Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Demokratikus európai országok...

Demokratikus európai országok miért tartják életben a "monarchikus tradícióikat"?

Figyelt kérdés
Nekem nincs bajom azzal, ha valaki király vagy császár, hogy ha a középkorban vagyunk, de miért élhetnek ezek az emberek másképp? Szerintem ez mindent felrúg aminek egy fejlett 21. századi országban normálisnak kéne lennie. Nem értem meg, hogy valaki születésétől fogva, hogy lehet több, mint én? Ennek miért örülnek egyesek? Titeket nem zavarna az angolok, spanyolok, dánok mstb. helyében ez?

2017. márc. 25. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez vita tárgya mindig az érintett országokban, ahogy nálunk is sokan szeretnének újra királyságot.


Gyakorlatilag azonban az uralkodó jogköre ezeken a helyeken akkora, mint nálunk az elnöké. Dísznek van, válsághelyzetben viszont fontos hogy gyors döntéseket tudjon hozni valaki, és őket erre készítik fel egész életükben.


Szóval jobb így vagy sem, ez a hagyomány.

2017. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én nem fogadnám el, hogy ő dönthet rólam mert csak, egyáltalán azt elfogadtatni már beleütközik egy normális alkotmányba.
2017. márc. 25. 10:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az alkotmányos királyság mint államforma pontosan arról szól hogy TE mint választópolgár fontosabb vagy mint maga a király és ő szolgál téged ! Egyáltalán nincs szabad keze, ne keverd össze azokkal a királyságokkal ahol az uralkodó azt csinál amit akar.

A demokratikus államokban a királyság intézménye szimbolizálja az adott ország hagyományainak folytonosságát és garantálja a nemzet képviseletét méltó színvonalon. Stabilabb belpolitikai viszonyokat biztosít és nem igazán van olyan alkotmányos királyság ahol ez a berendezkedés ne élvezné a polgárok többségének támogatását, talán nem véletlenül.

2017. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Ugyanaz a jogköre, mint itt a köztársasági elnöknek, csak a királyokat általában szereti is a nép. Nem áll fölötted jobba a király, mint Áder János.
2017. márc. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem pont az zavar, hogy renelkezik helyettem hanem, hogy választás nélkül király(né), mert az elődje is az volt. Én miért nem vagyok a királyotok?
2017. márc. 25. 11:53
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát házasodj be.


A gazdag családok gyerekei is gazdagok lesznek. Még királynak sem kell lenni ehhez. Ez nem zavar? Mert a királyi család ugyanez, csak ők eleve celebnek születnek.

2017. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk meg kb 10 "király" uralkodik és haveri, családi alapon rendelkezik. Igen őket megválasztották, vagy ezt mondják. Fölötted fog állni, sőt még ők maguk is azt mondják, hogy kevesebb vagy vagyoni alapon. Az uralkodók erre nem utalnak soha. Sőt az uralkodókat vis leválthatja a parlament.
2017. márc. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok demokrata, nem hisztériázok ha valakit megválasztanak és úgy "ügyeskedi" ki a helyzetét. Ugyan úgy undorító, de ő legalább félrevezetett mindenkit és ha van pokol akkor őneki a lávajakuzzi lesz a jutalma, viszont ha én angol lennék úgy érezném az én bűnöm, hogy valakit családi alapon elismerek, hogy ő több, ő királyi stb.akkor én vagyok a hülye.
2017. márc. 25. 14:28
 9/14 anonim ***** válasza:
Mekkora hülyék már ezek az angolok hogy még büszkék is a királynőre és a monarchikus hagyományaikra :)) Sőt még a brit himnuszban is átéléssel éneklik hogy "Isten óvd kegyes királynőnket!", szólj nekik hogy egy populista munkáspárti elnökkel sokkal jobban járnának.
2017. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg munkáspárti képviselő van Angliában, nincs hiány.
2017. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!