Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ciprus lakossága fele török,...

Ciprus lakossága fele török, fele görög. Sok ilyesmi ország van még a világon. Miért nem lehet béke és egyesülés ott?

Figyelt kérdés

A törökök megszállták pár évtizede a felét, amikor görög nemzetiségű puccsisták Görögországhoz csatolták volna az egészet a török lakossággal együtt.

Nem lehetne olyan országot kreálni, ahol a parlament fele törökökből, fele görögökből áll és a miniszterelnök/elnök nemzetisége( és személye) is mondjuk cserélődik 2-2 évente, vagy ilyesmi?


Mert ha nem bírnak megegyezni hogy kié legyen, akkor inkább ne legyen több tízezer/százezer halott a szigetért, hanem inkább legyen külön ország, addig az oké. De felesben akkor miért nem lehet megállapodni?


2017. jan. 13. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Csak egy kis javítás:

A lakosság kb 3/4 része görög, és kb 1/4 része török.

A török lakosság többsége nem őshonos, hanem a megszállást követően került betelepítésre.

Korábban a miniszterelnök helyettes török volt, aki vétójoggal rendelkezett.

2017. jan. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

OK. Köszi!

Miután végigolvastam és lecsekkoltam amiket mondtál, ezek után is totálisan áll még, ami alap állításokat mondtam és kérdeztem.


"Nem lehetne olyan országot kreálni, ahol a parlament fele törökökből, fele görögökből áll és a miniszterelnök/elnök nemzetisége( és személye) is mondjuk cserélődik 2-2 évente, vagy ilyesmi?


Mert ha nem bírnak megegyezni hogy kié legyen, akkor inkább ne legyen több tízezer/százezer halott a szigetért, hanem inkább legyen külön ország, addig az oké. De felesben akkor miért nem lehet megállapodni?"

2017. jan. 13. 17:44
 3/6 Szimeon ***** válasza:
100%
Sokmindent lehetne csinálni, de nem teszik. Pl. Jugoszlávia békében is szétszakadhatott volna - kb. ugyanott tartanának mint több százezer ember megölése, megnyomorítása után tartanak. Tehát Ciprus is lehetne ilyen, meg olyan. Talán ha görög lennék, el tudnám mondani, hogy ezért, meg azért. Vagy ha török, akkor meg az ellenkezőjét. De ősmagyarként fogalmam sincs arról, miért utálják ennyire egymást.
2017. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

A korábbi összezördülés egyik ok az volt, hogy a lakosság 1/10-ét el nem érő török lakosság a vétójoggal ugyanakkora szabazati és beleszólási joggal rendelkezett mint a 90 % görög többség. Amikor a görögök az arányosságot akarták bevezetni megindultak a "balhék".


MA amikor 1/4 török van a szigeten (ennek több mint fele nem is ciprusi) kicsit igazságtalan megoldásnak tűnik, hogy ugyanannyi képviselővel rendelkezzenek mint a lakosság 3/4-ét kitevő görögök.

2017. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Ciprus esetében volt már egy ENSZ béketerv amit a sziget török lakossága elfogadott, a görög oldal viszont elutasított.
2017. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, hogy a csak törökök fogadták el! Ha görög ciprióta lennék, én se fogadtam volna el! Lányaimat, asszonyaimat megerőszakolták, földemet elvették, menekülnöm kellett az életemért, és ezek után még fogadjam el az aránytalan török békejavaslatot? A fenét!

Ciprus görög és az is marad! Soha nem lesz török, főleg nem a fele! Ez kb. olyan volt, mintha Törökország most a németországi törökök miatt avatkozna be és létrehozna egy etnikailag tiszta területet, miközben ők nem őslakosok, csakúgy, mint Ciprusban.

Ezt a ciprusi török köztársaságot még a törökkel rokon népek sem fogadták el, olyanok, mint a türkmének vagy azeriek! Szerintem el lehet gondolkodni, miért, nem véletlen!

Ráadásul kártérítést sem fizettek, de még bocsánatkérésig sem jutottak el a törökök!

2017. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!