Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia miért nem kapta meg a...

Románia miért nem kapta meg a Tiszántúlt?

Figyelt kérdés
Eredetileg nem a Tisza lett volna a határ?

2017. febr. 7. 06:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb ok az, hogy Románia külön békét kötött a központi hatalmakkal. Ezt hívják úgy, hogy bukaresti béke. Az eredeti román-antant megállapodás úgy szólt, hogy a románoknak nem köthetnek külön békét. Ezt megszegték, ezért intettek be nekik. A valós ok az, hogy az antant se akart egy erős kelet-európai államot. Plusz azért ők se valósítottak meg mindent, amit a "győztes" társult hatalmak akartak (például szláv korridor).
2017. febr. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nagyhatalmak nem támogatták Románia ezen igényét. Az Amerikai Egyesült Államok, Nagy-Britannia, de még Franciaország is úgy vélte, hogy ez már nagyon erős túlzás lenne. Szerintem Románia sem gondolta igazán komolyan a tiszai határt, de az alkut érdemes valami nagy igénnyel kezdeni, hogy úgy tűnjön ők szerények, rendesek, sokat engedtek a pozíciójukból a tárgyalások során.
2017. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt: Az Antnantnak az is érdeke volt, hogy a megcsonkított, legyengített Magyarország még életképes maradjon. Többek között ezért sem valósult meg az elvetemült cseh-jugoszláv korridor sem.


Másrészt: A megalakuló Csehszlovákiába is hatalmas magyar kisebbség került. Nem akarták, hogy Romániában még több magyar legyen, mert féltek, hogy egyszerre fellázadnak mindkét országban, és visszacsatolnak jelentős (magyarlakta) területeket.


Harmadrészt: A nyugatiak nem akartak egy erős és nagy Közép-Kelet-Európai államot. Románia így is elég nagy és erős lett, miután megkapta Erdélyt és Besszarábiát.

2017. febr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Láttam az akkor népességi térképeket és a tiszáig eljőtt a román kutya áradat de szerencsére nem kapták meg nem tudom mi volt az oka de román kutyák anyit loptak más országoktól hogy szerintem nem kéne ezen a románoknak se gondolkodni
2017. febr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!