Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU biztosoknak milyen...

Az EU biztosoknak milyen jogköre van?

Figyelt kérdés

"A biztosok foglalkoztak a nemzeti konzultáció kérdéseivel is. A biztosok szerint aggályos, hogy a magyar kormány a kérdésekkel megtéveszti a magyar állampolgárokat."


Ez nagyon szép, szerintem is aggályos, de ledöbbentem, hogy az EU beleszólhat abba, hogy ki milyen kérdést tesz fel Magyarországon, mégha az megtévesztő is. Mikor csupa hazugság és megtévesztés folyik a TV-ből és az óriásplakátokról az utcákon, és most nem csak a politikai tartalmuakra gondolok, a cégek is megtévesztenek úton-útfélen.



#Európai Unió #eljárás #bizottság #kötelezettség szegés
2017. ápr. 27. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi döbbentett le?

A cégeket ugyanúgy megbüntetik,ha valótlanságot állítanak,csak arról kevesebbet hallunk,mert kifizetik oszt jó napot,ez meg politikai kérdés...

2017. ápr. 27. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom az Európai Bizottságról van szó. Ez az EU-nak kvázi a végrehajtói hatalma. Mielőtt beléptünk az EU-ba, akkor el kellett fogadnunk a '93-mas koppenhágai csúcson deklarált kritériumokat. A CEU ellehetetlenítésével, ezt a nyilatkozatot megsértettük. Kérdezheted, hogy hogy jön ide a CEU, a Bizottság ebben a kérdésben marasztalta el az országot. A nemzeti konzultáció problémájának a vizsgálata a Európai Bíróság jogköre, a Bizottságnak csak kezdeményező szerepe lehet. A végrehajtói hatalomnak pedig az a dolga, hogy többek közt a Bíróság által kimondott kötelezettségszegésért felelősségre vonjon.


Egyébként elvileg mindenkinek kötelező a történelemérettségi, ami tartalmazza az EU szerveit és jogkörét, tehát neked is tudnod kellett volna. Ha 2003 előtt érettségiztél (vagy nem érettségiztél), akkor pedig legalább annyira fel kellett volna készülnöd, utánajárnod, tájékozódnod, hogy ilyen súlyos döntés esetén a helyes rubrikába rakd az ikszet a népszavazás alkalmával.

2017. ápr. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a CEU-t kérdezem, az egy törvény, aminek át kell mennie bizonyos EU-s normákon is azt tudom. Én a kormány levelére kérdeztem, hogy ahhoz mi köze. Annak ellenére, hogy elítélem és akár hazudnak is benne, de ha cégek teszik ugyanezt óriásplakátokon, akkor arra EU biztosok nem szólalnak fel. És nincs igazad, nem büntetik a cégeket csak nagyon ritkán.
2017. ápr. 27. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen itt van a kutya elásva a vállalatoknál. próbálj meg akármilyen nagyobb céget becsmérelni nyilvánosan biztos hogy beperelnek és te húzod a rövidebbet mégha csak egy piciny apróságról is van szó . Politikát lehet kritizálni , multit nem szabad
2017. ápr. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!