Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A görögországi tiltakozó...

A görögországi tiltakozó tüntetők most mit szeretnének elérni? Természetes, hogy nem tetszenek nekik a megszorítások, de van más választásuk? Lehetne más út is kifelé ebből a helyzetből?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 21:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit akarnak elérni, én tuti elhagynám az országot időben...
2010. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Hogy mondják görögül, hogy "monnyonle"?
2010. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez természetes reakciónak mondható, először kiborulnak (tüntetnek), aztán, miután lehiggadtak, kezdenek el azon gondolkozni, hogy hogyan tovább. Kívülről sokkal könnyebb látni, hogy mi a megoldás :)
2010. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet tünteni egyszer majd megunják és hazamennek :D
2010. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lári fári...
2010. máj. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem (nem vagyok jobbikos, inkább fideszes), de Görögöknek nem kellett volna ennyire globalizálódnia. Én voltam náluk 20 éve is és akkor egy boldog kis mediterrán nép volt. Sokat voltam az utóbbi húsz évben (az utóbbi pár évben már csak pár napra üzleti ügyben) és az a lényeg, hogy nem kellett volna nekik lidliket építeniük. Maradtak volna meg vendégszerető országnak jobban jártak volana
2010. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

"A görögországi tiltakozó tüntetők most mit szeretnének elérni?"


Azt, hogy úgy élhessenek, mint eddig, vagyis a bérük sokkal magasabb legyen, mint amennyit a munkájuk ér, az állam pedig vegyen fel jó sok hitelt, ebből osztogasson, és ne fizesse vissza a hiteleket. Vagyis jól akarnak élni a külföld átveréséből. A lopáshoz, csaláshoz és ingyenéléshez való jogért tüntetnek.


"Természetes, hogy nem tetszenek nekik a megszorítások"


Abszolúte nem természetes. Tegyük fel, hogy te kérsz egy haverodtól 100 ezer forintot kölcsönbe. Elbulizod három hétvégén. Amikor a haverod szól, hogy szeretné, ha visszakapná (nem muszáj rögtön, de valamit szeretne viszontlátni belőle, mert épp ő is pénzzavarban van), akkor te elkezdesz toporzékolni, hogy jaj szegény te, veled mindenki kiszúr, még képesek pénzt kérni tőled. Ez "természetes" reakció? Talán a görögöknél igen, civilizált helyeken nem.


"de van más választásuk?"


A megszorítás azt jelenti, hogy adót fizetnek, amin át visszafizetik a hiteleket, másrészt pedig csökkennek a béreik, miáltal javul az ország versenyképessége, ami segíti a magas adószint fenntartását.


Ez az egyetlen módja az ország kötelezettségei teljesítésénk. Civilizált országok kifizetik a tartozásaikat. Lehet nem fizetni is, de azzal azt kockáztatják, hogy Görögországból pária lesz, kirúgják az EU-ból, szankciókat vezetnek be ellene és észak-koreai szintre süllyed az ország. Egy harmadik lehetséges út, hogy az EU megunja ezt az egész cirkuszt, katonailag megszállják Görögországot, és elveszik a görögöktől, amit tudnak, hogy ezzel kártalanítsák a hitelezőket.

2010. máj. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a titka pár szó: elkúrt politikai vezetés.ennyi
2010. máj. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!