Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A régen lesajnált, posztszovje...

A régen lesajnált, posztszovjet, Balti Észtországra már irigykedhetünk?

Figyelt kérdés

Egy igazi, modern, európai ország lett.

https://www.youtube.com/watch?v=-txcEUryoog

PISA teszten legjobbak lettek Európában.

Gazdasági mutatói a V4-es országokét veri.

Lenne mit tanulni Orbánéknak tőlük.



2016. dec. 20. 17:36
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
A helyesírásod a legjobb, te kis bérkommentelő.
2016. dec. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

"menmóriám, és ismerem a számokat. Rólad az utóbbiak biztosan nem mondhatók el."


Igen, 4 oldal óta bizonyítod, hogy mennyire "ismered" a számokat.


Először fele annyi GDP növekedést kamuzol Észtországnak, majd dupla annyi nominális GDP-t Magyarországnak.

Jobb vagy mint a kormánypropaganda, komolyan.

Ha jövőre 5% lesz a GDP növekedés, imádkozz, hogy 10 évig annyi is maradjon, akkor a 12 ezer dolláros 1 főre jutó GDP-nk beéri a Szlovákok 16 ezresét. Bár nem sok esélyt látok rá, hogy ők 10 évig stagnálni fognak.

2016. dec. 30. 13:45
 33/40 anonim ***** válasza:

Bár nem sok esélyt látok rá, hogy ők 10 évig stagnálni fognak.

Látod, érted te a lényeget. Hogyan is történhetett, hogy lehagytak a szlovákok. És nem űgy, hogy ők brutál gyorsan fejlődtek, hanem úgy, hogy a feriék elintézték, hogy cirka 4 évig stagnáljunk, miután csinltak 2 oylan évet, ahol zsugorodott a gazdaság.

Találtam egy táblázatot, jól ltszik, az egyfőre jutó gdpn is hogy mig az első mszp kormány (horn) 4 év alatt 300 euro növekedést csinált, az első Orbán kormány 1300(!) eurót. Amegyónak meg a ferinek pusztán rá kellett ülnie a fejlődésre, és még azt is elku.táK. Az orbán kormány után 3-4 évig még nőtt a gazdaság, majd gyakorlatilag az évi 100 euros büvéléssel stagnált, 2008 ban meg 700(!al csökkent)és 1013 ig stagnált. Azóta évi 400 dollárral nő.

És nyomhatod, hogy hazudtam, meg igy meg ugy, noha 3 szor elmondtam,és elismertem, hogy korábbi számokat néztem (el) Lehet hogy jobb vagyok mint a kormánypropaganda, mert ők ezt nem ismernék el. De hogy te suttyó vagy, az tuti.

Tulajdonképppen egyébként érdeketelen, amit irok, mert azt, hogy a gazdaság jó úton halad, tulajdonképpen a legtöbb közgazdász elismeri. És ahogy többször elmondtam, a bőrömön tapasztaltam amit a feriék csináltak. )egyébként ezen táblázatban a lengyelek nem jobbak nálunk, a szlovákok pedig az első mszp (horn) kormány alatt hagytak le minket, csak mondom...

2016. dec. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
ja és a táblázat: [link]
2016. dec. 31. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

Te a múltban élsz, vagy esetleg Feribe szerelmes vagy? Hányszor mondjam még el, hogy Orbánék 7 ÉVE KORMÁNYOZNAK MÁR!!!!!!!!


Nézd meg milyen csodás gazdasági fejlődést produkálunk a v4-ekkel szemben 2010 óta, Lengyelek is beelőztek!!!!!!


[link]


Elemezheted még Gyurcsány 10 évvel ezelőtti gazdaságpolitikáját pár száz hozzászólás erejéig, csak már rohadtul nincs semmi köze a mához, nem indok arra, hogy szar kormányunk legyen.

Esetleg írhatsz felőlem Kádár vagy Mátyás király politikájáról is, indokolhatod Magyarország jelenét azzal is, saját fogyatékosságod bizonyítod vele.

Attól nem beszélve, hogy láthatod 2000 környékén globálisan volt egy meredek emelkedés MINDEN ORSZÁGBAN, ami nem a kormányoknak köszönhető, hanem az EU éledezésének.

