Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bonyolult kérdés. Okosabb...

Holnaptegnapja kérdése:

Bonyolult kérdés. Okosabb elnökválasztási politikát kellene kitalálni a Földön? . Vagy. Vagy a FÖLD összes lakóinak egy ELNÖK kellene ciklikusan választva? Ez lehetetlen? (országos ÉRDEK, vagy ezen lépjünk túl? Emberiségi érdek? )

Figyelt kérdés

A világon mindenütt ciklusokban cserélgetik a kormányfőket.

-------------------------------------------------------

A család politikában is azt kéne csinálni, amit a világ legtöbb országa, (pl. 4 évenként új családfő), :), vagy a világpolitikának kéne úgy csinálni, mint ahogy a békés kis családok élnek és virulnak, csak nagyban?


(nem konkrét családokról és konkrét országokról van szó,

CSAK ennek logikájáról)

Ha egy elnöke lenne a FÖLD emberiségének, talán nem lenne érdeke a pusztítás.



2017. febr. 2. 19:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha követjük a logikádat, akkor az egész városban az összes családnak egyetlen családfője legyen?


Ne, ne hozz párhuzzamot a családra, még csak nem is hasonlít.


De mindegy, mert nem csak a példa nem logikus és életképes, de az országokkal való elképzelésed sem.

2017. febr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem kéne megválasztani elég lenne az
2017. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na most akkor tulajdonképpen mit is szeretnél megtudni?
2017. febr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szeretném megtudni, hogy az ember fejlődőképes e ahhoz képest, ami az egész FÖLD érdekét szolgálja.

(a fő kérdés erre irányul)


Amint látni, még ott tart a világ, hogy nem összegződik annak tudata, hogy hamarosan nem városokban, nem országokban kötelesség gondolkozni, hanem abban, hogy FÖLDÖN élek. Én, Te, Ő, Mi Ti, Ők. (ez az én véleményem, másoknak lehet más, ez természetes)


(nem lehet már az egyénnek sem csak úgy elbújni ennek felismerésétől)


Kis falunk kis házának kis szobája már nem olyan kicsi, mint az annak látszik.

Ez a korszak lassan felszívódik és alkalmazkodásra kényszerül.


Ha már olyan gyors a kommunikáció a világban, erre a sebességre mennyire van felkészülve az egész világ?


A fő kérdés: Okosabb elnökválasztási politikát kellene kitalálni a Földön?

2017. febr. 2. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyelőre nem lenne előremutató egyetlen közös elnök.

Értem mire gondolsz, de... nem. Két szomszédos ország sincs szinkronban eléggé, nemhogy egy világ másik felén élő ember uralja mindkettőt


Amit te írsz, az még messze van. Lépcsőfokokban fog működni a dolog. Először országcsoportosulások (uniók, egyesült államok), míg végül ez kontinentális szintre nem emelkedik. És utána Kontinensek Uniója. Annak gondolom lesz egy feje, esetleg váltakozva cserélődő feje, hogy ne egy kontinens legyen a vezető. Ennél jobban szerintem nem lehet, nem szabad központosítani. Európa ismeri Európát, ahogy Ázsia is ismeri Ázsiát. De nem kell sokat gondolkodni, hogy tudjunk pár példát mondani, mi lesz, ha európai ember elviszi a saját gondolkodásmódját pl Afrikába... ezért nem is lehet vezető egy európai Afrika, vagy Amerika fölött... se fordítva.

5-10-15 fős tanács pedig már tudja egyöntetűen vezetni a FÖldet... akár a többszöröse is..


De ez még messze van... értsd: mondjuk 2-300 év.

2017. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5


"De ez még messze van."


Sajnos ott.


A "dogok" közt nem "párhuzamot" fedezek fel, hanem erős hasonlatosságot.

Vagy az "párhuzam", csak más szóhasználat?

2017. febr. 2. 23:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, vagy nem sajnos, ez van.

Szerintem nincs ezzel gond. A világ fejlődik. Jelenleg egy ilyen rendszer káoszt okozna. Ahogy a feudalizmus visszaállítása is. Az egyiket meghaladtuk, a másikra még nem állunk készen. Majd eljön az ideje. Szerintem ez a szép a világban, az emberben és az időben. :)

2017. febr. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rögtönzök egy haiku verset.

(haiku=Japán verselési forma.

Ritmusa 5-7-5 és csak is háromsoros, nem kötelező benne a rím)


Ha a népek már (5)

egységben gondolkoznak (7)

lesz jövőjük majd. (5)


Asztronauták (5)

egyben látják a Földet (7)

mert már nem buták. (5)


Tudják hogy tágas

a nagy világegyetem

és az Értelem.


Nem tettek semmit

csak kiléptek fejükből,

kiüresedetten.


Nem tudják merre

van a fennen és a lent

mert mihez képest?


A begyakorolt

kultúráknak a pora

ott fent mostoha.


Gondolkodjon el

a nagyon okos ember

miért létezik?


Nem elég csupán

az Istenbe vetett hit

ami átsegít.


A másik világ

itt van bennünk most is ám

cendentálisan.



copyright (c) 16.03.15 by Siqla

2017. febr. 4. 01:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Azzal ugye tisztában vagy kérdező, hogy ha egy ember irányítja a világot akkor az lényegében egy diktatúrának felel meg ? Szerintem ez már sokkal jobb amúgy se lesz hisz nézd meg Európát. Már azon is hőbörögnek sokan ha brüsszeli bürokraták adnak ki határozatokat mit hogy kellene csinálni. Egyre jobban térnek vissza a nemzetállamok mert a globalizációval nagyjából mindenkinek tele van a töke, csak egyfajta szükséges rossz mert eddig jobbat nem találtak még ki.
2017. febr. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9


A cél nem a "diktatúra", hanem az egész Föld bolygót össze szinkronizálni.


Sajnos most ott tart a világ, hogy: - szia, kéne a tudásodból és a kultúrádból az ÉN terveimhez pár cseppnyi információ.

Megosztjuk, vagy elraboljuk Tőled?

Megegyezünk?

Mert MI a túlélést szeretnénk.

A tudás egyik fele Nálunk, a másik Nálad.

Osztozunk, vagy megdöglesztelek Te pribék?

(ez utóbbi a "diktatúra") tisztelt, #9

2017. febr. 4. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!