Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Demokratikus európai országok...

Demokratikus európai országok miért tartják életben a "monarchikus tradícióikat"?

Figyelt kérdés
Nekem nincs bajom azzal, ha valaki király vagy császár, hogy ha a középkorban vagyunk, de miért élhetnek ezek az emberek másképp? Szerintem ez mindent felrúg aminek egy fejlett 21. századi országban normálisnak kéne lennie. Nem értem meg, hogy valaki születésétől fogva, hogy lehet több, mint én? Ennek miért örülnek egyesek? Titeket nem zavarna az angolok, spanyolok, dánok mstb. helyében ez?

2017. márc. 25. 10:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem félreérted a helyzetet kérdező,a 3-as leírta a lényeget.

Egyébként a királyi család pont hogy sokszor emberközelibb a politikusoknál,mert ők mindig a teljes lakosság mellett vannak,nincs politikai csatározás.

Rengeteget jótékonykodnak,kórházakat látogatnak.

Fontosabb eseményeken vannak jelen és éreztetik az emberekkel,hogy az ország mellettük van,ráadásul a diplomáciai kapcsolatokat is segítenek fenntartani.

Szerintem sok előnye van ennek a rendszernek,ráadásul a kultúrájuk része.

Ez hozzájuk tartozik,a himnuszuk is erről szól,miért kéne lemondaniuk a kultúrájukról,hagyományaikról?

2017. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Jójó értem miről beszéltek, pl nekem is szimpatikus az angoloknál ez, szeretem a hagyományokat tradíciókat szerintem azt óvni kell, meg azt is értem, hogy millió dologra el lehet csalni azt a pénzt amiből ezt fenntartják, csak nagyon igazságtalannak gondolom. A vezetkénevem szerint én jobbágy származású lennék és így is szívesen gondolok azokra a magyar emberekre akik maguk alatt vágták a fát miközben próbálták ezt a rendszert feloszlatni (Széchenyi). Csak engem biztosan zavarna ha ki kéne mennem az utcára, mert ott jön a királynő. Nem tudom miért kell ünnepelni azt akinek mindene megvan a semmiből? Egyáltalán az ilyen királyi sarjak nem érzik kicsit úgy, hogy ez igazságtalan? Sosem értettem meg...
2017. márc. 25. 15:58
 13/14 anonim ***** válasza:
12, nem kell kimenned az utcára, ha jön a királynő. Akik kimennek azért teszik, mert szeretik őt és érdekli őket.
2017. márc. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A normális állapot éppen a királyság, melyek demokratikusak, hiszen választott kormánnyal rendelkeznek. Európában is a legtöbb ország királyság volt, de az angol király a konkurens királyságokat kiütötte. Velünk kivételesen jót tett, mivel az elnyomó külföldi befolyást vette le a nyakunkról akik trianonba vezették az országot. Mátyás király például nemzeti király volt, akkor az ország meghatározó hatalom volt Európában.
2017. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!