Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A régen lesajnált, posztszovje...

A régen lesajnált, posztszovjet, Balti Észtországra már irigykedhetünk?

Figyelt kérdés

Egy igazi, modern, európai ország lett.

https://www.youtube.com/watch?v=-txcEUryoog

PISA teszten legjobbak lettek Európában.

Gazdasági mutatói a V4-es országokét veri.

Lenne mit tanulni Orbánéknak tőlük.



2016. dec. 20. 17:36
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

Szánalmas, hogy mennyire próbálsz ferdíteni, a linked negyedéves növekedési rátákat mutat, nem évest, amiből nemrég Magyarországnak sikerült mínuszba mennie.

[link]


"VAN oylan mutató amiben jobbak az észtek, mint mi, de hogy az nem a gazdasági növekedésük, az tuti."


De, az a gazdasági növekedésük. A gazdasági növekedés az, hogy egy év alatt hány százalékkal bővül a bruttó hazai termékük, ezt te magad linkelted be, hogy a mi gdp-nk több mint harmadával jobb volt nekik.


Kutyát nem érdekli az mszp-szdsz siránkozás már. A szar kormányzásotokra még mindig ez az egyetlen érvetek, hogy Gyurcsányoztok?

Lassan 7 éve kormányoztok öcsi, eredményeket kéne tudni már felmutatni, nem elmúltnyócévezni. Az eredmény csupán annyi, hogy a V4 legrosszabb gazdasági mutatóival rendelkezünk.

Pont egy éves cikk, valamire való közgazdászok, nem Matolcsy félék szinte százalékra pontosan megmondták, hogy 2% körüli lesz a gdp az uniós pénzek visszaesése miatt.

[link]

És itt az eredmény, igazuk lett. Persze Gyuri akkor is 3-4%-ot várt. Semmi nem lenne ezzel az országgal, ha a szemét libsi unió nem tömné pénzzel.

2016. dec. 24. 02:34
 22/40 anonim ***** válasza:
Viccesek ezek a kis bérkommentelők.
2016. dec. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Ide évre nem találtam észtekről gdp növekedést. 2018ra láttam viszont előrejelzést, velóban 3 fölé teszik, míg a miánket 2 fölé. Ezzel együtt az osztrákokét 1,3 ra, Bhutánét 11 re. Ahogy mondtam, egy leszakadt gazdaság sokkal jobban, és gyorsabban fejlődik, mint egy stabil. A nemzeti össztermékünk az észtekhez viszonyítva, 200 ezer milliárd dollár felett van, az észtreké 50 ezer körül. Bhutáné 7ezer. Ausztriáé 428 ezer. A lényeg mindíg a stabil fejlődés. Nem pedig a donorokből elkrt lóvé (mert abból a görögök is 3 körül fejlődnek éventa azthiszem. A felminúsítés az összes hitelminősítőnél azt jelenti, hogy az eus pénzek nélkül is stabilan fejlődik a gazdaság. Az észtekhez pedig még annyit, hogy az euban valóban ők érik el a legtöbbször a legmagasabb gdp növekedést. Azt hiszem nekünk sikerül megelőzni őket egyik negyed évben tavaly. Szóval csak ismételni tudom magam, a Magyar gazdasággal semmi baj nincsen. Az tényszerüen igatz, hogy lehetne gyorsabban fejlődni, de a régióban sem fejlődik senki oylan látványosan, és mégegyszer mondom, a gazdasági csomagok középtávra szólnak, ezért bizony kiemelten fontos, hogy a GYFék hova verték le a versenyképességünket. A régióban konkrétan 0 ról indultunk 7 éve. Mára fel tudjuk venni a versenyt. Ezt tessék megérteni a ballibber agyatokkal.
2016. dec. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

"2018ra láttam viszont előrejelzést, velóban 3 fölé teszik, míg a miánket 2 fölé. Ezzel együtt az osztrákokét 1,3 ra, Bhutánét 11 re. Ahogy mondtam, egy leszakadt gazdaság sokkal jobban, és gyorsabban fejlődik, mint egy stabil. "


-Ezzel saját magadat hazudtolod meg, aki állandóan a GDP növekedésével akarja a gazdaság helyzetét jellemezni.

-Perzsa-Öböl menti országok simán produkáltak 20-30%-os GDP növekedést pár éve, nem feltétlenül kell leszakadt országnak lennie.


"A nemzeti össztermékünk az észtekhez viszonyítva, 200 ezer milliárd dollár felett van, az észtreké 50 ezer körül. Bhutáné 7ezer. Ausztriáé 428 ezer. "


Megint ferdítesz, ez a nominális GDP, nem az egy főre jutó. Ennyi erővel India lenne a világ egyik leggazdagabb országa.

