Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Lengyel-magyar két jó barát-...

Lengyel-magyar két jó barát- a valóságban is? 2017-ben is valós a két nemzet barátsága?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom a lengyel-magyar barátságról szóló történeteket, képeket osztanak meg a két nép történelmi kapcsolatáról. Öt éve Londonban töltöttem két hetet egy nyelvi kurzuson, és nekem kifejezetten negatív benyomásom volt a lengyel fiatalokról. Természetesen nem általánosítok, mert az angliai magyarok is biztos hogy megérik a pénzüket, de kíváncsi vagyok arra, hogy most, 2017-ben is létezik lengyel-magyar barátság? Ha elutazom valamelyik lengyel városba barátságosabban fognak kezelni ha megmondom hogy magyar vagyok?
2017. márc. 10. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nekem élnek rokonok Hollandiában és ők találkoztak olyan lengyellel. Viszont a lengyel munkatársaikkal jóban vannak, ők normálisak. Akik utaztak ki Lengyelországba ismerősök, tőlük hallottam pozitív dolgokat.

Én most beszélek egy lengyel lánnyal és tökre jól megértetjük egymást. Lehet, hogy a közel jövőben találkozni is fogunk, majd kiderül. Azt elmondhatom, hogy rémisztő, ahogyan a magyar szavakat milyen szépen ki tudja mondani. Ezt említették a hollandiai rokonok is, bár lehet, hogy én is meg ők is pont olyat fogtak ki.

De amúgy tényleg érdekes a két nép közötti barátság története.

2017. márc. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
A történelem egy dolog, a jelen egy másik. Jelenleg szövetségesek vagyunk, de az érdekeink az esetek többségében nem egyeznek. A lengyel emberekkel kapcsolatban a saját tapasztalatom az, hogymeg van a maguk baja, ahogy nekünk is. Ismerte olyat, aki kimondottan bunkó volt velem, de olyat is, aki ugyanúgy utalt a lengyel-magyar barátságra, mint ahogy nálunk szokás és nem is hazudtolta meg azt.
2017. márc. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%

Őszintén?

Ez a lengyel-magyar barátság egy nagy kamu.

Max azért lehet felhozni,mert jégtörőnek el lehet sütni egy beszélgetés kezdetén,de igazából minden országban vannak barátságos emberek és kevésbé barátságosak.

Akinek olyan az alaptermészete,az rendes lesz egy kínaival,némettel,feketével,hupililával ugyanúgy,aki meg bunkó paraszt,az az is marad,max akkor lesz kedves valakivel,ha érdeke fűződik hozzá...

2017. márc. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Többször tapasztaltam hogy létezik.

A foci EB-ről jöttünk vissza kisbusszal és megálltunk St.Tropezben. A parkolóban odajött 4 srác hogy mi ugye magyarok vagyunk, mert látták a magyar zászlót a kocsiban. Lengyelek voltak és csak azért jöttek oda hogy meghívjanak minket egy sörre, mert a magyarok a "testvéreik", gratuláltak a meccseinkhez és azóta is tartjuk a kapcsolatot FB-n.


Az egyik legjobb haverom is lengyel, (külföldön élek) és mesélte hogy náluk otthon is téma ez, szívesen látják a magyarokat, úgy bánnak velük mintha pl Erdélybe mennénk magyarként. Ugyan úgy ismerik a mondást, azaz "polak węgier dwa bratanki" és ha van a 2 nemzet közt sportesemény akkor ott mindig egymást is élteti a 2 tábor.


Utoljára az Iskra Kielce-Pick Szeged kézilabda meccsen volt ez a gesztus:

[link]

A felirat: "Nincs hatalom amely szétválaszt minket"

2017. márc. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ezek pedig magyarok egy focimeccsen:

https://www.youtube.com/watch?v=dUKRpctL1vU

És a Marseilleben:

https://www.youtube.com/watch?v=XEYx_cPfIYs


Szóval ez egy létező és élő dolog.

2017. márc. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Egyertelmuen Magyarorszagra meg nem jotottak el a polak viccek
2017. márc. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még létezik a két nép barátsága társadalmi szinten is, nem csak politikailag. A családomnak is vannak lengyel barátai.

Ugyanakkor ez a lengyel-magyar nép barátsága már nem olyan jelentős, mint a korábbi évtizedekben, évszázadokban. Mára már a globalizációban kibővült a világ, a lengyelek sem csak közép-európai kapcsolatokban gondolkodnak, világszinten, európai szinten pedig a magyarság, de még a lengyel nép sem komoly tényező. Az utazási lehetőségek is nagyon kibővültek, így a lengyel-magyar nép közötti turisztika sem nagy, nagyon ritkán látogatunk egymás országaiba, bár ebben az én családom inkább kivétel.

2017. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Én egy picit elgondolkodnék ezen a Lengyel-Magyar barátságon.
2017. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne. A lengyelek bennünket szeretnek, nem pedig Orbánt -a nagy árulót. Nekem egy lengyel lány mondta, hogy ne magunkat szégyelljünk, csak, mert Orbán van az élükön. Őmaga mondta, hogy ő se kedveli a lengyel miniszterelnököt.


Tényleg nem kell a politikai dolgokkal foglalkozni

2017. márc. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint annyira szeretnek minket a lengyelek, hogy még békemenetre is jönnek a fidesz mellett tüntetni.
2017. márc. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!