Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszország pusztán hideghábor...

Oroszország pusztán hidegháborús attidűddel van jelen Szíriában?

Figyelt kérdés
Vagy sokkal inkább Szíria természeti ásványkincseit akarja kihasználni?
2016. dec. 27. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan természeti ásványkincs Szíriában, amire az oroszoknak feltétlenül szükségük van és nincs Oroszországban.
2016. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy Oroszország érdekszférát akar magának, és meg is védi azt, nem kizárólagosan hidegháborús attitűd. De egyébként nyilván az ottani, már a szovjet idők óta létező tengerészeti és légibázisát akarja oroszbarát kezekben látni.
2016. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb oka van a dolognak. A háború előtti Szíria egy gazdaságilag viszonylag jól működő, politikailag stabil ország volt, mely Oroszország szövetségese volt.


Az oroszok csak egyszerűen megvédik ezt a szövetségesüket, mert egy békés baráti állam helyett nem akarnak egy kaotikus, instabil, ráadásul velük ellenséges államot.


Mellesleg a szíriai lakosság is pont ugyanezt akarja, nem véletlenül lengetik mindenfelé az orosz zászlót.

https://www.youtube.com/watch?v=nKqRWA2A4dU

2016. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg, ott az USA az agresszor, nekik nem lenne ott semmi keresni valójuk, a terület inkább orosz befolyás alá tartozik eredetileg.
2016. dec. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Ellenkezőleg, ott az USA az agresszor, nekik nem lenne ott semmi keresni valójuk, a terület inkább orosz befolyás alá tartozik eredetileg."


Azért valljuk be, hogy tartoztak ők mind a két oldalhoz is. Mentek háborúba az USA oldalán is.

2016. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Részben a hidegháborús szembenállás az oka a grúziai, ukrajnai, szíriai konfliktusnak is. Szíria is az utóbbi évtizedekben szovjet, orosz szövetséges volt, nem akarják elveszíteni ottani érdekeltségeiket.

Aztán van egy újabb vetülete is, a terrorizmus elleni háború. Az Iszlám Állam, dzsihadista terroristák a Közel-Keleten nagyobb veszélyt jelenthetnek az orosz nemzetbiztonságra, mint például a távoli, határait könnyebben, jobban védő USA-ra. Oroszországban van az európai nagyhatalmak közül a legnagyobb muszlim népesség, mind létszámban, mint arányaiban (a népesség 14%-a). A muszlim többségű Észak-Kaukázusban történelmileg, hagyományosan van egy szembenállás az orosz állammal. Ezért alapvető fontosságú Oroszországnak, hogy megfékezze az iszlám radikalizációt, iszlamista terrorizmus terjedését, beszivárgását a Közel-Keletről, Közép-Ázsiából (ezért például Moszkva az amerikai, NATO jelenlétet is támogatta Afganisztánban).

2016. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Na kijavítok itt mindenkit! Az oroszoknak Szíriában van az egyetlen Földközi tengeri támaszpontjuk, az amerikaiaknak meg több tucat, ezért védik meg...
2016. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Oroszország pusztán hidegháborús attidűddel van jelen Szíriában?


Nem. Nagyonis meleg az a háború.

2016. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Komplikato ***** válasza:
Azért ne hagyjuk ki a pakliból, hogy hozzá tartozik az Erős Oroszország képhez is a dolog. Lásd szír köszönő naptár és hasonlók. Elég nem jól ment sok dolog a peresztrojka után és éreznie kell a népnek, hogy most erős ember vezeti őket.
2016. dec. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1 ne vicceljünk már, kőoljaból sohasem lehet elég senkinek. És sziriában bizony van. A háborúk szinte minden esetben az erőforrásokért folynak. Nagyjából eldőlt, hogy azok a területek, amelyeket orosz segítséggel Asszad visszerzett, orosz befolyási övezetek lesznek. Ez nem kis eredmény. Kb 30 éve ez az első alkolom, amikor az USA alulmarad egy nemzetközi jelentőségű konfliktusban az oroszokkal szemben. (önmagával szemben már afganisztánban, és irakban is alulmaradt, ott kezdődtek azok a találgatások, hogy usa nem annyira erős, mint amennyire tűnik, illetve ha erős, akkor rosszul köti a szövetségeket a közelkeleten, de mindenesetre, az utóbbi években 0 konfloktust tudott rendezni)
2016. dec. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!