Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hafez al-Assad zsarnok uralkod...

Hafez al-Assad zsarnok uralkodásához 30 ezer halottat kötnek ehhez képest mióta kitört a polgárháború kb. fél millióan haltak, lehet hogy mégse olyan nyerő ötlet a demokrácia Szíriában?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A háború ölte meg őket, nem a demokrácia. Nem mindegy, hogy egy zsarnok rendszer öldököl, vagy az emberek a zsarnok elleni harcban esnek el.
2017. máj. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne kavard, ami büdös lesz. A polgárháború uszítás eredménye, semmi köze a demokráciához.
2017. máj. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond nem lenne a demokráciával. A probléma az, hogy Szíriában a nyugattól a demokratikus felkelők kapták a legkisebb támogatást. A támogatás döntő része iszlamistáknak ment és megy most is. Ennek az az eredménye, hogy a korábbi demokratikus felkelők ma már inkább leteszik a fegyver és beállnak Aszad mögé(láttam interjút is erről).


Pár tanács a nyugatnak demokráciaterjesztéshez:

1. A demokrácia nem működhet a nép nélkül. Először érjétek el, hogy a nép is akarja a demokráciát és utána döntsétek meg a diktátort.

2. Kizárólag demokrata szervezeteket támogassatok. Az iszlamisták nem azok.

3. Nem attól lesz demokrata egy szervezet, hogy átveszi a liberális dogmáitokat. Nem kell melegházasság, női kvóta, sőt(!) női szavazati jog sem ahhoz, hogy egy országban demokrácia legyen. Svájcban például 1960 -ban még nem volt női szavazati jog, mégis a föld legjobban működő demokráciája volt.

4. Nem attól lesz demokrácia egy országban, hogy a vezetők feltétlenül hűségesek az amerikai egyesült államokhoz és olcsón kiadják az olajat/műkincseket. Ha egy országban demokraták kerülnek hatalomra, számítsatok rá, hogy nem fogjátok tudni lerabolni.

5. Tartsátok tiszteletben a helyiek kormányát. Lehetséges, hogy az országban a kormányt sokan legitimnek érzik, így nem vevők a puccsra, vagy az elnök megölésére, hanem legitim átmenetet szeretnének. Magyarorszagon a demokráciaexportot ebből a szempontból jól csináltátok(a rendszerváltás idején). Irakban, Vietnámban és Törökországban már nem. Ez is az oka, hogy ezeken a helyeken nem sikerült.

2017. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!