Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek holnap ki fog...

Szerintetek holnap ki fog nyerni az osztrák szavazáson, és milyen hatása lesz európára és a mi országunkra nézve?

Figyelt kérdés
Szerintem egész Európa szélre húz ezért az FPÖ fog nyerni.
2016. dec. 3. 14:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"És ha esetlen a szélsőjobb tényleg hatalomra kerül mindenhol és marhavagonok lesznek, abban a jelenlegi liberális politikának hatalmas felelőssége lesz."


Nem igaz. Semmilyen felelőssége nem lesz. Másrészt pedig nektek is csak addig tetszik ez a szélsőjobb rendszer, amíg benneteket nem kezdenek el csesztetni. Mert sajnos a gyűlölködő embernek lételeme hogy legyen ellenségképe. Ha nem a migránsok, akkor a cigányok, vagy a zsidók. Ha ők elfogynak, úgyis találtok mást, akit lehet gyűlölni, hiszen csak ti hiszitek magatokat tökéletesnek, felettébb állónak mindenkinél, ti sohasem hibáztok, ezért ha valami nem jó, az mindig más hibája lehet, akit lehet utálni. Ez soha nem vezetett jóra.

2016. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%

"Józan és értelmes ember nem akar semmilyen szélsőséget"


A jelenlegi liberális politika a PC-vel genderizmussal meg a többivel is ugyanolyan szélsőség ellenségképpel, utópisztikus világgal stb. Ne viccelj már ma a liberalizmus körül rengeteg szélsőséges ember van, a múltkor is volt itt valaki aki gépfegyverrel (!) lövette volna halomra azokat akik nem akarnak menekülteket. Képernyő mentést is csináltam róla, szóval be is tudom linkelni.


"Másodszor, nem annyiból áll a politika, hogy szélsőjobb meg ballib. "


Sok országban pl Franciaországban, Ausztriában már ebből áll, ugyanis van a jobboldal-baloldal demokratikus oldal meg a szélsőjobb és ennyi. És ez egyre több helyen lesz már így. Rengeteg EU-s országban pl Magyarország, Lengyelország a liberalizmus már nem is létezik. Nálunk is a liberális SZDSZ régen az egyik legnagyobb párt volt, a mostani MLP pedig 1-2%-on vegetál. Ugyanez a tendencia lesz Nyugaton is szép lassan, mert a ballib oldalon azt nem tudják felfogni hogy az emberek elsöprő többsége nem akar iszlámot, nem akar menekülteket, nem akar gazdasági bevándorlókat, nem akar a nyakába mégtöbb gondot. Amíg ezt a ballib oldal nem érti meg addig tovább fognak süllyedni és átadják a terepet a szélsőjobbnak.


"Az meg abszurdum, hogy az emberek marhavagonokba pakolását rákened a azokra, akik ez ellen vannak"


Nem kentem rá, olvasd el mit írtam. Hogy a liberális oldalnak IS felelőssége lesz benne. Hitler is csak azért tudott hatalomra kerülni és törvényesen választást nyerni mert a liberális Weimari köztársaság letojta a német embereket és mindenben a francia-angol idegen érdekeket szolgálta ki. Ma ugyan az van, a liberális brüsszeli vezetés letojja az európai emberek véleményét iszlám ügyben, migráns ügyben, ezt meglovagolva meg jön a szélsőjobb aki ténylegesen az emberek véleményét képviseli. Ezért ilyen népszerűek. Ha a jelenlegi baloldal is felhagyna a migráns simogatással és egyértelműsítené ez ügyben a véleményét egy csapásra népszerűbbek lennének és reális esély lenne Orbán leváltására is.

2016. dec. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Te Erika, értelmezd már az általad idézett mondatot


"Józan és értelmes ember nem akar semmilyen szélsőséget"


Szerinted ez nem azt jelenti, hogy józan és értelmes ember nem akar sem szélsőséges jobbot, se szélsőséges balt, sem szélsőséges nacionalizmust, sem szélsőséges liberalizmust? Mert szerintem urvára ezt jelenti:D

2016. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg az FPÖ fog nyerni, de azért elég kiélezett a küzdelem, elsülhet ez fordítva is.


