Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ti ha beszéltetek már külföldi...

Ti ha beszéltetek már külföldivel és megkérdezted hogy mit tud Magyarországról mit mondott?

Figyelt kérdés
Nekem ezeket: Fesztiválok(Sound,Sziget),Budapest,Kanadai cigányok(csodálkozott mikor itt volt hogy itt fehérek élnek mert ott az összes cigány magyarnak vallja magát),európai emigráns krízis,Néhányan még halottak a borainkról meg a pálinkáról, aki pedig foglalkozik az európai politikával az a korrupcióról.

2017. jan. 4. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokat beszelek kulfoldiekkel. Az alap az a Gulyas. A legtobben ennyit tudnak rola. Meg sokan hiszik, hogy mi is szlavok vagyunk. Talalkoztam olyannal, aki azt hitte, hogy mi iszlam allam vagyunk, bar az afrikai volt. Mifelenk a ciganyokat inkabb delebbre helyezik Romania, Bulgaria, Albania. Az olaszok meglepodtek, hogy minekunk milyen jo boraink vannak. Talalkoztam olyannal, aki szar italnak tartotta a palinkat, mert hogy gyumolcsbol van. A Sziget fesztivalrol is meseltek. De a legtobben tolem tanultak az orszagunkrol. Kivetel a keleteuropaiak. Az kulon kedves volt, amikor a lengyelek elkezdtek meg magyarul is a lengyel magyar ket jo baratot. Pedig beloluk neha nagyon elegem van. Es meg azt nagyon menonek tartjak, hogy mi a lakasban levesszuk a ciponket.
2017. jan. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve egy arkansasi gyerek, akivel Youtube-on beszéltem, azt hitte, hogy itt mindenki jurtában lakik és lóval jár.

Csodálkozott rajta, hogy honnan van internetem.

2017. jan. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam mindenfelől jött emberekkel. Volt fesztivál, pálinka, paprika, Puskás, Neumann.
2017. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Monastirban (Tunézia) meg azt mondták nagybátyáméknak 2015-ben, hogy nekünk itt Magyarországon milyen jó, mert nálunk szocializmus van és nagy a jólét, nem úgy, mint náluk. :D
2017. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alain Delon ***** válasza:
100%
Én kínaival és amcsival beszéltem, bár nem kérdeztem tőlük, de kiemelték a sok részeg embert.
2017. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez mindenütt így van a világon. Az átlagember a külföldből a legfontosabbakat tudja, és mi kis ország lévén, nem tartozunk oda. Néha a kormányzat nagynak képzeli magát és ez durran, akkor kicsit (időlegesen) odafigyelnek. A nagy átlag innen, a médiából ismeri a világot és minket. Minél messzebbről, annál kevésbé. És kivételek mindig akadnak minkét irányba (sokat tud, semmit se tud).


Nincs ebben speciális, csak a magyarságra vonatkozó különbség.

2017. jan. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem még mondták az Atom bombát meg a C vitamint is. Meg egy hülye Amerikai megkérdezte hogy Hitler magyar volt?(csak annyit tudott hogy a monarchiába született) :D
2017. jan. 4. 11:19
 8/10 Szimeon ***** válasza:
100%
Nekem azt magyarázta, hogy úgy tudja, a magyarok nagyon nacionalisták.
2017. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Baluba ***** válasza:
100%
Német fiatalokkal beszélgettem, mindketten nyaraltunk. Ők azt mondták, hogy Orbán megítélése elég rossz náluk. Emlegették, hogy a náluk dolgozó magyarokkal általában meg vannak elégedve, illetve azt hallották, hogy nem túl jó fizetések és életszínvonal van nálunk (aztán amikor elmondtam, mennyit keres egy orvos, rájöttek, hogy még rosszabb, mint gondolták). Kérdezték, hogy tényleg nacionalisták, elutasítóak-e az emberek, mint ami az általános sztereotípia rólunk.
2017. jan. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Beszéltem olyan családokkal, akik egyszer jöttek el a Balatonra nyaralni, és azóta majdnem minden évben visszajönnek, és Budapestet is gyönyörűnek találják.

Miután nyugat-európaiak, a politikáról "illemből" nem beszélnek, gondolom, nem is nagyon érdekli őket.

Az árakat viszont nagyon kedvezőnek találják.

Régebben a fiatalok többször is eljöttek a Sziget-Fesztiválra, újabban azonban már nem tetszik nekik.

2017. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!