újra megválasztani Merkelt én neked nem tudom megmondani. ÉN személy szerint a zöldekre fogok szavazni, hogy más mire szavaz az nem az én dolgom.

2016. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

"Az AFD is igen erősödik, ők Mecklenburg-Vorpommern-ben már Merkeléket is megverték."


Az, hogy az AFD-nek 2 régióban jelentős támogatottsága van lópikula azzal szembevetve, hogy 14 tartomány van. Országszerte az AFD népszerűsége 10% körülire tehető. Nem csekély, de nem is jelentős.

2016. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Mert a németeknél szerencsére nincs 90% retardált, aki szerint csak bevándorlás van. Mit tudsz mondani Merkel oktatáspolitikájáról? Szerinted hogy viszonyult Merkel az infrastruktúra fejlesztésekhez? Hmmmm? Mi a helyzet a korrupcióval, vagy a GDP növekedéssel, vagy a munkanélküliséggel, vagy a rendőrséggel, vagy a mezőgazdasággal? Ja hogy fingod nincs semmiről. Csak ismersz EGYETLEN EGY ügyet, és az alapján jól megmondod a tutit. És persze azt az egyetlen egy ügyet sem ismered igazán.
2016. nov. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
83%
"Katasztrófa amit csinált az országgal...". Te így látod, de a németek(ha mégis újraválasztják Merkelt), máshogy gondolják. Végülis, az ő országuk, az ő döntésük.
2016. nov. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Attól, hogy Magyarországon erről szól a politika, meg kamunépszavazást tartanak miatta nem feltétlen jelenti, hogy ez lenne a világ legfontosabb kérdése.

A magyarok is újraválasztják Orbánt, pedig hidd el sokan gondoljuk, hogy katasztrófa, amit az országgal csinált.

2016. nov. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!