Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország tényleg támadásra...

Oroszország tényleg támadásra készül Kelet-Európa ellen?

Figyelt kérdés
Mostanában több cikket olvastam a neten, miszerint Oroszország egyre inkább fenyegeti Európát, azt a részt, amely régen az 'érdekeltségükbe' tartozott a balti államok már konkrétan készülnek a támadásra. Ez igaz vagy csak kamu? Egyszer csak megjelennek az oroszok hogy na továris, és megint kommunizmus lesz, vagy kitör a harmadik világháború vagy mi?
2016. nov. 28. 09:42
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azt se felejtsük el, hogy Kína Oroszország katonai szövetségese. Meg még egy csomóan, pár héttel ezelőtt 30 (harminc!) ország részvételével tartottak közös hadgyakorlatot Egyiptomban."


Egyrészt:

Kína tudod miért ismerte el a Krím annektálását? Mert ugyanilyen indokkal Kína is bekebelezhetné Szibéria déli részét és az orosz Mandzsúriát. Ugyanis ezen a két területen egyre több a kínai. Mellesleg Kína és az USA eléggé függ egymástól, Kína biztos nem kezdene egy háborúba a ruszkik kedvéért. Főleg, hogy a kínai érdekszférába tartozó Vietnam is csatlakozni akarna az oroszok által vezetett Eurázsiai Unióhoz, ezt pedig Kína nem nézné jó szemmel.


Másrészt:

Az orosz gazdaság gáz és olajalapú. Ha elzárják a gázcsapot, akkor az ország mehet a levesbe, mert ekkora hiányt sehonnan nem fognak tudni pótolni. Európa egyáltalán nincs annyira rászorulva az orosz gázra, mint ahogyan azt sokan gondolják. Oroszország viszont rá van szorulva az EU-ra, mert sehol nincs az oroszoknak ekkora felvevőpiaca az EU-n kívül. A gáz elzárása egy hatalmas tökönszúrás lenne Oroszországnak.


Ha az oroszoknak nem lenne atomfegyvere, ugyanolyan jelentéktelen politikai tényezők lennének, mint Brazília vagy Argentína. A középkorban ugyanez volt. Példának okáért a kicsi Hollandia gyarmatosító és katonai nagyhatalom volt, jelentős politikai tényező, míg Oroszország egy despotikus, elmaradott ország volt, ami senkit sem érdekelt.

Ha az oroszok elzárják a gázt meg az olajat az EU-tól, ide fognak visszajutni megint.

2016. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy az EU szankciók hatására Oroszország gabona és cukor importőrből exportőr lett. Az oroszok beszerzik máshonnan ami nekik kell. Hiú ábránd, hogy az EU szankciók térdre kényszerítik az oroszokat.

A tisztánlátás végett meg kell hallgatni néhány Putyin interjút. Elgondolkodtató dolgokat mond.

Oroszország megvédi a nemzeti érdekeket. Érdekes módon ha az USA csinálja ugyanezt, akkor azzal senkinek semmi baja. A NATO telepít amerikai fegyvereket az orosz határhoz nem Oroszország az USA határaihoz. Persze az indok az, hogy az oroszok támadni akarnak. Valahonnan olyan ismerős nekem ez az érvelés.

Szintén érdekes, hogy az USA, Anglia, Franciaország kialakíthat érdekeltségi övezeteket mondjuk a közel keleten, de ha az oroszok teszik ugyanezt akkor megy a hiszti az ENSZ-ben meg mindenhol.

2016. nov. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Én azt olvastam, hogy az EU szankciók hatására Oroszország gabona és cukor importőrből exportőr lett. Az oroszok beszerzik máshonnan ami nekik kell. "


A cukor és a gabona gyakorlatilag értéktelen. Aprópénz.

A valódi pénz az a 700 milliárd euró amit az oroszok elvesztettek. Úgy vesztették el, hogy az EU-s szankciók EMLEGETÉSÉRE elkezdték kivonni a tőkét és az orosz rubel bedőlt ha még emlékszel.

Na most a helyzet, az hogy az orosz cégek a fejlett nyersanyag termeléshez szükséges technológiát nyugatról veszik, illetve főleg az EU-tól kapnak hiteleket.

Amiket euróban kell visszafizetni, tehát ezeknek a cégeknek egyik pillanatról a másikra hirtelen 2-szer annyit kellett visszafizetniük az árfolyam változások miatt.

Az orosz bankrendszert meg elvágták az EU-s tőkepiacoktól.

Ezt kombinálva a megnövekedett törlesztőrészletekkel látható, hogy mekkora nagy baj volt.



A másik az, hogy Oroszország jelenleg is a deviza tartalékait éli fel, de ze nem fenntartható sokáig.


"Hiú ábránd, hogy az EU szankciók térdre kényszerítik az oroszokat."


Pedig már a kínaiakhoz mentek kuncsorogni egy kis pénzért a bankrendszerük számára.


"A tisztánlátás végett meg kell hallgatni néhány Putyin interjút. Elgondolkodtató dolgokat mond.

Oroszország megvédi a nemzeti érdekeket. Érdekes módon ha az USA csinálja ugyanezt, akkor azzal senkinek semmi baja. A NATO telepít amerikai fegyvereket az orosz határhoz nem Oroszország az USA határaihoz. Persze az indok az, hogy az oroszok támadni akarnak. Valahonnan olyan ismerős nekem ez az érvelés.

Szintén érdekes, hogy az USA, Anglia, Franciaország kialakíthat érdekeltségi övezeteket mondjuk a közel keleten, de ha az oroszok teszik ugyanezt akkor megy a hiszti az ENSZ-ben meg mindenhol."


Azért mert az EU és az USA gazdasága 15-ször akkora mint az orosz. Az USA hadserege erősebb, nagyobb, jobban felszereltebb. Az oroszoknak nem osztottak lapot ilyen kérdésekben.


Oroszország valójában Brazíliával egyenrangú, és ha nem lenne atomfegyvere akkor úgy is kezelnék.

2016. nov. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!