Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért provokálják Oroszországot?

Miért provokálják Oroszországot?

Figyelt kérdés
NATO rakéták telepítése az orosz határ kőzelébe, persze ha oroszország csinálja az már baj

2016. nov. 23. 12:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Most nem az a téma. Tegyél fel ebben a témában egy új kérdést és nem fogja senki sem "elsikálni".


A törökök nem fognak hódítósat játszani ahogy Izrael sem. Ez orosz módi a mostani világban.

2016. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Gyönyörűen használod az orosz kommunikációs trükköt, hogy hitessük el hogy mindenki hazudik, mindenki inkorrekt, mindenki bűnös, és akkor senki sem tudja mi az igazság, meg lehet tenni bármit. Országokat elfoglalni, utasszállítót lelőni büntetlenül. Tudod, nem hülye az egész világ.
2016. nov. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 Pro Patria ***** válasza:
73%

Tobas, aki benne mozog ezekben a dolgokban, látja, hogy azok a felszerelések, amik a Krímben lévő fegyvereseken lógtak, civil piacról nem beszerezhetőek.

Putyin - miután ez már eldöntött ügy volt, tét nélkül a jövőre nézve -, maga számolt be róla, hogy igen, voltak orosz csapatok a Krímben.

2016. nov. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, aki ennyire orosz fan mint itt vannak egyesek. Miért nem mennek oroszországba élni és védeni a az ex kgb-s kommunista putyint? Nekem elég volt belőlük még itt voltak akik meg imádják Ukrajna felé távozzanak.
2016. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

"Tobas, aki benne mozog ezekben a dolgokban, látja, hogy azok a felszerelések, amik a Krímben lévő fegyvereseken lógtak, civil piacról nem beszerezhetőek. "


Én elfogatom és nem tagadom, csak mondtam, hogy egyesek majd vitatják ezen állításodat.

2016. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Es amikor izrael vagy a torokok sertettek meg mas orszagok legteret? Vagy amikor erdoganek lelottek direkt az orosz gepet h provokaljak putyint? Jaa az nem szamit a lenyeg h mocskos bolsi oroszok mig verjuk a mellunket h mi usa partiak vagyunk.... ertem en...

Mivel kulonb az usa?"


Ennyi a válaszod 29 válaszra? Ez már valami.


Hogy mi a különbség, esetleg nézd a meg a híreket, hogy melyikből van több. Vagy melyik ország is készített kézikönyvet a lakosságnak megszállás ellen, Mexikó, Kanada vagy a közép-amerikai országok? Nem, Litvánia az oroszok ellen.


Amúgy miért provokáció egy NATO tagállamba NATO rakétarendszer telepíteni, amiről már 2009-ben megállapodtak?

2016. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Pro Patria ***** válasza:
71%

Na, akkor cincáljuk szét az agymenést.


"Mit gondoltok az oroszok nem lettek volna képesek akkor tényleges haderővel 2 hét alatt nemhogy ukrajnát, de fél európán átgázolni?"

- Nem. Ugyanis a többi fenyegetett állam, és Ukrajna között van egy óriási nagy különbség. A balti államok, Észtország, Lettország, Litvánia, Lengyelország, Románia mind NATO tagországok. Ukrajna az egyetlen, ami teret enged Oroszország ilyen cselekményeinek, mindenhol máshol már a NATO sérelmére történne ez meg. Ezért nincsenek további lépések. Mert lényegtelen, hogy Litvániának nincs harckocsija rendszerben. De NATO-tag.

És a NATO egy védelmi szervezet. Ilyen esetben Oroszország nem Litvániát támadná meg, hanem egy kilencezer nukleáris robbanótöltettel ellátott védelmi rendszerrel akasztana tengelyt, nyíltan. Ezt Putyin nem lépi meg, józan államférfi. A NATO pedig nem vetné be, mert Oroszország is hasonló tömegpusztító készlettel rendelkezik. Ez a Status Quo. Viszont egy nyílt, ellene irányuló támadás olyan _rizikófaktort_ jelentene egy mindeddig elkerülni akarat atomháborúra, ami, ha nem is történne meg, már önmagában a veszélyét nem vállalná senki.

Szóval a válasz röviden: nem. Nem tudná 2 hét alatt legyalulni Európát.


"Agyrém. A kérdéses területen többségben oroszok, vagy magukat annak vallók élnek"

- Ami önmagában nem jelent semmit, mint tudjuk. Litvániában is élnek oroszok, mégsem kérnek Putyin nemzetegyesítő külpolitikájából:

https://www.youtube.com/watch?v=9VONpG809wo


"Ez belső feszültséget keltett, és amikor az oroszbarát elnököt megbuktatta a nyugati titkosszolgálat, ez felrobbant. [...] Titkosszolgálati módszerekkel gerjesztették az egész konfliktust."

- Hogyan lehet, hogy ennyire belelátsz még az állam részéről is csak kevesek számára hozzáférhető, titkosszolgálati műveletekbe? Ugye, nem a személyes érzelmeid vezetnek az ilyen irányú véleményformálásban, annak eldöntésében, hogy mit fogadsz be a mondottakból, és mit utasítasz el? Vagy egy pár tényfeltáró blog hitelesen átadta erről a kellő ismereteket?

