Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik fejlettebb? Ahol az...

Melyik fejlettebb? Ahol az "egyéni" dolgokat támogatják vagy a közösségit?

Figyelt kérdés

Amerikai barátaim szokták mondani, hogy szerintük Európa sok dologban elmaradott "komcsi", mert sok a "közösségi dolog".


Ahogy mondták, tőlük indult az egész mobiltelefonbiznisz, náluk sokkal hamarabb egyéni készüléke volt az embereknek, mint Európában.

De, amikor bejött a vezetékes, akkor az is sokkal elterjedtebb volt, mint Nyugat-Európában, Kelet-Európánál meg pláne.

De, megemlíthetnénk a személyi számítógépek terjedését is.A 80-as években a sógoréknál sem volt gyakori, az USA-ban már akkor is sok magánembernek volt PC-je.


Aztán, kitértek a közlekedésre is.

Szerintük nem mindig jó az amerikai típusú autókra épült közlekedési rendszer, viszont a tömegközlekedésnél sokkal jobb, mivel egyéni, szabad.

Az autós közlekedés korlátozását a tömegközlekedés javára civilizációellenesnek, komcsinak tartják.

Az ő válaszuk a környezetszennyezési problémákra a Tesla,környezetbarát, sok lőerős....stb.Az autónak, egyéni közlekedésnek a lényege megmarad.


Az egészségügyben is eltérő álláspontot képviselnek.



2017. máj. 6. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Az individuális társadalom innovatívabb, szóval annyival valóban jobb, ahogy te is írod.
2017. máj. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok Németországban élő amerikait ismerek, akik szintén azt mondják, hogy összehasonlíthatatlan a két társadalom. Ők kivétel nélkül a német rendszert dicsérik.
2017. máj. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt is mondták,hogy Európa emiatt a rendszer miatt nem jut egyről a kettőre.

Tudomány,kutatás IT területén az USA messze Európa előtt jár.A magas adók pedig visszafogják a fogyasztást.

2017. máj. 6. 17:18
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Egy örjöngõ, felfokozott, fogyasztógépezet Amerika."...

"A legpusztítóbb gépezet a Földön a túlfogyasztó amerikai társadalom mint gazdasági és kulturális minta. A katonailag, tehát hadtápgazdaságilag szükségszerûen túlgazdagodott Amerika nem tud más mintát diktálni a fölkapaszkodóknak, de a leszakadóknak sem, mint a saját örjöngve gyorsuló fogyasztó gépezetét, mert ha nem ezt tenné, akkor hatalmát veszítené. Ez az egyszerû képlet"

[link]

2017. máj. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
90%

Ha úgy nézzük nincs olyan hogy "Európa" hanem különálló európai országok vannak, ellentétekkel, különböző célokkal, fejlettséggel.


Mondjuk ha a mai világot nézzük, akkor tulajdonképpen csak az autós rendszert hozod pozitív példának. Ez a "régen mi voltunk az elsők" dolog sok országra elmondható, nem ez határozza meg a mai világot.


A fene nagy autós szabadság is addig tart, míg be nem ülnek az autóba aztán 1-2 órát állnak egy helyben a dugókban. Na meg ha Nyugat Európát nézed, akkor ott is tele van minden autópályával, egyedül a belvárosokból szorítják ki az autókat, fejlesztve az elővárosi és belvárosi tömegközlekedést. Ami ráadásul teljesen jogos dolog. Belvárosi távokban sokkal előnyösebb egy jól kiépített tömegközlekedési rendszer.


Az egészségügyük meg tipikus fizess ha élni akarsz rendszer.

2017. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"autós szabadság is addig tart" - olaj, háborúk


"Ezért ilyen Amerika, ezért van fogyasztói társadalom, mert ezt az infrastrukturális erôt - a természettudománytól a shopping centerig - üzemben kell tartani.

Ezért kell mindenkinek autóban ülnie, hogy a szállítmányozás képessége életben legyen tartva. (!!!)

Aki errôl lemond, az potenciális háborúvesztô. Ezért lettünk mi szabadok, mert az oroszok hadtápilag lettek megverve: infrastrukturálisan, gazdaságilag, hadigazdaságilag lettek padlóra küldve."

[link]

2017. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb embercsoport, ország, országcsoport, pláne földrész fejlődése rendkívül sok dologtól függ, egyéni tapasztalat alapján valamelyik esetet jobbnak titulálni, azt mutatja, az illetőnek fogalma sincs, miről beszél.


Kérdező, az összes amerikai barátod nem egy irányzat jóságáról, hanem egy belé ivódott szemléletről beszél. Ő abban az individualista közegben nőtt fel, ezt szokta, ezt tanulta, ez természetes neki, ebben van otthon. Amit meg nem ismer, persze hogy hátrányosabb számára. Ez az ő egyéni szemlélete, sorsa, az ilyen sorrendiségi kérdéshez semmi köze. Él egyben, neki az a jó. Más meg másban él, neki meg az a jó. De hogy ez sorrendet határozna meg... még viccnek is nevetséges.


Embercsoportok fejlődését sok dolog befolyásolja, de elsősorban az intézményrendszere, amely meghatározza a működési módot, a szemléletet, az életeket. Más módszerhez más intézményrendszer kell. Az európai és az USA-beli gyökeresen más, ez következik Európa múltjából és az amerikai élettér fejlődéséből. Az USA az első nagy telepeshullám után szembesült elképesztő méretű munkaerőhiánnyal, amelyet afrikai rabszolgák behurcolásával oldott meg. Azóta vált mentalitássá más emberek kihasználása, csak a módszer civilizálódott, vagy inkább alkalmazkodott a fejlődéshez. Ma az USA a világ legnagyobb egyelszívója. Ha összegyűjtöd az összes kutatót, konstruktort, feltalálót, elenyésző része USA-beli, viszont a világ minden zugából találsz ott, mind az USA-t gazdagítja. A Microsoft főnöke a világ egyik leggazdagabb embere, de az excelt a csomagjából egy magyar alkotta meg. Az apja a BME legendás professzora volt.

Az USA ezért egy speciális, csak ott működő, és emiatt működő rendszert hozott létre fokozatosan, ami az agyelszíváson alapul. Egy átlagos amerikai azt hiszi, az USA nélkül a világ az őskorban volna, primitív módon élne, és fogalma sincs, hogy a világon élősködik. Mit gondolsz miért favorit ott az autó? Hatalmas terek, és egy gallon benzin olcsóbb, mint erre egy liter. Csakhogy azt a benzint nem annyiért állítják elő. A különbözetet nem az amerikai barátod fizeti, hanem te. Csak egyikőtök sem tud erről, ügyesen meg van ez szervezve. Bonyolult dolog az államműködés.


(egy példa zárójelben. van az USA és Mexikó határán egy falu. Meglehetősen homogén lakossággal még ma is. Nehéz lenne azt mondani, a falu túlsó végén lévő utca embere kicsit is más, mint az eminnen végén lévő. Ezt a falut néhány évtizeddel ezelőtt kettévágták, fele az USA-ban, másik fel Mexikóban. Mára két gyökeresen eltérő falu van. Az USA-beli a szokásos kisváros, nagy terekkel, házakkal, minden tiszta és modern. A másik lepusztult, sikátoros, munka alig, a teleülés koszos, elhanyagolt. Mi tette? Az emberek mentalitása kezdetben azonos volt. Viszont a szétválása után mindkét ország a maga intézményrendszerét hozta létre és működteti. Az eredményezte a különbséget. Nem az amerikai ember nagyszerűsége és a mexikói alávalósága. Így van ez nagyban is)

2017. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!