Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért csak a burkát akarják...

Miért csak a burkát akarják betiltani? Miért csak azt tiltották be egyes helyeken?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, de nem értem.


[link]


Sok helyen csak a burka van betiltva, pedig véleményem szerint a niqab meg a csador semmiben sem különbözik a burkától, max az arc nincs valamennyire eltakarva. Sokat járok Bécsben, és voltam már Belgiumban és Párizsban is. Burkás nőt pedig ha kb 1-szer láttam, akik nagyon eltakarva öltözködtek, azok nem burkát viseltek, hanem niqabot vagy csadort.


Véleményem szerint az egyetlen elfogadható és tolerálható muszlim öltözék a hidzsab (fejkendő). Ezzel szerintem senkinek sincs problémája. De a csadort és a niqabot miért nem tiltják be?

Sokan szerintem a niqab-ra is burkát mondanak, vagy a burka tilalom alatt ezt az öltözetet értik?


Sok muszlim nő szerintem nem önszántából hord ilyen ruhákat, hanem a családja kényszeríti rá, vagy a férje.

Így én is támogatom ezeknek a betiltását.


Viszont miért csak a burka? A niqab és a csador miért nem baj?

Szíriában a polgárháborúk előtt például az egyetemeken még a fejkendő is tilos volt, Jordániában sem kötelező a nőknek semmilyen vallási hacukát viselniük.



2016. dec. 8. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
A burka alatt semmi nem látszik! Az sem hogy nő-e vagy sem. Ezért kell betiltani. Azonosítani mindenkit tudni kell. Én sem mehetek bukósisakban a bankba.
2016. dec. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Mert az egész csak a médiafigyelemre, etetésre jó. Egy pillanatra kielégíti az átlagpolgárt, aki azt se tudja hogy az iszlámot eszik-e vagy isszák. Semmilyen gakorlati jelentősége vagy haszna sincs egy öltözék betiltásának.


Annyira abszurd ez az egész. Pár szélsőséges férfi elkövetet terrorcselekményeket? Tiltsuk be a nők egyik viseletét! Logikus :D


Ahogy egy komikus mondta, ez az egész csak a szokásos férfidominanciáról szól. A Közel-Keleten azért cseszegetik a nőket, mert nem hordanak burkát. Itt azért, mert hordanak. Látszik hogy valójában csak a nőkkel van bajuk.

2016. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

"A burka alatt semmi nem látszik"


Mesélj, hány köztérfigyelő kamerán van arcfelismerő szoftver? (Magyarországon inkább az a kérdés, hány működő köztérfigyelő kamera van...)


Rendőri kérésre bármelyik normális burkás nő megmutatja az arcát igazoltatásnál.

2016. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

"Sok helyen csak a burka van betiltva"


Felsorolnad ezeket a helyeket?

2016. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

"Sok muszlim nő szerintem nem önszántából hord ilyen ruhákat, hanem a családja kényszeríti rá, vagy a férje"

Ezzel az a baj,hogy hiába tiltja be a viselését,ha a nő a családján belül marad. Max akkor azt mondja a férj/apa,hogy mostantól nem lép ki a nő a házból.

2016. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Jó napot! Jegyeket, bérleteket, pénztárcákat kérem!

[link]

2016. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem csak szimplan fogalmuk sincs rola, hogy van kulonbseg, vagy hogy vannak valtozatok, mert a legtobbszor az arc teljesen vagy reszleges eltakarasara vonatkozo viseletekre vonatkoznak a torvenyek. De ezen nem is csodalkoznek, amikor hiradokban hallani olyanokat, hogy "a 40 eves afgan, iszlam ferfi..." meg tarsai... :'D.
2016. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Miért mindig a nőkön csattan az ostor? A Közel-Keleten nem vehetik le a kendőt, itt meg be akarják tiltani, annak ellenére, amit te is írtál; hogy sok családban nem tolerálnák, ha ilyen ruházat nélkül járkálnának a női családtagok, mindegy, hogy törvény kötelezi őket rá.

Tudom, hogy most nagy szám az ISIS és a csapból is az folyik, hogy milyen vadállatok a muszlimok, de hagyjuk már hogy számunkra teljesen vadidegen nők azt vegyenek fel, amit akarnak...

2016. dec. 9. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert a háttérhatalom nem szeretné ha itt be lenne tiltva egyelőre.
2016. dec. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
49%

"de hagyjuk már hogy számunkra teljesen vadidegen nők azt vegyenek fel, amit akarnak..."


Már bocs, de ez nem így működik! Ha ők elvárják, hogy egy külföldi nő Iránba érve vagy valamelyik muszlim országba érve vegyen fel fejkendőt, akkor miért ne várhatná el Európa azt, hogy itt meg ne járkáljanak a nők fekete szellemeknek öltözve?

A burka alatt semmi sem látszik. Még azt sem tudod eldönteni, hogy az illető nő-e vagy férfi! És igenis be kell tiltani a burkát a nikabbal meg a csadorral együtt, mert mindhárom dolog kultúridegen és félelemkeltő! Az, hogy ki milyen fejkendőt hord, senkit sem érdekel.

Mellesleg a burka betiltása tudod honnan indult egykoron? Onnan, hogy a burkás nők körében iegncsak elszaporodtak a kisebb-nagyobb lopások, és a lopott cuccokat a burka alá tették. A burkát meg nem lehetett róluk levetetni a vallásra hivatkozva, és azt sem tudták, hogy ki az elkövető, mert az arca is el volt takarva. Aztán nem egy olyan eset volt, hogy férfiak öltöztek burkába, és úgy loptak. Na innen kezdődött a betiltás.

Ugyanúgy te sem mehetsz be bukósisakban egy bankba, vagy maszkban akárhova.

2016. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!