Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik sokan, hogy...

SzabadMagyar kérdése:

Miért hiszik sokan, hogy Trump örökre megváltoztatja az USA-t gyökerestül?

Figyelt kérdés

Legfeljebb, csak 4 évig fogja vezetni az USA-t, de egy nagyon-nagyon extrém esetben 8 évig.

Ráadásul az USA több, mint fele utálja őt és elektori szavazatok nélkül Clinton nyerte volna meg(jobboldali létemre beismerem)

Ráadásul Trump öreg Clintonnal egyetemben. Ha meghal egy 70 év feletti ember senki sem csodálkozik és ráadásul neki rengeteg a politikai ellenlábasa és ráadásul egy eléggé stresszel teli élete lesz a következő 4 évben.

Trump sosem volt nekem annyira szimpatikus van amikor ellenszenves is volt.

Ráadásul a következő választási ciklusra az ellenzéknek biztosan lesz egy olyan listája ami Trump baklövéseit fogja tartalmazni.

Én egy normálisabb republikánust szívesebben látnék az USA elnökeként, mint őt



2017. jan. 23. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Elég már Trumpból
2017. jan. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Mert Orbán istenítette, és sokan mennek utána. Nem tudják, hogy Trump is olyan, mint a többi politikus. Ígérgetni tud, de nem biztos, hogy meg is valósítja. Amerikában az elnök sem teheti azt, amit akar.
2017. jan. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Nos, a csávó annak ellenére, hogy a komplett amerikai politikai elit és a mainstream média teljes erővel esett neki, Trump mégis tudott győzni és ez tudod mit jelent?

Azt, hogy az amerikaiaknak qrvára elegük van abból a belterjes, totalitárius, regresszív politikai rétegből és az annak dolgozó, kamuhíreket tonnaszámra gyártó kormányközeli médiából. Nem véletlenül hívják a 4chan felhasználók ezt a kampányidőszakot úgy, hogy "the great meme war", vagyis a nagy mém háború, hisz itt az internetes alternatív média, és a főként demokrata érdekeket képviselő mainstream média állt egymással szemben, az előbbi Trump, míg az utóbbi Clinton és a politikai elit oldalán és dacára a több hónapnyi brutális lejáratókampánynak a CNN, MSNBC, BuzzFeed, New York Times meg a többi balos hírplatform részéről, a mémek végül nyertek. A mémek az átlagembert képviselik, hisz a mémgyártáshoz mindenki ért, míg a mainstream média vezetői jobbára a felső 1 százalékból kerülnek ki. A 2016 amerikai elnökválasztási kampányidőszak megmutatta, hogy az emberek már egyáltalán nem hisznek a médiának, ezzel pedig a 4. hatalmi ág, ami egész eddig a kormány csahoskutyája volt, elég csúnyán kivérzett és elveszítette minden hitelét, Trump megválasztása pedig ezért fontos mérföldkő Amerikai történelmében, mert most először győzött le egy alulról szerveződő civil mozgalom egy komplett hatalmi ágat, ez pedig azt jelenti, hogy a többi se sérthetetlen, szóval ideje lesz nekik is fair szabályok szerint játszani, mert a népharag őket is ledarálhatja.

2017. jan. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

1) Mert azt mondta

2) Mert gátlástalan

3) Mert az összes intézményesített korlátozás a republikánusok kezébe került

4) Mert 4 év az baromi hosszú idő. "Csak 4 év" alatt simán kétszer válságba lehet taszítani a világot, vagy ki lehet robbantani akármennyi új háborút. Nem a középkorban élünk, hanem a felgyorsult XXI. században.

2017. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem kell ide Orbánozás.. -,-"

Külföldi ismerőseimtől is ugyanazt hallom

Egy amerikai neo-náci azt fejtegette nekem, hogy majd ő tesz valamit a zsidó befolyás ellen

Egy amerikai zsidó ismerősöm meg azt mondta, hogy majd ő mennyivel zsidóbarátabb lesz Obamával szemben


Ráadásul nemzetközi szinten mindenki egy nagy változást vár nem pedig egy "pillanatnyi"t


Ide Orbánozást meg közömbösséget nem kérek!


Elfogadok Trump barátokat is meg Trump elleneseket is válaszolónak és senkit sem fogok lepontozni..

Egy liberalistát és egy konzervatívot is felpontozok ugyanúgy most, ha a kérdésemre válaszol

2017. jan. 23. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:

En kb azt valaszolom, amit mar mashol irtam:

Hogy "orokre", az tul nagy szo nekem. De Kissingernek olvastam egy konyvet, es o arrol beszel, hogy a vilag egy politikai-tarsadalmi atrendezodesi szakaszba jutott. (A konyv mar kb 3 eve jelent meg).


En ugy latom, hogy az azota tortent esemenyek igazoljak az oreg meglatasat. A kerdes az, hogy hova viszik a nagyok ezt az atrendezodest (USA, iszlam, Kina, oroszok).


En azert orulok Trump megvalasztasanak (annak ellenere, hogy demokrata beallitottsagu vagyok, es az "elithez" tartozom), mert azt gondolom, hogy az o durvabban ugyan, de hatarozottabban fogja kezbe venni ezt a valtozas, amit a demokratak nagy resze szerintem meg eszre se vett, vagy nem akar tudomasul venni. (Es a regi berendezkedes - a maga idejeben igaz - mantrait hajtogatjak meg mindig.)


Szerintem Trump celtudatossaga es eroszakossaga miatt ez az atrendezodes gyorsabban (azaz kevesebb fajdalommal) fog vegbemenni, mint nelkule.

2017. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért hiszik, mert így van.

Amit ez a faxi alkotni fog a regnálása alatt, az maga lesz a szürreális bohózat.

2017. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az USA fogja megváltoztatni önmagát. Trump csak a jéghegy csúcsa.
2017. jan. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
4 év alatt is nagy károkat lehet okozni,8 év alatt meg pláne.
2017. jan. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert valamiben hinni akarnak. Ha más nincs, hát abban, hogy majd egy milliárdos, "visszaadja a népnek Amerikát".
2017. jan. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!