Ha a fenti igaz, akkor jó drága lehetett több tízezer CIA-ügynöknek a repjegye Kijevbe, és más városokba.

Bár, '56-ban is megtették, szóval ki lehet gazdálkodni a költségvetésből, bizonyára.


"Krím autonóm köztársaság volt, akik szavaztak arról, hogy oroszországhoz akarnak tartozni. Megtörtént."

- Igen. Majd az orosz állami belső levelezésekből kipattant, hogy hamis részvételi arányokat tettek közzé. Amolyan jó oroszos gyakorlottsággal. Ez nem elfelejtett rutin, nem kellett most leporolni a tanulmányokat az íróasztalokon. Benne van még a kezekben a mozdulat. Hisz nem volt olyan rég.


"Hozzájuk pedig orosz fegyverek, és szabadcsapatok is érkeztek. Hivatalos hadsereg, hivatalosan NEM."

- Egy ideig ez volt a hivatalos, igen. Aztán később maga Putyin ismert el, hogy de. Most már ez a hivatalos orosz közlés.

Ez is felidézi Katyint, és a régi beidegződéseket. A Szovjetunió széthullásáig tagadták, hogy a szovjet megszállás hajtotta végre, és a hivatalos történelemoktatás a németek felelősségébe helyezte.

Nagyon azért nem engedték el a pórázt azóta sem, egy orosz bloggert megbírságoltak, mert megosztott egy ukrán cikket arról, hogy a Német Birodalom, és a Szovjetunió együtt rohanta le Lengyelországot. Hiába ténykérdés, "relativizálja" a náci bűnöket, és büntetést vont maga után.


"Ukrajnában megdöntették az oroszbarát kormányt, natohoz, euhoz akarták csatolni. Ez szinte hadüzenettel ér fel világpolitikai szempontból."

- Nem, ez nem jelent hadüzenetet. A NATO egy globális katonai szövetségi rendszer. És egy szuverén államnak JOGA van eldönteni, hogy ÖNÁLLÓAN csatlakozik-e ehhez. Amit több ország megtett. És ez a hatalmas nagy különbség a volt VSZ, és eközött. Itt nem szükséges katonai megszállás egy csatlakozás kikényszerítéséhez, azt az országok demokratikusan választott kormányai saját úton kérvényezik, és népszavazással erősítik meg. Gondolod, hogy a NATO-nak szüksége van egy Albániára?


Oroszországnak éppen az volt a baja, hogy Ukrajna csatlakozni akart a NATO-hoz. Már hosszabb ideje zajlottak a tárgyalások, de ekkoriban történtek komolyabb előrehaladások ebben. És egy NATO-ba csatlakozott Ukrajna azt jelentette volna akkoriban, hogy a Krími orosz hadi kikötőt, ami stratégiai fontosságú, és úgy bérelte, hogy a tulajdonjog az ukrán államé volt, a használati jog az orosz flottáé, ebben a formában elveszítik, és egy NATO-tagország területére kerül. Ukrajna, mint új NATO-tagország területére, ami megbonyolítaná annak használati jogát a továbbiakban.

Ez volt a cél. A Krím megszerzése, bebiztosítása, mielőtt Ukrajna a NATO-ba csatlakozna, mert utána már mindent csak sokkal nehezebben lehetett volna megtenni a felállt helyzet ellen.

A többi, az orosz népegyesítés, és más egyebek csak porhintést adnak, Putyin tesz arra, mi van Donyeckben, csak a közvélemény előtti tálalás szempontjából fontos ebben a hamis képletben elhelyezni az eseményeket.


"Évek óta nem volt semmi sajtóhír semmiről ukrajnával kapcsolatban. Csak úgy megsúgom, ott még mindig harcok vannak egyébként, mégis a nyugatot nem érdekli. Előtte miért érdekelte? Mert egy globális stratégia része volt."

- A média előbb-utóbb minden elhúzódó témát parkolópályára tesz, mert a sokadik közlés után nincs hírértékük. A média egy szolgáltató. Ha a fogyasztói igények változnak, a tartalom is változik, az ember pedig évek átfutásában nem kíváncsi ugyanarra.

Ugyanakkor a politikában ez nem igaz megállapítás. Az amerikai elnökválasztási kampányban is téma volt. És most akarnak erősebb szankciókról megegyezni az EU-ban.


"Azt meg ne higgye senki, hogy ha oroszország akarná, akkor nem venné be ukrajnát 3 nap alatt. Miért nem teszi? mert nem érdeke. Ez csak a nyugat acsarkodása, és hidegháborús ellenségkép generálása."

- Azért nem akarja, mert már ennél sokkal kevesebbért is olyan gazdasági szankciók születtek, aminek köszönhetően az orosz rubel napok alatt megfeküdt. Konkrétan 100%-ot romlott a valuta. Oroszország nem erős, mi, Európa, a kereskedelem tartja életben. Enélkül nagyon hamar kiütné magát. Oroszország GDP-je kisebb, mint Olaszországé.

Putyin ezt átlátja - ha nem is közli -, ami pedig mégfontosabb, belátja.

2016. nov. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 Pro Patria ***** válasza:
44%
És válasz nincs. Sem a Kérdezőtől, sem mannnocskától.
2016. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!