Magyarországra ennek nem lesz számottevő közvetlen hatása, szerintem. A Trump-Clinton viadal kimenetele ebből a szempontból sokkal meghatározóbb volt számunkra, és sokkal konkrétabbak lesznek a következményei. (Még egyszer hozzáteszem: szerintem.)


Az EU kapcsán érdekesebb a kérdés. Az EU lassan de biztosan teljesen átrendeződik. Most nem ilyen jobbra-balra tolódásokra gondolok, hanem az alapokat érintő átrendeződésre. Nem tudjuk pontosan, ennek mi lesz a végállomása, mindenesetre ez a választás is már az egyik jele.


Jó lenne, hogy ha az EU-s döntéshozó mechanizmusok jobban leképeznék az EU-s polgárok akaratát. Ahhoz képest, hogy az EP választásokon a liberálisok nem szoktak 10-12%-nál többet kapni, mégis minden döntéshozó fórumon a liberális diktátum érvényesült. Eddig. De ez a közeljövőben meg fog változni.

2016. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

# 12


"Ne viccelj már ma a liberalizmus körül rengeteg szélsőséges ember van, a múltkor is volt itt valaki aki gépfegyverrel (!) lövette volna halomra azokat akik nem akarnak menekülteket."


Most ne ilyen elszigetelt esetekkel gyere. Nekem az nem liberális, aki gépfegyverrel lövetne szét másokat, de nemhogy nem liberális, még normálisnak sem mondanám. Nem éppen korrekt dolog, hogy most a liberalizmussal kvázi őrülteket akarsz azonosítani.


Az meg, hogy van a másik oldalon is szélsőség, tény. De pl. amiket felsoroltál a világból, az egyrészt túlzó, másrészt leginkább neked nem tetszik, amivel nem lesz igazolt, hogy rossz.


"a ballib oldalon azt nem tudják felfogni hogy az emberek elsöprő többsége nem akar iszlámot, nem akar menekülteket, nem akar gazdasági bevándorlókat, nem akar a nyakába mégtöbb gondot"


Mert a ballib oldal az még több gondot akar a nyakába? Melyik párt kampányol azzal, hogy telepítsék be Európába az összes muszlimot? Én még nem láttam ilyet. Az, hogy a menekülteket ellássuk, alapvető kötelességünk. A probléma megoldása pedig szükséges, de nem az fog célhoz vezetni, hogy mindenhol veri az asztalt a szélsőjobb, hogy "mi majd megoldjuk". Orbán (akinek amúgy köze nincs a szélsőjobbhoz, csak felült a migránsvonatra) is csak dumál állandóan, de tenni semmit nem tett, megoldási javaslata nincs, még csak párbeszédet sem folytatott a kérdésben.


"a liberális brüsszeli vezetés"


Ne gyere nekem brüsszeli vezetéssel. Brüsszelben az EU tagországainak választott vezetői ülnek. Ráadásul marha kevés beleszólás van Brüsszelből a migránspolitikába. A közhiedelemmel ellentétben egyik EU tagország sem fogadott be menekültet amiatt, hogy az EU felülről erre utasította volna. A menekültek befogadása minden országnak saját joga, ez teljesen EU független.


"Ha a jelenlegi baloldal is felhagyna a migráns simogatással és egyértelműsítené ez ügyben a véleményét egy csapásra népszerűbbek lennének és reális esély lenne Orbán leváltására is."


Először is, nincs olyan, hogy migráns simogatás. Ez egy jobboldali körökben eltúlzott kép, aminek nincs alapja, mert Magyarországon egyetlen olyan párt vagy szerveződés nincsen, akik a migránsok betelepítését szorgalmazzák, de Európában sem éppen ilyen a tendencia. De ha lenne is, akkor sem épp kulturált dolog ezt kivetíteni mondjuk az összes liberálisra vagy baloldalira. Ez a migráns simogatás kifejezés legalább olyan eltúlzás, mintha a másik oldal lenácizna azért, mert nem kedveled a menekülteket.


Amúgy meg az egyetlen kérdés az a migránskérdés, ugye? Semmi más? Ez ural most mindent? Európában más problémája nincs, csak ez alapján választunk vezetőt?

