Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tulajdonképpen az Európában...

Tulajdonképpen az Európában élő, vagy már itt született törökök miért támogatják ennyire Erdogant?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy volt már hasonló kérdés, de én nem értem ezt.

Rendre látok facebookon is olyanokat, hogy már itt született törökök (Ausztriában élek) is Erdogant istenítik, 23 évesen Erdogan a borítóképe, és még saját facebook csoportjuk is van, ami szintén Erdoganról szól.

Németországban jött ki egy újabb statisztika, melyben ha nem vesszük figyelembe a Németországban élő, a szavazást elutasító a törökországi kurdokat meg keresztény asszírokat, arameusokat, stb., akkor Németországban a muzulmán törökök kb 85-90%-a szavazott igennel Erdoganra, és ezzel a diktatúrára és a halálbüntetésre.


De miért?

Hiszen:

- jogállamban élnek

- mérföldekkel nagyobb a szabadság, mint odahaza

- vallásszabadság van

- a fizetések kiválóak

- mindenük megvan, ha dolgoznak érte

- szólásszabadság van (Töröko.ban ha valaki nyíltan rosszat mond Erdoganról, lecsukják)

stb.


Miért? Miért olyan vonzó nekik egy diktatórikus, elnöki rendszer halálbüntetéssel, ha soha nem éltek ilyenben? Vagy sok töröknek valami álomkép van a fejében?

Miért van ez?


Most, hogy kiderült, hogy a jelentősebb török lakossággal bíró európai országokban a törökök bizony döntő többsége Erdoganra és ezzel Európa ellen szavazott, így már tulajdonképpen borítékolható, hogy a törökök integrációja teljes mértékben megbukott, és felesleges tovább erőltetni?



2017. ápr. 23. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

Én az EU helyében bevezetném azt, hogy 1 vagy akár 10 keresztény menekültért cserébe az EU visszaküld egy igennel szavazót Törökországba. Vagy akár minden illegálisan átengedett migri után.

Lenne ám tiltakozás, de nem Törökországban hanem az európai törökök körében....

2017. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem érzik magukat teljes értékű állampolgároknak az igazi németek és osztrákok mellett és azzal lázadnak, hogy túltolják a török identitásukat, amire Erdogan éltetése nagyon is alkalmas.

Ez tökéletesen ugyanaz az eset, amikor egy magyar az oroszokat isteníti, mert rohadjon meg a mocskos EU.

Lázadás az egész.

2017. ápr. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert legtöbbször erősbben vallásos és kevésbé olvasott, oktatott közegből kerülnek ki (ugye, általában nem az agyontanult akadémikusok mentek Németországba szerencsét próbálni korábban sem, hanem főleg a fentebb említett embercsoportok), Erdoğan pártja pedig pont az ő vallásosságukra bazíroz főképp, illetve ezzel (is) mossa az agyukat. Nem véletlen Közép-Anatóliában volt a legmagasabb az igenek aránya a népszavazásban. Ott is ezt lehet megfigyelni a fentebbi okok miatt. De ezt baromi hosszan lehetne fejtegetni még.
2017. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%

Jártál már Törökországban kérdező? Azt hiszem a kérdésedből kiderül hogy még soha, én viszont jártam ott Erdogan előtt és az ő miniszterelnöksége alatt is. Sokat fejlődött az ország. Egyes területeken ég és föld a különbség. Az átlag ember azt nézi mennyi a fizetés, mit tud ebből venni, milyen az egészségügy, épülnek-e a városok. Ankara Isztambul és az ország nyugati része már európai szinten van.


Az meg hülyeség hogy aki Erdoganra szavaz az Európa ellen szavaz. Ez baromság. Én azt látom hogy a török emberek egyre inkább kiábrándulnak az EU-ból. Olyan feltételeket támasztanak velük szemben amit másoktól nem vártak el. Egy Románia vagy Bulgária mennyivel jobb Törökországnál? Még rosszabb is.

2017. ápr. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!