Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a határon túli magyaroknak...

Ha a határon túli magyaroknak annyira rossz Szlovákiában vagy Romániában, akkor miért nem költöznek el onnan? 2017 van, a határok nyitottak.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 16. 20:33
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
41%
Mert nem ilyen egyszerű a dolog te észlény. Pl. Erdély sokkal szebb, mint Magyarország, eszük ágában sincs a románoknak adni teljesen. Nagyon jól teszik és szégyen, hogy a nagyarok többségét hidegen hagyja a sorsuk.
2017. ápr. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Ott vannak a rokonaik, barátaik is. Ott rendezkedtek be. Egy nagy családi házat egy gyönyörű helyen nem szívesen cserélnek le egy pesti panelra.
2017. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Mert csak pesti panelra lehet lecserélni? Gondolom te pesti vagy, hiszek csak ők gondolják úgy, hogy a világ egyébből sem áll, csak Budapestből....
2017. ápr. 16. 21:17
 4/27 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, miért kéne egyből ide költözniük? Az ottani kormány miért tesz minket történelmi okokból bűnbaknak? Szégyen, hogy a 21. században az euban romániában igen erősen van egy kisebbségi csoport iránti gyűlölet...
2017. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%
Azért,mert így két helyről kapják a segélyt...
2017. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy ide kéne költözniük (bár én örülnék neki), költözhetnek Nyugat-Európába is, vagy akárhova, csak el onnét, ahol elnyomásban van részük. Én Magyarországon élek, itt dolgozom, itt adózom, itt vásárolok, de értem soha nem állna ki úgy az állam, mint ahogy a határontúli magyarokért teszi. A kisebbségek elnyomása nem egyedüli eset egyébként sem, így van ez Franciaországban is, de még az olyan liberális nyugati ország mint Svédország, sem akar tudomást venni a az őshonos lappokról. Ez van, változtatni rajta nem tudunk.
2017. ápr. 16. 21:42
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Talán azért, mert az az otthonuk. Egyébként sokan eljönnek, nekem például egyre több erdélyi munkatársam van, de azért nem mindenki tudja olyan könnyen rászánni magát erre.
2017. ápr. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%

Mert az az otthona, attól függetlenül, hogy más országokba kerültek akaratuktól függetlenül.


Nem mindenki olyan gyökértelen mint te! :P


Ha meg tömegesen jönnének azon nyekeregnél ráadásul. :D

2017. ápr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Mert az az otthona, attól függetlenül, hogy más országokba kerültek akaratuktól függetlenül. "


Unalmas... 100 éve már, ideje lapozzatok!

2017. ápr. 16. 22:26
 10/27 anonim ***** válasza:
67%

"Unalmas... 100 éve már, ideje lapozzatok!"


Az az unalmas amit te bedobtál, hogy miért nem jönnek ide! :P


Vagy már nem félnétek, hogy mind a 23 millió román bevándorló itt lesz? :D

2017. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!