Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért értékesebb a szlovák...

Miért értékesebb a szlovák munkaerő, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Eredetileg Ausztriára írtam ki a kérdést, de ott nem volt kommunizmus. Ezután átírtam mindent Szlovákiára, hiszen Szlovákia és Magyarország ugyanonnan indult '89-90-ben, sőt Magyarország, mint a legvidámabb barakk, előrébb volt.

Szlovákiában magasabbak a bérek, magasabb a minimálbér, de nem értem miért. Ugyanaz a cég miért fizet egy magyar munkásnak 200 ezer forintot, egy szlováknak viszont 1000 eurót? Miért jobb, mivel értékesebb a szlovák munkaerő?

Ezt egyébként nagyon sok országra át lehetne írni: miért keres egy ugyanolyan bolti eladó ( mondjuk a Lidl-ben ) nálunk 200 ezer forintot, Szlovákiában 1000 eurót, Ausztriában 2000-et, Svájcban pedig majdnem 2 millió forintnyi frankot?


2016. dec. 25. 15:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Valamit, alighanem jobban csinálnak."


Jobban el vannak szlávosodva.

2016. dec. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!