Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg mely országokban...

Jelenleg mely országokban vannak faji, etnikai, vallási, nemi kvóták?

Figyelt kérdés

- Olvastam, hogy például Malajziában van numerus clausus rendszer, a felsőoktatásba a hallgatókat olyan arányba kell felvenni etnikai hovatartozás szerint, mint amilyen arányt képviselnek a teljes népességben.

- Észak-Írországban a rendőrség legalább 50%-ának katolikusnak kell lenni, a protestánsok és egyéb felekezetek képviselői maximum 50%-ot tehetnek ki.

- Norvégiában a részvénytársaságok vezetőségében és az országgyűlésben a nők-férfiak arányának legalább 40-60 százaléknak kell lenni.

Tudtok még hasonló példákat a világból?



2017. jan. 8. 18:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Kanadában Justin Trudeau kabinetje 50-50 százalékban áll férfiakból és nőkből, persze ez nagyon szép és trendi, csakhogy a jó Justin nem teljesítmény alapján választotta ki őket, hanem nemi alapon, vagyis leszarta, hogy ki-mennyire a kompetens, a lényeg az volt, hogy azonos arányban legyen kuki és punci a csapatban. Kanadánál maradva, az ottani egyetemeken fehér férfi kvótán kívül minden van: van fekete, van női, vagy muszlim, van őslakos, vagy indiai és még rokkant is, vagyis ismét csak nem teljesítmény, hanem vele született (illetve a rokik esetében nem tudatosan szerzett) tulajdonság alapján válogatják meg a diákokat, szóval ha kanadai egyetemre jelentkezel, előtte ne felejts el jó sokat szoláriumozni meg turbánt tekerni a fejedre, mert így egy csomó plusz pontot tudsz szerezni. A BBC pár hónapja kiadott egy felhívást, hogy gyerekszínészeket keresnek, az egyetlen kitétel pedig az, hogy ne legyél fehér, illetve azt tervezik, hogy az idei évtől kezdve minden 10. műsorvezetőjük fekete/barna/muszlim/szikh/rokkant/meleg/leszbikus/transznemű lesz, ennek értelmében pedig nem restek megújítani az amúgy jól teljesítő fehér alkalmazottjaikat, mert..... izééé.... ammm..... e-ez olyan trendi?

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2017. jan. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
7%
A náci-fasiszta-rasszista-szexista országokban, természetesen. Hol máshol?
2017. jan. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

# 1/2 Időpont ma 18:49


Ez jelenleg egy egyetemen van, és a kvótásoknak is teljesíteni kell az egyetemi bejutási küszöböt. Persze így se jó, csak azzal az egy bites magyart nehezebb hergelni.

2017. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hisz azért egy jobban teljesítő fehéret és kelet-ázsiait azért visszautasítani, hogy egy gyengébben teljesítő feketét vagy latinot felvegyenek egyáltalán nem diszkrimináció, de nem várom el, hogy megértsd, mert tudom, hogy a hozzád hasonló, mindenhova nácikat hallucináló ember agya nem képes befogadni ezt a tényt...


[link]

2017. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
5%

# 4/4 Időpont ma 19:12


Amíg ilyen félbites bunkó vagy, ne csodálkozz, hogy nem érted a világot magad körül.

Nácikat meg megint te vizionáltál valahova a kommentembe, gyökér.

2017. jan. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Hmmm... 0 érvelés, 100% lepontozás. Hol is láttam ezt már?


Ja igen, a vitázni képtelen, agyatlan véglények, akik túl ostobák az érveléshez és inkább csak sunyin lepontoznak, mert fosik a szájuk, hogy lemosom őket. Nahát, micsoda deja vu....

2017. jan. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
27%

5#

Juj de kis durci valaki. Ne idegeskedj kincsem, mert rémálmaid lesznek és megint bepipilsz és akkor apu tökre szomi lesz.

2017. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
9%

# 7/7 Időpont ma 19:19


Nem én vágtam be a durcit, hogy "Anyu-anyu, a bácsi nem ért egyet velem, biztos azt hiszi náci vagyok!" ;-)

Mész még lejjebb is? Csak mert azt még megvárom.

2017. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Hmmm... 0 érvelés, 100% lepontozás. Hol is láttam ezt már?


Ja igen, a vitázni képtelen, agyatlan véglények, akik túl ostobák az érveléshez és inkább csak sunyin lepontoznak, mert fosik a szájuk, hogy lemosom őket. Nahát, micsoda deja vu...."


Jobb ha hozzászoksz amióta a balsilibrik ellepték mint nem is tudom micsodák a kategóriát! :)

2017. jan. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

8#

Te vagy az, aki képtelen érvelni. Én állítok valamit, erre közlöd, hogy ez nem így van, de amikor alá kéne támasztani az állításod, akkor jön a hiszti. Ennyit rólad rókakolbász....

2017. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!