Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az hogy lehetséges, hogy az...

Az hogy lehetséges, hogy az akkori 9 milliós Magyarországi lakosból 200 000 zsidó halt meg a holokauszt miatt, míg a 70 milliós Németországban csak 160 000 holokauszt áldozat volt?

Figyelt kérdés

A lengyelek 3 milliós holokauszt áldozatáról meg már ne is beszéljünk...


forrás:

[link]


Nem vagyok antiszemita, csak ehhez nem értek, és teljesen logikátlan számomra, hogy jött ez így össze.


2010. máj. 12. 04:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Csak 200 000? Az kevés. Bárcsak több lenne :D

De lehet, hogy a zsidók nagyon szeretik/szerették Magyarországot, ezért ide többet deportáltak izraelből. Sajnos.

2012. jún. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Vedd eszre, hogy az altalad hivatkozott cikk semmifele forrast nem nevez meg.

Az adott ertekek nagyon furak. Pld Mo-rol szerinte 200 000 zsidot gyilkoltak meg, Romaniabol pedig 469 000-et. Ehhez add hozza azt a VITATHATATLAN tenyt, hogy Romania NEM adta ki a zsidokat a nemeteknek, onnan nem volt deportalas. Magyarorszag viszont igen, es a visszacsatolt teruletekrol is ugyanugy vagoniroztak a zsidokat, mint pld Pecsrol, Debrecenbol,stb.

Szoval ez a cikk "teves".

2012. jún. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ez a wiki-cikk nem forditás, hanem ferdités. Nézd meg az EREDETI angol nyelvűt, abban semmi ilyen táblázt nincs. (Az is megnézheti, aki nem tud angolul)
2012. jún. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Németországból eleinte ki lehetett vándorolni, amire erősen ösztönözték őket, brutális tettekkel. A szükséges papírok sokba kerültek, valósággal kifosztották őket. Akinek nem volt elég pénze azokat gyilkolták le később.

Lengyelországban kezdték a tömeggyilkosságot, hát ott nem sokan maradhattak életben.

Magyarországon fokozatosan jöttek a rendeletek és viszonylag későn vitték el őket, elsősorban Auschwitzbe, ahol az erőseket, fiatalokat dolgoztatták, míg munkaképtelenek nem lettek.

Amikor már látni való volt a vereség, a gázkamrákat leállították, így, ha betegségben, vagy éhen nem pusztultak el, akkor sokan visszatérhettek.

A házunkban is lakott két öreglány, akik akkor még fiatalok voltak és onnan jöttek vissza. Egyikük igazgatónő volt, a másik gyermekorvos.

Dr. Klein Erzsébet, Bp. Katona József u. 33/b 3. em.

Mi mindig hozzá jártunk, valódi háziorvosunk volt és nagyon szerettem.

Ő is kedvelt engem, mivel szeretek olvasni, mindig kaptam ajándékba Tőle könyveket...

Ebből nem derült ki, ezért hozzáteszem, én nem vagyok zsidó

2012. okt. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!