Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol élnél szívesebben, Oroszor...

Hol élnél szívesebben, Oroszország vagy USA?

Figyelt kérdés
Melyik tetszik jobban, és mi tetszik benne, ha választhatnál hol élnél inkább, ha tudsz okot azt is írj.

2016. dec. 5. 19:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországban, valahol az Isten háta mögött Szibériában.
2016. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
25%

Amerikában, mert amiket itthon nem lehet megtenni, vagy nincs rá lehetőségem az ott lehet teljesen hétköznapi. Gondolok itt bukósisak nélküli motorozásra, ha szeretnék egy pisztolyt és elérhető is valamelyik üzletben akkor csak megveszem.

Illetve az állatvilág, és a természet is másabb, nem beszélve a sokszínű kultúráról ami lehet jó barátságokat is szőne.


Oroszország meg kb ennek ellentéte, hiába nem uniós ország még sincs igazi sajátosan kialakult szokásuk pl fegyvertartás. E-mellett szeretik verni a külföldit is, olyanok mint a cigányok egy része ha olyanjuk van beléd kötnek.

25F

2016. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

"E-mellett szeretik verni a külföldit is, olyanok mint a cigányok egy része ha olyanjuk van beléd kötnek."


Ez egyáltalán nem igaz. Kíváncsi vagyok hol tömték a fejedbe ezt a hülyeséget.


Oroszországban általában sokkal barátságosabbak az emberek, mint az USA-ban. Az USA-ban azért pár nap ismeretség után nem fog neked senki szállást adni a saját lakásában. Oroszországban ez ugyanúgy előfordul, mint Európa bizonyos vidékein.

2016. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, én Oroszországban jártam, USA-ban nem de nem is tervezem, nem az én világom. Az oroszok mentalitása inkább hasonlít a magyarokéra általánosságban, kimondó, őszinte, nem vigyorgós emberek. Ami viszont eltérő, az oroszok nem olyan pesszimisták mint sok magyar, aki mindenben csak a rosszat látja. Bár természetesen ők nagyhatalom, ez is befolyásolja a dolgokat egy kicsit. A gyönyörű kultúrájukra büszkék, tegyük hozzá Orosz Föderációról van szó, amit sokak nem tudják hogy mit jelent. Száz nép is lakik ott, de nem olyan mint az USA, hogy egybe lettek olvasztva a bevándorlók, hanem itt több nép lakik a saját anyaföldjén, egyszerűen nem függetlenek (Tatárok, csecsenek, jakutok stb. stb.) Ami nekem az USA-ban mindig is ellenszenves volt, az a művilág ami ott van, a globalizáció, kizsákmányolás terjesztése, a mindenkit el kell fogadni, és minden országba amerikai demokrácia kell mert hogy az a normális, és mindenbe beleütjük az orrunkat mentalitás.
2016. dec. 5. 20:21
 15/28 anonim ***** válasza:
31%
én itt szeretnék élni ,ha sok zsák dolárom lenne,mert az összes disznó sünt megtudnám venni és azt csinálnák amit akarnék,még terroristákat is beköltöztethetnék a szomszédságomban.
2016. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%
USA is egy nagy szemétdomb de inkább azt választanám mint a ruszkikat.A ruszkiknál hideg van meg alacsony ott az értelmi színvonal meg úgy egyébként az életszínvonal is.Ha rádudálsz valakire az úton már azért megvernek...Bár mondjuk az USA-ban meg lelőnek,azért is mondom hogy mindkettő megéri a pénzét.Semmi pénzért nem költöznék ezekre a helyekre,lehet szidni ezt az országot de inkább maradok itt
2016. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
65%

USA

Azért,mert én a magyar mentalitást se tudom elviselni,valószínűleg az oroszt még inkább nem.

Persze az USA-ban is inkább liberális részre költöznék.

2016. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Az USA keleti partvidékének a kisebb városaiba, jellemzően az Új-Angliai régióban, ami lényegében egy mini Európa, csak épp a köcsög európai vonások (mindenen megsértődés, az önvédelem hiánya, kontinens méretű pofa) nélkül és ahol az idegesítő amerikai szokások (fegyvermánia, über patriotizmus, gettó kultúra) szintén nem túl gyakoriak. Az USA azért szimpatikus, mert ott az állam nem mászik rá az ember nyakára, alkotmányos jogod azt mondani, amit csak akarsz, jogod van az önvédelemhez, még ha ezzel a támadód életét ki is oltod, plusz akkora bejárható és változatos tér áll rendelkezésre, hogy egy élet is kevés arra, hogy felfedezd.

Oroszország ezzel szemben számomra rohadt nyomasztó hely. Az egész hely lényegében olyan, mintha fognánk Magyarország összes rossz tulajdonságát, megetetnénk őket szteroidokkal és Hold méretűre növesztenénk. Két dolog végtelen Oroszországban: a puszta és a panelrengeteg. Még a kisvárosokban is társasházakban laknak az emberek, gyakorlatilag az élettered akkora, mint 4 parkolóhely, mindeközben pedig körülötted egy végeláthatatlan fagyott puszta terül el. Az orosz embernek alapvetően két archetípusa van: a depressziós alkoholista, akit hülyére kínoztak a seregben és a nyomor még jobban kiüresítette, illetve a vallási fundamentalista, aki istenként tiszteli az orosz vezetőket és hajlandó ölre menni a legkisebb sértés miatt is, az átlag orosz pedig ennek a két típusnak a keveréke.

2016. dec. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
USA. Egyrészt, vannak ott rokonok, akik már évtizedek óta kint élnek, másrészt, alighanem annak is van valami oka, hogy a jelenleg "elvándorlók" is inkább, a "haldokló Nyugatot" választják úticélként(köztük az USA-t).
2016. dec. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim válasza:
11%

Nekem Oroszország az ott élő emberek miatt tetszik jobban.Nincs olyan egocentrikusság,mint Amerikában vagy nyugaton.


Nincs kényeskedés,önfényezés.Az orosz sztem így gondolkodik:Van valami gond?-oké oldjuk meg valahogy!

Ez nehéz? -oké akkor keményebben kell nekiállni!

2016. dec. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!