Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ez EU miért akadályozza az...

Ez EU miért akadályozza az európai mezőgazdaság fejlődését azzal, hogy tiltja a génmódosítást?

Figyelt kérdés

Az egész EU-s mezőgazdasága támogatásokból él.


Az amerikai szabad piaci alapon működik és sokkal hatékonyabb.Miért?Azért, mert nem idegenkednek attól, hogy a kémcsőbe vigyék a mezőgazdaságot.


Létre lehet hozni sokkal finomabb kukoricát.Tökéletes formájú,színű almát, ami nem barnul meg, ha levegőt kap.



2017. febr. 16. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Valamiért azt feltételezd, hogy a génmódosítás eredménye jobb termék lenne. Ezzel szemben MINDEN üzleti tevékenység során MINDEN a profitmaximalizálásról szól. A cég nem jobb kukoricát akar neked eladni, hanem általa minél olcsóbban előállított, minél drágábban eladható kukoricát.
2017. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:
91%

Semmi gond, a piac megoldja. Fogják a sokkal finomabb kukoricát (1) odaviszik az európai piacra, ráírják, hogy GM-termék (2), az európaiak megkóstolják és jól megveszik és akkor majd a farmerek nyomására az EU is engedélyezi a GM-et.


1: rovarirtó gént meg gyomirtórezisztencia génjét tesznek a kukoricába, nem finomító gént

2: GM-et az európaiak nem vesznek

2017. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2%
Ráadásul ki tudja nem ártanak e ezek ?
2017. febr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de bemegyek egy multiba ott megveszem a csodálatos, szép, formás almát, de annak semmi íze. Elmegyek a piacra, vagy a zöldségeshez, lehet, hogy az alma nem olyan tökéletes, de annak alma íze van...
2017. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4#


Nem tudom melyik multiról van szó.

De, én a Lidl-ben, Spar-ban ugyanolyan almákat látok, mint a piacon.Az ízük is ugyanolyan.


Mondjuk speciel én a nagyméretű teljesen zöld almákat szeretem.Némelyik multi árulja.A piacon ritka.

2017. febr. 16. 19:08
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

A Sparos dolgok igazad van, tényleg jók. L

Én speciel teszkóra gondoltam, ott ilyen téren baromi sokat csalódtam.

2017. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az EU arra hivatkozik, hogy egyelőre ennek nem ismertek az élettani hatásai, és nem akarnak később bajt belőle.


Valószerűbb indok, hogy az olcsó amerikai termékek kinyírnák az EU mezőgazdaságát.

2017. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Donald J. Trump ***** válasza:
50%

Az élettani hatással nincsenek gondok - a szabadba kijutástól félnek, hogy ha kellően ellenálló növényeket vetnek, akkor elburjánzhat a természetben és akár őshonos fajokat is kiszoríthat onnan. Másfelől a mezőgazdaság fejlettségének mai szintjén igazából majdnem mindegy, hogy van-e GMO vagy nincs. Ez pontosan az a kérdés, hogy négyszer vagy ötször annyit szeretnénk termelni, mint amennyit el tudunk fogyasztani. A jelenlegi termés nagy része most is megy a szemétbe, jobb esetben az iparnak vagy Afrikába adományként.

Az ízt egyébként nem nagyon befolyásolja a GMO - ha a génmódosított kukoricát finomabbnak érzed, az feltehetőleg a megnövelt cukrotartalom miatt van - de ilyen kukit egyrészt nemesíteni is lehet, másrészt egyáltalán nem biztos, hogy minden alkalmazásra kell a 300%-al magasabb cukor/vas/kalcium/akármi tartalmú növény.

2017. febr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!