Ja, és még bőven nincs 200 felett.


"A felminúsítés az összes hitelminősítőnél azt jelenti, hogy az eus pénzek nélkül is stabilan fejlődik a gazdaság. "


Közgazdaságtan 1-es.


"a Magyar gazdasággal semmi baj nincsen."


Mondogasd csak, hátha meggyőzöd magad.

[link]


"A régióban konkrétan 0 ról indultunk 7 éve."


A 7 évvel ezelőtti pozíciónkat csak rontottuk eddig a hitelminősítőknél, meg a helyezésünket az 1 főre jutó GDP-nél. Lengyelek beelőztek minket, Szlovákia elhúzott.

2016. dec. 29. 03:08
 25/40 anonim ***** válasza:

24. Én nem bizonyította semmit a gdpvel. Arról dumáltam, hogy érdemes egyrészt azokat a számokat nézni amiért az orbánék felelősek, illetve arról, hogy leszakadt gazdaság gyorsabban fejlődik. Ebben meg is egyeztünk szerintem. A 444 es cikk meg a szokásos idióták demagógiája. Nyilván az orbán tehet róle, hogy a medián VAGYON (érted ugye, hogy itt arról van szó, hogy ezek alapján a leggazdagabb emberek a 65-70 évesek, hiszek nekik van tehermentes házuk, autóhuk stb) miylen kevés Nálunk. Nos ezért tessék hibáztatni az egész elműlt 16 8sőt, nyugodtan mondhatnám hogy 40( évet. Tulságosan elvakultak vagytok. Az meg nettó hülyeség, hogy a gyurcsányéknál rosszabb a jelenlegi kormány minősítése. Konkrétan utánanéztem, a 1998 as orbán körmány hozta fel felső középkategóriába az országot 8akkor még eu sem volt) feriék leverték előbb alsóba, majd a kormányváltáskor bóvli lett belőle (és hiába ugatod, hogy de hát a kormányváltáskor orbán volt a miniszterelnők, mert pár hónap alatt dilettáns kormányzást nem lehet helyrehozni, egyébként nem is értem, hogy gondolod, hiszen ez már nem is kérdés, Feri maga mondta, hogy lófszt nem csináltak krmányon, konkrétan elku.ták, de te olyan elvakult suttyó vagy, hogy ez sem izgat különösebben)

És ja, nem értek a közgazdasághoz, ha te igen, akkor baromi nagy szégyen, hogy az egyszerü, még általam is felfogott számok nem jutnak el az agyadig. Meg az se amit irtam, ahogy nézem, mert számos kijelentést tulajdonítasz nekem, amit pedig nem állítottam.

Illetve jó lenne felfognod, hogy a 444 BEVALLOTTAN politikailag manipulálja a híreket.Kicsit sem objektív Ez a lényege a gonzó stílusnak amit képviselnek (ismétlem, bevallottan)

2016. dec. 29. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Nesze, te szemellenzős hülye gyerek

[link]

[link]

[link]

[link]

Gyurcsányba szerelmes vagy? Kutya nem beszél róla, de te nyomod itt a gyurcsányos fas*ságaidat. Mintha az ő 4.5 éve miatt szakadtunk volna le a V4-től, pedig ez egyértelmű az utolsó 7 év folyamata volt. 2006-ban az egy főre jutó GDP annyi volt, mint Szlovákiába, volt hogy ide jártak a szlovákok dolgozni, most meg mi járunk oda. Persze a gyökerek így is tapsikolnak Orbánnak, meg hogy bbb3-ra "fel"minősítettek minket.

A 98-2002-es Orbán kormány nem hasonlítható a mostanihoz, ezt még a 444 is belátta. Pedig az akkori Orbán kormány holdudvarához is kötődött bőven kétes ügy, Olajmaffiáról nem is beszélve.


"hogy az egyszerü, még általam is felfogott számok nem jutnak el az agyadig. "


Az, hogy hazudozol össze vissze, hogy az észt gdp növekedés 2% alatt van? Hazudozol össze-vissza, hogy Orbánékat fényezd még jó hogy nem fogadja el az ember, te vagy a hülye, ha ezt nem fogod fel.

2016. dec. 29. 13:21
 27/40 anonim ***** válasza:

Figyelj már bar.marcú, most te belinkelted négyszer ugyanazt a témát, amiről minden hülyének nyilvánvaló, hogy VAGYONI helyzetet már fel, ami rohadtul nem rövidtávű gazdaságpolitika eredménye. Tessék reklamálni az elműt 30 év kormányainál, meg anyukádnál.