2016. dec. 31. 14:49
 36/40 anonim ***** válasza:
Figyelj, nézd meg azt a grafikont, és csodálkozzár rá, hogy azon túl. hoyg nagyjából azonos fejlődési utat járunk be a v3 ekkel, 2002 től váltak el a szlovákok, a lengyelek meg 2008 ban. Nekem 8, hogy fanatikus vagy, de ahogy mondtam, a semmiből nem lehet várat építeni, 7 év alatt azt tudjuk elérni, hogy mára ugyanazt a fejlődési utemet hozzok, mint annak előtte. Ahogy mondtam, tessék reklamálni a baloldali kormányoknak, hoigyan fordulhatott elő az, hogy mindegyik kormányázuk alatta szomszédos országok egyike beért minket. Viszont rugózhatsz még a hüyleségeden, de egészen egyszerüen nincs igazad. Ami a gazdasági kormányzást illeti, Orbánék jól csinálják.Azon biztosan nem lehet vitatkkozni, hogy jobban csinálják, mint az eddigi kormányok, legfeljebb azon, hogy lehetne e vagy sem ennél is jobban csinálni. (amire én meg nem tudok válaszolni, mert nem értek hozzá, és ahogy nézem, te még annyit sem.)
2017. jan. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
2000 ben meg nem is voltunk eu tagok...csak mondom
2017. jan. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
31, ezek elgépelések te igenokos, lehet, hogy több időt kellene szakítanom arra, hogy odafigyeljek az elgépelés nélküli írásra, de nem hiszem, hogy a hozzád hasonló suttyókra érdemes több időt szakítani ezen a forumo 5 percnél
2017. jan. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Na jó, én befejeztem ezzel a retardált szarral, egyszerűen hihetetlen hogy lehet valaki ekkora sötét seggnyaló.
2017. jan. 2. 16:06
 40/40 anonim ***** válasza:
39 mindjárt gondoltam...retardárt szar, és seggnyoló leszek, azért mert hülyeségeket beszélsz. Nem akarlak elkeseríteni, de éppen ezért tart itt a baloldali ellenzék. Ugyanez a suttyó személyeskedő hazudozó hozzáállás érhető tetten még az érteliségi holdudvarukban is. Csak nézzél meg egy oylan vitát, (legyen az atv, hirtv, echotv vagy bármelyik) ahol balos, és jobbos értelmiségiek vitatkoznak. A balosok durván alul maradnak. Annyi marad nekik, hogy de akkor is Orbán, meg a jogállam lebontása meg a bizbaz hüyleségek, amiket persze ugyancsakj nem tudnak alátámasztani, de azért nyomnák, ha kell hanem. A baloldali értelmiség egy része már ott tart, hogy inkább Vonát nyomja, (illetve "össze kellene fogni a jobbikkal, vagy ha nem, de akkor sem ördögtől való, ha a jobbik balra akar pozicionálódni) mert egész egyszerűen intellektuálisan annyira le vannak épülve, hogy a saját értékítéletük, és józan eszük is elveszett. Csak olvasd el a sok hüyleséget az indexen, meg a 444 en. Ahol pl év évégén a 2016 os év szerintük eredményes volt, mert xy bokszoló fszomtudja hol övet nyert...ez az értelmiségi téma...ezzel szemben meg a jobbildali politikai médiában tételesen fel vannak sorolva a politikai és gazdasági eredmények...Azt kellene felfognod, hogy a rednre a magát az inttelektualitás, és a modern kultúra letéteméynesének valló baloldali liberális politikai, és értelmiségi elit mára elhülyült a saját tömegkultúrát éltető dekadens hüyleségei miatt. És valóban az van, hogy konkrétan nem értiki mi folyik körülöttük. Megnézik a legújabb hollywoodi álértelmiségi giccses szrt, amit a következő oscar dij begyüjtéséért csinált a randező, és kapsáből szentírásnak veszik, és levonják az "iylen a világ" illetve"iylennek nem kellene a világnak lennie" magasröptű következtetést, mert szerepelt benne a rasszizmus témája, a xenofobiáé, meg a nemek közti egyenlőségé...ez mi? Ez a politika a 21. században? Aztán az emlőőiken felnevelkedett magát baloldalinak, illetve liberálisnak valló fiatal felnőtt (esetleg értelmiségi palánta, egyetemista stb) 5 számát nem tud értelmezni, csak fröcsög a gyülölettől, mert utálja a jobboldaliakat, pláne a jobboldali kormányokat, és azok kormáynfőit. Nyissad ki a szemed öregem, és azon gondolkodjál el, hogy egy demokratikus orszagban hogy fordulhat elő, hogy annak ellenére, hogy a baloldali liberális médiumok még manapság is a legolvasottabb források (miylen meglepő, hogy full bulvár az index, meg a 444 is, cserébe ugy tesznek, mintha az lenne a kultúra, és lepopulistázzák a jobboldalt, jó vicc) a pártjaik vergődnek, és épeszű ötletet nem tudnak még arra sem kovácsolni, hoygan lehetne elindulni a választásokon ugy, hogy már az elején ne tünjünk esélytelennek...És akkor még el sem jutottunk a program kihirdetéséig...De már várom, hogy elkezdjék ekézni a választási rendszert, ami atidemokratikus, mert túl nagy a hangsúly az egyéni választókerületi eredményeken (érted...ezek szerint nagy britannia, nem is demokrácia, mert ott konkrétan nincs is arányos eleme a választási rendszernek) Na mindegy. Ha érted, érted, ha nem nem, hogy mire akarok kilyukadni, de az amit itt viritottál, az bszottul kevés. Pont annyi, mint amit a kedvenc pártjaid össze tudnak eggyütt dobni. Csaó
2017. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!