Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A román-magyar kapcsolatokról...

A román-magyar kapcsolatokról olvastam ma egy cikket, amiben "fagyosnak" nevezik a két ország viszonyát. Mit gondoltok, lesz valaha jó kapcsolat a két nemzet között? Mondjuk mint a franciák és németek között van.

Figyelt kérdés
2017. ápr. 22. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
42%
Én is egyetértek azzal, hogy semmi értelme nem lenne annyira jóban lenni a bocskoros bandával.
2017. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Talám majd egyszer, de ezt már nem fogjuk megélni. A magyarok revíziót akarnak, a románok pedig még több területet. A két nemzetnek át kell értékelni az elmúlt 500 évet. Amikor Erdély magyar terület volt, akkor a románok el voltak nyomva (de nem öltük meg őket). A román részt pedig mindenki tudja. Egy új korszakot élünk, amikor a két nemzet barátsága hasznos lenne. Nyilván soha nem lesz revízió, de ők sem fognak eljönni a Tiszáig.
2017. ápr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok és úgy nőttem fel, hogy a Románokat utálni kell. Nem feltétlenül azért, mert a szüleim ezt sulykolták volna belém, hanem mert ezt látod a környezetben, a médiából is ez jön át! Még sosem voltam Romániában, biztos vagyok benne, hogy gyönyörű ország, de valami taszítót érzek benne, nem is tudnám megmondani miért de így van. Úgy érzem a "romángyűlölet" egy kicsit már a nemzeti identitás-tudatunk része. Egyébként elég kozmopolita embernek tartom magam, 4 kontinenst megjártam, éltem 2 különböző országban, 4 nyelven folyékonyan beszélek, és azt látom, hogy külföldön Magyarországot egy kicsit jobban megbecsülik Romániánál, akiről nagyon sok embernek - sajnos sokszor tévesen - a roma etnikum jut a az eszükbe és még egyéb szörnyűségek... A jövőben szeretném jobban megismerni Romániát és megérteni, hogy tényleg van-e oka ennek a lenézésnek a részünkről. Ami a kérdést illeti, nem hiszem, hogy a 2 nemzet viszonya egyhamar normalizálódna.
2018. márc. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!