Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Katasztrófa, amit a magyar...

Katasztrófa, amit a magyar kormány művelt CEU kapcsán. De az USA-t se értem, hogy miért mondja, hogy nem akar tárgyalni, de beleszólni azért mégis akar, és felszólít. Ez kicsit kétszínű?

Figyelt kérdés

2017. máj. 24. 10:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Azért nem akarnak tárgyalni, mert ez nem az USA kormányának a hatásköre.

Ezt kellene már felfogni.

2017. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ahogy az első mondja. Az USA egy államszövetség, és nincs ilyen szinten központosítva. Vannak olyan hatáskörök, amiket a kormány birtokol, de nagyon sokat csak a tagállamok, az oktatás ügye pont ilyen. Persze Magyarországon az ilyesmit nehéz feldolgozni, ahol a központosítás egyre csak nő, és lassan OV-n kívül már senkinek nincs döntési jogköre, de más országokban működik ez a modell.
2017. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Meg azért nem tudom, nekem valahogy hibásnak tűnik az az elv, hogy egy másik kormányt arra kényszerítünk, hogy tárgyaljon velünk, ha az adott ország egy magánintézménye tevékenykedni akar nálunk. Kíváncsi lennék, hogy Orbán kormánya hogyan reagálna erre, ha egy másik ország ilyenbe kényszerítene minket, mikor állandóan arról beszél, hogy szuverén ország vagyunk, és ne szóljon be nekünk senki.
2017. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta. Amerikában NEM a kormány vagy Trump foglalkozik az oktatás ügyével. Ahogy nálunk is Balog páter hatásköre. (Legalább is papíron). Ő viszont nem akar tárgyalni az illetékes amerikai szervvel. De nem is az amerikai kormány szólít fel a tisztességes eljárásra.

Amikor az ügy kezdődött, Orbán akarta, hogy Trump tárgyaljon vele ebben az ügyben. Azt remélte, hogy végre fogadja őt egy amerikai elnök. A szept. 11.-i terrortámadás után egy elnök sem volt hajlandó fogadni. Akkor valami olyasmit mondott, hogy Amerika megérdemelte, hogy náluk is legen ilyen katasztrófa. Ezt nem felejtik el neki.

2017. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%

Tragikomédia. :)

Amikor a magyar diktátor azt hiszi, hogy az USA-ban is diktatúra van és ő csak a másik diktátorral hajlandó tárgyalni, akivel ő természetesen egyenrangú, mert hát merjünk nagyok lenni, Magyarország is olyan befolyásos, mint maga az USA. :D

2017. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"nem nyitok vitát"

Ezért nem akar az USA tárgyalni

2017. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Azt értem, hogy az egyszerű hétköznapi ember nem tudja, hogyan működik az USA, de azért egy miniszterelnök tudhatná. Ahogy azt is, hogy kihez kell szólnia oktatás ügyében az USÁ-n belül.
2017. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

#7


Honnan tudhatná, amikor kb. egy disznótoros, kocsmatöltelék, falusi vadparaszt szintjén mozog agyilag?

2017. máj. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azt én megértem, hogy nem hatásköre és nem tárgyal, de akkor felszólítást se adjon ki, az sem hatásköre!
2017. máj. 24. 14:36
 10/14 A kérdező kommentje:
egyébként meg nem igaz, hogy nem tárgyalhat, mert vannak létezi megállapodások a kormányok és a szövetségi államokkal is jelenleg tudtommal.
2017. máj. 24. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!