Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jelenleg mely országokban...

Jelenleg mely országokban vannak faji, etnikai, vallási, nemi kvóták?

Figyelt kérdés

- Olvastam, hogy például Malajziában van numerus clausus rendszer, a felsőoktatásba a hallgatókat olyan arányba kell felvenni etnikai hovatartozás szerint, mint amilyen arányt képviselnek a teljes népességben.

- Észak-Írországban a rendőrség legalább 50%-ának katolikusnak kell lenni, a protestánsok és egyéb felekezetek képviselői maximum 50%-ot tehetnek ki.

- Norvégiában a részvénytársaságok vezetőségében és az országgyűlésben a nők-férfiak arányának legalább 40-60 százaléknak kell lenni.

Tudtok még hasonló példákat a világból?



2017. jan. 8. 18:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Japánban, szinte az összes távol és közel keleti ország, Izrael, Egyiptom.
2017. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

# 10/10 Időpont ma 19:25


Az állítást szokás alátámasztani pronyókám. Állítottál valamit, mindenféle forrás nélkül. Én becsülettel utánanéztem, mert okosabb vagyok, mint egy fideszes ötödikes (ami halmozott helyzet ugye), de mivel te sem hoztál forrást magad mögé, én se tettem.


Mellesleg a fogyik kedvéért még azt is odatettem, hogy az a rendszer se jó, ami ténylegesen van azon az egy darab egyetemen, csak hát ugye ahhoz tudni kéne az anyanyelved beszélni, ami láthatóan nem megy.


Utána meg beugatsz, hogy nácinak nézlek, és csodálkozol, azon amit visszakapsz. Hát pajti, tanulj te először vitakultúrát, aztán majd visszatérünk ide.

2017. jan. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Izraelben NINCS kvota.

Mar megint ujjadbol szopizol?

2017. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

[link]


[link]


[link]


[link]


Megfelel bogárkám, vagy küldjek még? Direkt nem raktam be se Breitbart-ot, se InfoWars-t, se britianfirst-öt és semmi ehhez hasonlót, mert arra úgyis azt mondanátok, hogy szélsőséges fasiszta oldalak.


Várom a cáfolatot durcimurci.

2017. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

# 14/14 Időpont ma 19:43


És ebben hol látod azt, hogy minden kanadai egyetemen az van amit mondtál? Még mindig nem tűnt fel, hogy azt az egy dolgot szóltam meg nálad pubi?

2017. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

....

Nem azt írtam, hogy az összesben van kvóta, a magániskolákban nincs, viszont ha rákeresel arra, hogy a jelenlegi kanadai értelmiség, vagyis azok, akik többek közt a felvételiket szabályozzák, miket hordanak össze a képzeletbeli rasszizmusról meg a szisztematikus elnyomásról. Ezek azt hiszik, hogy a fehérek összeesküdtek ellenük, ezt pedig úgy akarják orvosolni, hogy minél kevesebbet vesznek fel belőlük.

[link]

Itt egy teljes könyvet szenteltek annak, hogy a rasszizmusról picsogjanak. És nem, ez nem egy múlt századi írás, ez 7 éve készült. Szerinted azok, akik ilyen állásponton vannak, hozzáteszem a világ legtoleránsabb országában, azok nem fognak valamit tenni azért, hogy kevesebb fehér legyen az akadémiában?

2017. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

# 16/16 Időpont ma 20:06


Általánosságban írtad, hogy "a kanadai egyetemeken". Én meg átkutattam a netet, és egyetlen egy ilyen helyet találtam ahol ez megy. Ezt szóltam meg a kezdetektől. Arról nem én tehetek, hogy nekemestél, hogy mindenféle nácinak nézlek, majd meglepődtél, hogy "visszaütök".


Rasszizmus meg létezik. Még Kanadában is. És ahol megjelenik az egyik szélsőség, ott megjelenik az ellenpárja is. Társadalompszichológia. Így van ez mindig. Legyen az rasszizmus, fasizmus, szemitizmus, magyarellenesség, de még olyanoknál is, hogy ki melyik focicsapatnak szurkol, vagy épp Hosszú Katinkánál.


Ám szerencsére a közhiedelmekkel ellentétben ezek a szélsőségek ritkán jutnak bármilyen döntő pozícióba.

2017. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%
Csodasan lenullaztatok a TENYT, hogy Izraelben nincs kvota. A nullazason kivul azonbasn EGYETLEN peldat sem tudtatok hozni.
2017. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Olyan szépen teletömitek a fórumot fölösleges kommentekkel, amik nem is tartoznak ide...


De hát ha csak így lehet embereket idecsábítani...

2017. jan. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!