Fel kellene fognod, hogy Orbánék As besorolásából csináltak Bst a megyesiéik meg a feiék. Ez konkrét tény. Amikor átadták a stafétabotot (megbuktak) lezuhant bóvliba, és egyenlőre a bóvliból mászott ki az ország. Vergődhetsz itt össze vissza, akkor is igy marad. Az észtekről meg annyit, hogy beírtam gugliba, és az első szám 1,6 os néves növekedés volt, utólag pedig nem vertem a nyálamat, hanem elismertem, hogy az egy korábbi adat, (2013as) éveset idénről meg nem találtam. de te keresgélhetsz ha akarsz tessék: [link]


Iletve mégegyszer, és utoljára elmondom, hogy a gazdaságot RÖVIDTÁVON lehetetlen felzárkóztatni, cserébe tönkretenni már annál inkább lehet. Nézd meg, most olvastam, az MSZP "prográmját" 2018ra. Több béremelés , több szociális juttatás, több rezsicsökkentés...Tökéletes "gazdasági" program ahhoz, hogy elérjük azt, amit megyóék meg feriék elértek a 8 évük alatt. Vicc.

Közel sem vagyok szemellenzős te sötét balfsz. Szavaztam gyurcsányra 2006ban. Szavztam az LMPre is már. Soha többé nem fogom elkövetni azt a hibát, hogy balra szavazzak. Majd ha felnősz a 16 éves naiv tiniálmaidból, akkor talán te is felfogod , hogy miért.

2016. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Te valami mentális retardált lehetsz, kifogásoltad, hogy 444, azért linkeltem be, hogy nem csak ők cikkeztek róla.

Mennyi az IQ-d, hogy ezt nem vagy képes felfogni?

Meg hogy ORBÁNÉK kormányzása alatt előztek be a Lengyelek, nőtt a szakadék köztünk és a Szlovákok közt, Románok beértek.

Rövidtávú gazdaságpolitika ugyan úgy befolyással van a vagyonra, érdekes 10 éve nem voltak cikkek arról, hogy a lengyelek 2x gazdagabbak.


Itt van például az éves átlagos bér 2005-ből:


"2005 (In 2015 constant prices at 2015 USD exchange rates)


Poland

10 271


Slovak Republic

10 985


Hungary

11 098


Czech Republic

11 415"


Csak a csehek álltak jobban nálunk.

Ez is engem igazol, hogy a GDP per capita egyezett a szlovákoknál meg nálunk 2006 körül. Most meg 20-30%-al jobb nekik és lassan Szlovénia szintjén vannak, és ez Orbán kormányzása alatt lett így.


[link]


Hatalmas szégyen ez az országra, te meg jössz itt hazudozásokkal meg ferdítésekkel. Analfabéta vagy a közgazdaságtanhoz, a nominális GDP-jét hasonlítod össze egy 1 meg egy 10 milliós országnak. Negyedéves növekedési rátákra mondod, hogy éves és még lehetne sorolni.

Tipikus sötét, megvezethető fidesz szavazó.

Húzz már a rákba.

2016. dec. 29. 15:08
 29/40 A kérdező kommentje:
*Csehek álltak jobban nálunk, Szlovákokkal meg szinte egy szinten voltunk
2016. dec. 29. 15:10
 30/40 anonim ***** válasza:
Nem vitatom te hüylegyerek, hogy le vagyunk csúszva. Én nyugatmagyarországonélek, rendeszeresen ingáztam 10 éve is külföldre. Értem én azt is, hogy hogy az egy főre jutó gdp mérvadóbb, mint a nominális országos. De ettől még helye maradsz. Mert mindezekkel együtt együtt, én tudom, hogy hol csúsztunk el BEVALLOTTAN GYF maga mondta, amikor szorult ahurok, hogy elkurták. Csókolom. Ennyi meg egy bambi. A gorog válságból lábaltakl ki orbánék, holott a görögök még mindig szívnak, meg infúzión vannak. Az index pont ma előre elkezdte kozmetikázni a jövőre várható gaudasági csúcsteljesítményt. Tényszerüen hülye vagyok a közgazdaságtanhoz. Pont annyit értek hozzá, mint bármiylek józan paraszti ésszel rendelkező ember. Azt viszont biztosan tudom, hogy jó a menmóriám, és ismerem a számokat. Rólad az utóbbiak biztosan nem mondhatók el.
2016. dec. 30. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!