Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha megszűnnének a vallások,...

Ha megszűnnének a vallások, akkor a különböző rasszhoz tartozó emberek tudnának egymás mellett élni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok vallásbarát, de ez azért nagyon primitív így. Magyarországon sem, a nyugati világban sem a vallás határozza meg a rasszizmust, hanem inkább a bőrszín. Egy fehér muszlim férfibe senki nem fog belekötni, vagy legalábbis nem sokan - hiszen észre sem veszik az emberek az utcán, hogy muszlim. Eközben sokszor éppen az ateisták fognak össze a keresztényekkel, hogy uszítsanak az arabok ellen és megvédjék a keresztény kultúrát. Arról ne is beszéljünk, hogy Amerikában pl. a feketék elleni rasszizmus attól függetlenül töretlen, hogy sok fekete ugyanolyan protestáns templomokba jár minden vasárnap, mint fehér sorstársaik.
2016. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A vallás csak ürügy. Ha nem lenne, találnak mást.
2016. dec. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én ateista vagyok.

Engem minden vallás egyformán taszít.


A legtöbb vallásos ember,akit ismertem elég rasszista volt.

2016. dec. 21. 15:02
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Nézd meg a liberálisokat. Nincs ember aki hangosabban hirdetné, hogy mekkora ateista, és nézd meg mekkora gyűlöletgépek.
2016. dec. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerintem a vallásos emberek sokkal inkább gyűlölködnek,mások életével foglalkoznak.
2016. dec. 21. 15:05
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

de főleg a keresztények mi kérdező? azok a legagresszívebbek :D


a muszlimokkal már nem mertek így bajszot akasztani, a zsidókat pedig aki szájra veszi az meneküljön

2016. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%

"Egy fehér muszlim férfibe senki nem fog belekötni"


En siman belekotnek... Egyforman gyulolom a szoke kek szemu muszlimokat es a barnaboru arab muszlimokat.


A kerdesre valaszolva, ha megszunnenek a vallasok szerintem sokkal jobb vilag lenne, jelentos lepest tennenk a vilagbeke fele. A masik jelentos lepes a beke fele meg a multikulti megszuntetese, mert mindig lesz es minden nep kozott van olyan aki a masik ellen fog uszitani tarsadalmi feszultseget generalva.

2016. dec. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Európa bő többsége nem vallásos, így nehéz vallások közti különbségről beszélni. Tehát a kérdésedre a válasz: nem.


Egyébként az jogos, hogy sok keresztény többek között pl durván homofób, ami egyszerűen gyökérség, ellent mond Jézus tanításainak. De ez is csak azt jellemzi, mennyire vallásos a adott ember. Sajnos a vallásról alkotunk emiatt véleményt, de egyébként hamisan.

A kereszténység, az iszlám, és a zsidó vallásban is 95%-ban önmagunkkal való foglalkozásról van szó. "ne ítélj, hogy ne ítéltess" "bocsáss meg vétkeinkért, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek" --> aki ítéletet mond a másik fölött, nem a vallását képviseli, ezért nem a vallását kéne, hogy jellemezze.


Aki ismer aktív (és fiatal) közösségeket, az általában látja is ezt. Nincs semmi baj a vallásokkal. A három Ábrahámi vallás meg pláne összeillik, hiszen egymásra épülnek. Csak sajnos sokan a vallás húzzák magukra, hogy ne derüljön ki, ők maguk rosszak, nem a vallás.

2016. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Erika!

" A masik jelentos lepes a beke fele meg a multikulti megszuntetese, mert mindig lesz es minden nep kozott van olyan aki a masik ellen fog uszitani tarsadalmi feszultseget generalva."


Ezt sosem értettem. Ha ezt tudod, akkor te miért csinálod? Tehetsz a békéért, mégpedig azzal, ha nem uszítasz.. mégis azt teszed. Vagy csak másokat akarsz megváltoztatni, te nem akarsz változni? Azzal meg mire mennél?

2016. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
#4 na mekkorák?
2016. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!