2016. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Jó lenne, hogy ha az EU-s döntéshozó mechanizmusok jobban leképeznék az EU-s polgárok akaratát. Ahhoz képest, hogy az EP választásokon a liberálisok nem szoktak 10-12%-nál többet kapni, mégis minden döntéshozó fórumon a liberális diktátum érvényesült. Eddig. De ez a közeljövőben meg fog változni."


Támaszd már alá, hogy nem tükrözik a választók akaratát. Mert ez csak blabla. Mégis milyen emberek ülnek az EU vezető pozícióiban? Hát EU-országbeli vezetők. Az általad is említett parlamentet meg közvetlenül választjuk. Nincs ott semmiféle extra hatalom, aki mindenek felett áll.


Mi az, hogy liberális diktátum? Az EU-nak alig van beleszólása a tagállamok dolgaiba. A most felfújt migránskérdés sem arról szólt, amiről mindenki beszélt, hiszen az EU soha nem írta elő senkinek menekültek befogadását, azt minden tagország a saját hatáskörében végzi.


Amúgy igen, meg kellene változni az EU-nak. Egyesült államot kell létrehozni, ami komoly formában működik, közvetlenül választanánk mondjuk egy elnököt, és sokkal nagyobb hatásköre lenne a parlamentnek. Persze ezzel párhuzamosan a nemzetállamokból kicsit vissza kellene venni. De ez az össze-vissza szarakodás, ami most van, egyre inkább úgy látszik, hogy nem hasznos Európának, és sehova nem visz.

2016. dec. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 16


14-es vagyok. Nem tudom hogy kerülnek ide már megint a migránsok, a kérdés nem róluk szólt, én sem említettem őket a válaszomban. Úgy látszik egyeseknek ebből az egyetlen dologból áll az élet, mindenről ez jut eszükbe.


De ha már ennyire szíveden viseled ezt a dolgot, akkor azt is tudnod kéne, hogy a kötelező kvóta még mindig napirenden van az EU-ban. Nem jogerős még persze, mert 27 államból 20 ellenzi. Ennek ellenére az Európai Bizottság (akiket senki sem választott meg!) még mindig napirenden tartja a témát. Ha jól számolom, akkor két elutasítás után most fogják harmadszor is előrángatni a következő ET ülésen, és addig is mennek a mindenféle háttéralkuk és zsarolások az egyes tagállamokkal szemben.


"Egyesült államot kell létrehozni, ami komoly formában működik, közvetlenül választanánk mondjuk egy elnököt"


Álmodozni lehet, de semmi realitása. Ez nem érdeke egyik nagyhatalomnak sem, sem az USA-nak, sem Oroszországnak, sem Kínának. Azzal gondolom te is tisztában vagy, hogy az EU legmeghatározóbb állama Németország, a Brexit óta pedig főleg az. A németeknek pedig az első számú gazdasági partnerük minden bojkott és szankció ellenére Oroszország, és nem valamelyik EU-tagállam, második legfontosabb gazdasági partnerük pedig Kína, és nem valamelyik EU-s tagállam. Washington közvetlen befolyását meg nem kell ecsetelni. Ennyit a jelenlegi EU-ról. Ebből nem lesznek Európai Egyesült Államok.

2016. dec. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

# 17


A migránstémát nem én hoztam be, hanem már az első oldalon elkezdődött a migránsozás, merthogy valakik szerint ezért nyerhet a jobboldal, mert a ballibek migránssimogatók. Ezt már elég nehéz kihúzni a témából.


A kvótának amúgy semmi köze ahhoz, hány menekültet kell befogadnunk, de nem kezdek ebbe megint bele, mert már belefáradtam, hogy egyesek ezt hiszik.


Az Európai Bizottságban senki nem lett megválasztva? Szerintem mind a 28 tagállamból ülnek benne. Na igen, Magyarországon senki nem szavazott Navracsics Tiborra személyesen, ez tény, de Lázár Jánosra, Rogán Antalra, sőt, valójában Orbán Viktorra sem, vagy az államfőre, Áder Jánosra sem. Akkor ők hogy ülhetnek vezetői pozícióban?


Továbbá az EB az csak egy végrehajtó hatalmi ág. Illene elolvasni legalább a leírást, mit is csinálnak: [link] Önmagában az EB nem dönthet ilyen kérdésről, annak már felsőbb szinten el kell dőlnie, hogy ők végrehajtsák.

2016. dec. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!